ЗА или ПРОТИВ брака

  • 8 622
  • 135
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 15 216
Няма алгоритъм, който да гарантира щастлив съвместен живот на двама души. С брак или без брак, с пищна или скромна сватба, дори без такава никой за нищо не е застрахован.
Правилото от време оно е да се поиска булката, от там на сетне другите неща. Само, че има откратната, пристанала и т.н.
 Всяко семейство е частен случай, чрез брака се постига някаква унифицираност, но по скоро от бюрократична страна. Нито брака, нито липсата му променят човека. Когато преживееш с един човек 15 години и се чувстваш щастлив и доволен на 16 изобщо не ти минава през ума бракуван ли си или не. Годините минават много бързо.

# 121
  • Мнения: X
Всяка жена иска брак, иска ДА Я ПОИСКАТ ЗА БУЛКА, това  е един вид признане, 4е мъжа до нея я иска и за маика на децата си. Просто всяка жена би била щастлива, да види на колена мъжа на ме4тите си молеики я да му стане жена............ако на някои му е неприятно да види и изживее тази сцена бих казала, 4е не се интересужа от мъжа до себе си.....и не иска да е с него. Не отри4ам 4е има много семеиства които живеят добре и без брак, но аз съм за брака ЗАЩОТО СЪМ ЖЕНА, А НЕ МЪЖ И С4ИТАМ 4Е ЖЕНИТЕ СЕ 4УСТВАТ ПО ДОБРЕ КАТО СА ОМЪЖЕНИ.

"Бащата на детето ми", наричан за краткост от мен "гаджето ми" или просто "Джони", ме е ИСКАЛ ЗА БУЛКА в трезво състояние и добра мозъчна кондиция поне два пъти по време на връзката ни...и това доста преди да стигнем до двете чертички  Wink
Само хубави неща желая на омъжените и желаещите да встъпят в брак, само ви моля да ми оставите правото да не мечтая да се видя с бяла рокля, да не искам да се женя... и пак да изпитвам трайни чувства към въпросния мъж.Доказвам го, като му раждам дете. Само на него. Специално на него. Точно тук и сега  Hug

Весели празници!

# 122
  • Мнения: 205
Ок мен пък ме прави щастлива това, 4е съм била булка.....многооооооо ми харесааааа   Hug

# 123
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
miao69  и аз в началото разсъждавах като теб-не исках брак,нито сватба......
но се радвам,че си промених мнението и сега съм бракувана Flutter
а сватбата ми е един незабравин спомен за мен и съпруга ми Blush
хубаво е да се спазва традицията Peace

# 124
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Както вси4ки останали тук и аз имам право на мнение...
Е хубаво де, ама ти го пишеш по няколко пъти на страница. Вече прилича на самонавиване.
Някои пък писаха, че са били булки и не им е харесало.

# 125
  • Мнения: 5 317
Както вси4ки останали тук и аз имам право на мнение...
Е хубаво де, ама ти го пишеш по няколко пъти на страница. Вече прилича на самонавиване.
Някои пък писаха, че са били булки и не им е харесало.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 126
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз съм от тези,които живеят с половинките си БЕЗ БРАК,но това не означава,че не искам да се омъжа. Както прочетох по-горе жената се чувства по-добре като е бракувана. Мога да допълня,че бих се чувствала по-спокойна. Така че успяхме да се разберем с приятеля ми да сключим брак в средата на 2007,така че като се състои събитиети ще разкажа как е минало. Относно мечтата: Да, много често си се представям като булка и много искам да бъда такава. Така че определено съм ЗА брака и то не от материална гледна точка. Hug

# 127
  • Свиленград
  • Мнения: 269
О, забравих да допълния. Малият ни син със сигурност ще ние щафер. Така хем няма да съм бременна на сватбата си, хем детето ми ще присъства на това събитие. Просто СУПЕР!!!!!!!!!!

# 128
  • Мнения: 205
Рени, както виждаш има и други маики, които искат да се видят като булки, не съм само аз  hahaha    Няма за какво да се самонавивам, аз съм сключила брак , маи други имат тази зада4а да навиват някои около себе си  Joy

# 129
  • Мнения: 57
Преди да срещна приятеля ми си мислех, че един брак нищо не значи. Нито аз ще го обичам повече, нито той мен след брака, ако това го е нямало и преди. В последно време обаче се усещам, че започвам да си мисля за брак и сватба. Явно всяко нещо идва с времето си, и с готовността за това.

# 130
  • Мнения: 221
преди няколко години четох, че след около 60 години бракът изобщо ще изчезне като иституция..

една хартийка не прави нищо..
и в днешно време 95% от булките са бременни, което само по себе си е много глупаво..
все едно не че не се обичате, обаче се жените понеже ТЯ е бременна..

аз ако някой ден се оженя ще е по любов, а не защото съм бременна...

# 131
  • Мнения: 236
Сигурно много от женените се разделят, а някои от тези, които не са си обещавали вечна вярност остават за цял живот заедно, но въпреки това
на мен ми харесва мисълта, че с мъжа ми сме пожелали
да сме завинаги заедно и че сме го заявили пред всички.

# 132
  • Мнения: 1 425
Един довод: ЗА брака.
Брака е законово уреден (има си закони по въпроса от десетки години), докато съвместното съжителство все още не е. Говори се че ще приемат закони по въпроса за съжителството, но като знам какви закони приемат нашите "любими" дУпЕДати, сигурно ще трябва да минат още 3-4 години поне докато се избистрят нещата по въпроса.
При брака повечето казуси (положителни или отрицателни) вече са решени и много неща са ясни, докато при съжителството има неща които години наред ще се избистрят.
То е ясно, че човек ако не гледа, когато си избира партньор, не брака ами и Господ не може да му помогне. Но брака дава сигурност от законова гледна точка. Просто брака е един вид "договор" и ако някои го наруши другия получава защитата и помощта на държавата (колкото и малка да е тя). Разбира се, никой човек не мисли за проблемите в една връзка и възможното негативно развитие, но такива работи стават. Разумните хора си правят застраховка, поне така мисля аз.

# 133
Напьлно сам сьгласна с теб Panther. 10 години имах сьжителство. Градихме уж някакво бьде6те за нас и на6ият син, но дойде един ден и се разбра 4е приоритетите на на6ият татко са в друга посока. Аз останах сьс синьт ни(без никаква издрьжка), а той остана с бизнесьт ни. Сега сьм омьжена и знам 4е имам сигурност и права за мен и моите деца. Помисли за детето си най ве4е. Идва ден когато 6те трябва да отговаря6 на детски вьпроси на който не е много лесно да даде6 отговор. Всяка приказка завьр6ва " и се оженили и заживяли 6тасливо".После иди да обяснява6 за6то не сте се оженили.

# 134
  • Мнения: 12
Заедно сме 8 години. В началото мислихме за брак, но дълго се проточи неговия развод. После нямаше време за такава екстра, сега пък-   въобще. Не ми прави впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт