ЗА или ПРОТИВ брака

  • 8 641
  • 135
  •   1
Отговори
# 60
Двама души, живеещи заедно неминуемо създават общо имущество. Бракът е юридическа форма, измислена от обществото, за уреждане най-вече на имуществените права и интереси на двамата партньори и родените от партньорството им деца. Бракът не гарантира любов и здраво семейство, урежда права и интереси.
Аз съм за брака, защото така ми е по-лесно. Не се занимавам с адвокати, нотариуси и т.н., за да уредя имуществените взаимоотношения с партньора си. Направила съм го с един подпис преди години. Не ме е било страх, защото не съм мислила как ще делим имущество, а как да го съберем. Предполагам, че не ме било страх, защото съм знаела че това е човекът с когото искам да остарея.

# 61
  • Мнения: 139
ПРОТИВ и то категорично.
Децата родени в и извън брака имат еднакъв статут и права.
Без подпис в гражданското е по-малка вероятността единият от партньорите да се възпозва материално от другия при евентуална раздяла.
При евентуална раздяла (не дай Боже, но в живота човек никога не знае какво ще му дойде до главата), когато партньорите (или поне единичт от тях) са наранени, объркани, стресирани последното нещо, което е необходимо е влаченето по съдилища и адвокати и др. подобни бюрократщини.
Живеещите в законен брак много често носят административна отговорност и за част от деянията на брачния партньор. Сега някой ще вземе да ми каже "ами то нали за това се създава семейство" - айде, не, мерси.
Бракът не прави половинката ти твоя законна "собственост" - в една статия беше написано много поучително - халката на пръста не залепява сплетените Ви ръце и ако някой от Вас реши да си тръгне, няма сила, която да го спре да го направи, макар и без ръката си.
Колкото до "съпругът ми" и "бащата на децата ми" - второто е доста по- не знам как да го кажа, но на мен би ми било по-топло на душата да го изрека.
Разбира се, няма нищо лошо в това "съпругът" и "бащата на децата ми" да едно и също лице, ако и двамата партньори искат, ако така ще се чувсвтат по-уверени, по мотивирани да се стараят за връзката си. За мен формулата "аз" и "ти" сме съставните части на нашата връзка е доста по успешна от "аз"+"ти"=3 (аз, ти и нашият брак..., за който трябва да полагаме усилия) Но това е мое лично мнение.
А ти бъди много щастлива с човека, когото си избрала и сама избери в какви "доспехи Вашият съюз ще се чувства добре.

# 62
  • Мнения: 120
Странно защо винаги хората които нямат брак поставят този въпрос?
За нас, сключилите брак, брака не е някакъв субект, който постоянно обсъждаме и разглеждаме в 3-то лице - него просто го има и никой не се грижи да го има. Важна е любовта между двамата, а дали ще е с брак или не, всяка двойка сама си решава.
Няма нужда "пропусналите брака по една или друга причина"  дан и убеждават колко е гот без брак - айде нема нужда  Naughty

# 63
  • Мнения: 1 167
Цитат.... То едни чалги бяха...просто без думи останах...

Между другото каквото кажеш на DJ-я да пуска това ще слушаш, било то синфонична музика  Grinning
Лично на моята сватба музиката беше от по-старичките групи - Бони-М, Елвис и др. и беше много весело  Grinning Grinning Grinning

# 64
  • Мнения: 9 095
Странно защо винаги хората които нямат брак поставят този въпрос?
За нас, сключилите брак, брака не е някакъв субект, който постоянно обсъждаме и разглеждаме в 3-то лице - него просто го има и никой не се грижи да го има. Важна е любовта между двамата, а дали ще е с брак или не, всяка двойка сама си решава.
Няма нужда "пропусналите брака по една или друга причина"  дан и убеждават колко е гот без брак - айде нема нужда  Naughty

newsm10, определено съм съгласна, ние си обмисляме сватбата, ама лека полека, нито има дата нито нищо, само сме си казали че ще си се женим, ма като си решим, няма жена която да ме убеди че не е мечтала поне веднъж да се види в бялата рокля, и това че не сте срещнали човека, който да сбъдне мечтата ви, не значи че трябва да убеждавате нас и да заблуждавате себе си Peace

# 65
  • Мнения: 1 186
Това е по скоро въпрос на личен избор Peace...но аз съм  ЗА брака,защото мисля че така човек плучава някаква стабилност а чувството е по различно от това да живеете просто заедно... Peace

# 66
  • Мнения: 1 167
 Цитат ...Факта, че е поискал да има дете от дадената жена, за мен е далеч по-значим от факта, че поискал брак. ...
Един ден детето ще ви напусне за да живее собствения си живот и тогава ще ти стане ясно, че е далеч но-значимо решението на му да бъде до теб завинаги  Laughing

# 67
  • Мнения: 1 446
Ами ако не ти се ще недей се бракува  Laughing Лично мое мнение е, че ако човека до теб си заслужава и с брак и без брак е все добре  Peace
Peace

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Цитат.... То едни чалги бяха...просто без думи останах...

Между другото каквото кажеш на DJ-я да пуска това ще слушаш, било то синфонична музика  Grinning
Лично на моята сватба музиката беше от по-старичките групи - Бони-М, Елвис и др. и беше много весело  Grinning Grinning Grinning
Тъй,тъй Laughing. И при нас така. Изрично бях забранила на DJ-я да пуска чалга Twisted Evil. Горките роднини Cry. Но все пак това си е нашият ден и ми се искаше поне за едно нещо да не се съобразявам с никого.

# 69
  • Мнения: 9 095
добре че почнахте темата, че и аз да почна малко по малко да се глася, да видим каква ще е музиката... Peace

# 70
  • Мнения: 2 723
Аз до колкото знам, когато не си женена се водиш самотна майка и имаш много повече привилегии Wink - за детска градина си с предимство, като парични обезщетения май се взимат повечко пари от държавата  Thinking.

И аз така знам.
А аз се жених 2 пъти. И двата пъти беше весело. Не съжалявам Peace Сега ми се ще да си направим църковна сватба с малкия шафер, ама дали ще ни изпаднат толкова излишни пари Thinking

# 71
  • Мнения: 2 723
Аз до колкото знам, когато не си женена се водиш самотна майка и имаш много повече привилегии Wink - за детска градина си с предимство, като парични обезщетения май се взимат повечко пари от държавата  Thinking.

Това е така само ако бащата не е припознал детето.

Самотни родители са и разведените, нали? А децата им си имат баща. Самотен родител е този, който сам отглежда детето си, без значение дали в акта за раждане на детето пише баща неизвестен.

Поправете ме ако бъркам. 

# 72
  • Мнения: 4 076
Пък и едва ли има жена която да не иска да бъде булка.
Ето ме-аз съм тази жена Simple SmileС уважение към мнението на всички,но за мене сватбите са пропиляно време и пари.Бракът нищо не гарантира,така че съм против.

# 73
  • Мнения: 2 723
Бе лошото е, че и липсата на брак не гарантира нищо. То ако нещо гарантираше, ехеееее Hug

# 74
  • Мнения: 1 840
...
Без подпис в гражданското е по-малка вероятността единият от партньорите да се възпозва материално от другия при евентуална раздяла.
При евентуална раздяла (не дай Боже, но в живота човек никога не знае какво ще му дойде до главата), когато партньорите (или поне единичт от тях) са наранени, объркани, стресирани последното нещо, което е необходимо е влаченето по съдилища и адвокати и др. подобни бюрократщини.

Напротив, по-голяма е вероятността единият да се възползва материално от другия, когато няма брак. Живеейки заедно, двойката трупа доста материални придобивки, а когато се стигне до раздяла - с или без подпис, тя е доста болезнена, води се война, много често партньорите се мразят и искат да се наранят взаимно, всеки си мисли, че заслугата за придобиването на вещите е негова - именно тук идва ролята на брака, така интересите и на двете страни са по-добре защитени. В никакъв случай не ти пожелавам да се разделите, но ако погледнем хипотетично - как бихте разделите това, което заедно сте събирали толкова години? Да не мислиш, че бихте разсъждавали трезво и с разбиране, само защото нямате брак? Много се съмнявам. Най-вероятно по-наглият, по-нахалният, по-силният ще победи, независимо дали е справедливо или не.

Аз съм ЗА брака. А пък сватбата ще бъде такава, каквато си я направите. На моята не допуснах да има чалга - все пак аз поръчвах музиката.

Общи условия

Активация на акаунт