ЗА или ПРОТИВ брака

  • 8 634
  • 135
  •   1
Отговори
# 105
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
смешно ми е да мисля, за или против брака;
всеки го разбира различно;
по-важното е хората да се обичат, да споделят, да правят секс, да се разбират.
А дали ще има подпис или не - това не променя нещата (поне по моите разбирания).
Имам сключен брак, но това е за мое удовлетворение, а не заради хората.

# 106
  • Мнения: 1 881
Влязох, за да напиша, че съм за брака /имам такъв/. Всъщност май обаче съм за самата сватба, като ритуал, емоция и усещане....а и не на последно място сватбената рокля Embarassed

# 107
  • Мнения: 966
за брака съм Peaceимаме църковен и граждански

# 108
  • Мнения: 1 436
Аз съм омъжена и не мисля че брака променя нещо Hug,пак си се разбираме, така че с брак или без всичко си е по старому, Grinning е хубаво е много да се видиш като булка,всички те гледат все едно си принцеса newsm03 smile3521 newsm53,но подкрепям и съжителството без брак,даже аз самата в началото не исках да се женя,ама после ми се прииска и не съжалявам newsm44.

 newsm10 Все едно аз съм го писала. Само едно нещо се промени след като се "бракувахме" - моята фамилия  Grinning

Църковният брак между другото няма все още юридическа стойност в България. Дори и да имаш такъв, ако нямаш граждански брак, в чисто законов смисъл ти си неомъжена.

Абсолютно е така. Даже мислех, че църквата изобщо не разрешава църковен брак без граждански. На нас преди църковния брак изрично ни поискаха акта за граждански брак.

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 03:53 от Juturna

# 109
  • Мнения: 1 416
"За" брака съм и имам такъв. Той, разбира се, не променя нищо. Аз дори фамилията си не смених...
Аргументи не мога да дам. Просто искам да имам брак...  Simple Smile

# 110
  • Мнения: 2 096
За себе си съм "За" брака. Винаги съм искала това тържество на любовта и много бях щастлива на сватбата си - че съм с човека когото обичам и всички хора могат да видят любовта ни.
Но никога не съм осъждала хората които живеят без брак. Въпрос на личен избор. Това е толкова лично решение, че никой не може и не трябва да ти натрапва мнението и волята си.

# 111
  • Мнения: 6 472
За брака, против сватбите Whistling Това си е мое мнение, аз така чувствам нещата. Имам два брака, но вторият път си спестих сватбарските истории. И първият път ми бяха безумно досадни и глупави.

# 112
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това е толкова лично решение, че никой не може и не трябва да ти натрапва мнението и волята си.
Ей-това е! Някои ги вълнува подписът, някои- святбеното тържество, други (като мен)- само да има либоФ Peace

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 702
За брака, против сватбите Whistling

Това исках да кажа и аз, но Лулуто го е написала по-стегнато.

# 114
  • Мнения: 205
А мене ме вълнува ЛЮБОВТА И СВАТБАТА И БРАКА !!!! ПО ДОБРЕ НАЛИ  Laughing

# 115
Може и странно да ви прозвучи, но аз преди да забременея много исках да се оженим. После като разбрахме, че сме бременни, той каза, че ще трябва да ме иска от майка ми... Общо взето мисълта ми беше, че вече не съм толкова сигурна дали брака е толкова важно нещо. Прочетох някъде по-нагоре, че и с и без подпис, ако таткото иска да е с нас, ще е. И обратното. 

# 116
А, и не че му е тука мястото, ама как да ми излиза мойта картинка /ticker/ като картинка отдолу, а не както сега-някакъв линк, който май не работи....

# 117
  • Мнения: 2 197
По повод следното изказване:
"Съжалявам НАИСТИНА вси4ки жени, които мислят, 4е си идиот или у4астваш в панаир ако правиш сватба..........изобщо не ги разбирам и не искам...............
Сватбата е ПРЕКРАСНО ИЗЖИВЯВАНВ И НЕЗАБРАВИМ СПОМЕН....ПОНЕ ЗА МЕН....
Така, 4е моля запазете краините си мнения за себе си, не сте минали през това, така, 4е може да минем и без вашия коментар...........аиде стига зву4и доста злобно...............не може никои да ме убеди 4е е лошо, тъпо и идиотско да си булка........мисля, 4е с тези мнения ставате смешни на вси4ки тук"
искам да кажа, че форумът е място, където се изказват мнения. Това, че моето мнение не съвпада с твоето не означава, че то е смешно. Различно - да, но не и смешно. Не съм убедена, че мнението ми е крайно . Има въпрос, на който отговарям. И давам своите доводи. Обяснила съм, че за мен брака не  е непременно причина за по-добър или по-дълъг съвместен живот. Както и че детето ми не е ощетено от липсата на брак между двамата му родители. Определено няма нищо злобно в това да изкажеш собственото си мнение. Или бъркам някъде?

# 118
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А мене ме вълнува ЛЮБОВТА И СВАТБАТА И БРАКА !!!! ПО ДОБРЕ НАЛИ  Laughing
За теб- може би. За мен- не. ОК? Peace

# 119
  • Мнения: 205
Както вси4ки останали тук и аз имам право на мнение, и мисля 4е брака и сватбата не са панаири и идиотщини. Напротив любовта, сватбата и брака са свързани - ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ, КОЕТО ПРОИЗТИ4А ОТ МОЯ ОПИТ И МОЯ ЩАСТЛИВ БРАК  Hug

Общи условия

Активация на акаунт