ЗА или ПРОТИВ брака

  • 8 638
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 703
Пък и едва ли има жена която да не иска да бъде булка.
Ето ме-аз съм тази жена Simple SmileС уважение към мнението на всички,но за мене сватбите са пропиляно време и пари.Бракът нищо не гарантира,така че съм против.


Защо бъркате сватба и брак. Сватбеното тържество зависи от финансовите възможности. Не ти трябват пари, за да се бракуваш. Необходими са ти документи и двама свидетели. Записваш си час в общината, на уточнената дата отиваш със свидетелите, питат те искаш ли, подписваш се и това е. 

# 76
  • Мнения: 205
Вси4ки омъжени жени които са писали тук правят връзка м/у сватбата и брака, защото за тях това е едно прекрасно изживяване и мил спомен. Останалите без брак ( сватба ) се 4удят как да разграни4ат 2-те....
Аз съм за брака. Всяка жена иска брак, иска ДА Я ПОИСКАТ ЗА БУЛКА, това  е един вид признане, 4е мъжа до нея я иска и за маика на децата си. Просто всяка жена би била щастлива, да види на колена мъжа на ме4тите си молеики я да му стане жена............ако на някои му е неприятно да види и изживее тази сцена бих казала, 4е не се интересужа от мъжа до себе си.....и не иска да е с него. Не отри4ам 4е има много семеиства които живеят добре и без брак, но аз съм за брака ЗАЩОТО СЪМ ЖЕНА, А НЕ МЪЖ И С4ИТАМ 4Е ЖЕНИТЕ СЕ 4УСТВАТ ПО ДОБРЕ КАТО СА ОМЪЖЕНИ.
 По темата, 4е няма нищо ве4но............... и да си без брак и с брак все  тая.....така, 4е по добре с БРАК  Flutter   Hug

# 77
  • Мнения: 3 537
Всеки има право да решава за себе си.

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... това  е един вид признане, 4е мъжа до нея я иска и за маика на децата си.
Ами мен ме поиска за майка на децата му и без това признание, а директно Laughing И двете ни деца са планирани и желани. Обмисляме идеята и за трето Wink

# 79
  • Мнения: 2 529
И двете ни деца са планирани и желани. Обмисляме идеята и за трето Wink

И хайде този път едно момченце, че три такива красавици много ще ви дойдат и не знам как ще се оправяте с кандидатите 
Wink Hug

# 80
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И двете ни деца са планирани и желани. Обмисляме идеята и за трето Wink

И хайде този път едно момченце, че три такива красавици много ще ви дойдат и не знам как ще се оправяте с кандидатите 
Wink Hug
Hug Нямаме претенции за пола. Но за сега се въздържаме, че на мен много ми дойдоха 6 год. майчинство.
Сори за офф-а.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз съм за брака, въпреки неуспешния си първи такъв; не мога да го обясня точно, така го чувствам на този етап. При мен има и чист прагматични съображения - борим се за бебе и не ми се иска всички да сме с различни фамилии Naughty, но това е повърхностно казано, иначе има и много други причини.

# 82
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами чак За и Против, не съм. Омъжих се и изобщо не съжалявам. Сватбата беше много семпла, но беше каквато аз си я избрах и каквато си я направихме. Обичаме се много с или без брак. Имаме чудесно дете, планираме скоро второ.

# 83
  • Мнения: 929
Според мен няма значение с брак или без. Аз мислех да не се омъжвам - независимо от това дали съм бременна и чакам дете; мъжа ми уж и той не искаше ама ми предложи(незнам защото беше махмурлия ли или заради родителите му). Така че общо взето както го чувстваш.

# 84
  • Мнения: 2 197
Аз съм категорично против брака. Няма сила, която да ме накара да се правя на идиот, да ме дърпат във всички посоко, да ме карат да се снимам с един куп непознати роднини, да ме карат да играя хора и ръченици, каквито ненавиждам и  най-вече да похарча един куп пари за един единствен ден. С предишния ми приятел имахме 12-годишна връзка. Със сегашния сме заедно от 4 години. Дъщеря ни е на 8 месеца. Факта, че не сме женени не променя нито отношенията ни, нито качеството на грижите към детето ни. То носи неговото име и това, че моята фамилия е различна не означава, че е ощетена по някакъв начин.  Дъщеря ни има двама родители, които се обичат и живеят заедно.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз съм категорично против брака. Няма сила, която да ме накара да се правя на идиот, ....
Е, много грубо, защо така newsm78, някои от нас намират очарование в сватбите, макар че тук се коментира по-скоро брака, а не сватбата, а той не винаги предполага правенето на идиот с играенето на хора и ръченици...

# 86
  • Мнения: 983
На кой както му харесва, и двата варианта не са лоши, когато намериш човека подходящ за теб.

# 87
  • Мнения: 295
Аз съм категорично против брака. Няма сила, която да ме накара да се правя на идиот, да ме дърпат във всички посоко, да ме карат да се снимам с един куп непознати роднини, да ме карат да играя хора и ръченици, каквито ненавиждам и  най-вече да похарча един куп пари за един единствен ден.

Извинявай, но ако свързваш брака само със сватбата, звучи доста повърхностно.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 162
Бракът не променя нищо (поне за мен),появата на детето го променя.И тъй като вече имахме дъщеря,един подпис нищо,ама нищо не промени.
...
И аз това щях да напиша, ама Рефлекс  ме е изпреварила.  Simple SmileПо- важно е ти и приятелят ти дали искате да го направите и какво вие мислите за брака. Както вече си разбрала за правата и интересите на детето няма какво да се притесняваш- по закон и брачните и извънбрачните са равни. Т.е. не е нужно да бързаш с решението си само защото чакаш бебе /да се роди живо и здраво/ или заради нечии родители, ако не се чувствате готови.
Не мисля, че бракът ми е дал или ми е отнел нещо повече от приятелката ми, която живее с мъжа, с който се обичат и от който има дете, без брак. И ние и те сме семейства. Аз не се чувствам по- сигурна от нея- и с брак и без брак пак можеш да останеш на улицата и без туй дето сте го събирали двамата. Бракът не е единствената форма за уреждане на материалните въпроси при евентуална раздяла /обикновената съсобственост пак ще ти свърши работа/ и не винаги е достатъчна психологическа бариера да си вземеш куфарите. По- скоро такава бариера са децата. Е, аз бях булка и наистина беше много хубаво- ама за нея това не е важно, а и тя може да стане, ако един ден й се прище- пък било то и след 20 години.
Аз решх, че ще сключа брак, защото така го исках; явно съм човек, за който тези неща имат значение- въпрос на светоусещане, на вкоренено чувство за спазване на традиция...не мога да кажа точно.
И аз като Смърфиета виках, че сватбата е още един повод за купон, на което мъжът ми,  добави че и разводът също може да бъде такъв. Mr. Green Така че не чувствам брака и като бреме. Бракът е като всичко останало- какъвто си го направите.
Каквото и съжителство да избереш ти пожелавам повече щастие и по- малко сълзи.

# 89
  • Мнения: 361
На кой както му харесва, и двата варианта не са лоши, когато намериш човека подходящ за теб.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт