За влагата и мухъла

  • 1 825
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
аз мисля че трябва често да се проветрява.откакто сложихме дограмата се появи и мухала,въпреки че климатика изсушава.

# 16
  • на път
  • Мнения: 2 804
Намерих някакво инфо по въпроса  Thinking - вижте тук моля:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=150058.0

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
Не мисля, че дограмата е решение, напротив, нещата се усложняват... Аз вече направо му свикнах на нашия мухъл, нищо не помага... Confused

# 18
  • Мнения: 13 512
пВЦ дограма, външна и вътрешна изолация- и проблемът е готов! Вие запечатвате помещението по този начин, няма откъде да излиза влагата от помещенията и  избива по стените. В такъв случай решението е климатик или влагоуловител.

# 19
  • Мнения: 7 716
Имаше някъде тема за влагоуловители, моля някой да ми даде линк.

# 20
  • Мнения: 13 512
Имаше някъде тема за влагоуловители, моля някой да ми даде линк.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135132.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139742.0

# 21
# 22
  • на път
  • Мнения: 2 804
ОБЕЗВЛАЖНИТЕЛИ - http://prozorec.bg/products/dryer.shtml
За конденза и мухъла и как да се справим с тях - http://prozorec.bg/useful/kim.shtml

бул. Витоша 126   тел: 02/950 18 50
жк. Фондови жилища бл. 217   тел: 02/931 75 75

 Grinning

# 23
# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Тази сутрин видях, че единият ъгъл на стаята е направо подгизнал - около 1 кв.метър локва на паркета, между дивана и секцията. Преместихме дивана, но не ми се мисли какво е зад гардероба и до пролетта какво ще стане.  Ъгълът е до външна стена, но не е до прозорец. Подсуших преди 2 часа, сега поглеждам - локвата пак е там! Направо съм в чудо! Не знам какво да правя - климатик ли да купуваме, влагоуловител ли... Климатикът влизаше в плановете чак за следващата година, влагоуловител изобщо не сме предвиждали...

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Сложете си изолация и си сменете дограмата Simple Smile Иначе спасение няма..

Ние сме в нов блок с добра изолация и хубава дограма,но да не ти казвам колко кошмарна беше първата ни зима тук.Втората беше малко по-добре...
Миналата зима сложихме камина с водна риза,температурата е постоянна и висока 24%,проветряваме често и лсава богу проблема изчезна.
Просто трябва често проветряване и без резки температурни промени,а може и още нещо ...и аз вече не знам.
А иначе Саво ни помагаше,но миризмата му е силна и натрапчива.

# 26
  • Мнения: 129
Най доброто нещо което съм използвала е термошилд.
Вътрешна топлизолация , нанася се като латекс , стандартно е бяло , може и да се оцвети, като услугата е безплатна.
Слага се само на проблемната стена.( най често - външна).
Мухала изчезна веднага , а температутаа се вдигна с 3 градуса.
Невероятен продукт , най горещо ти го препоръчвам.
Има го в два варианта - немски и американски.Единия се казваше термошилд , а другия термомакс.
Можеш да намериш доста инфо в  google.com

# 27
# 28
  • Мнения: 197
Момичета, решение има! Излиза по-скъпо от изсушител за въздух, но много по евтино от един ремонт заради щетите от влагата и мухъла, така че инвестицията си струва!  Малко предистория:  Laughing Да се проветрява редовно е добър вариант, но не стига. Външната и вътрешна изолация, както и новата дограма не гарантират нищо. Забелязали ли сте, че мухълът се появява, когато навън захладнее, или пък има резки смени на температурите? И се появява единствено на външни стени и фуги, като стената откъм етажния коридор във входовете например.  Проблема с мухала се появи през последните години, когато хората пестят и включват отоплителни уреди от време на време, само когато се налага. Така се получава този феномен-въздуха във стаята се нагрява много по бързо от стените и ето го мухала! Даже не е нужно да сте включили печка, или друго. Достатъчно е да дишат хора в стаята и влажността във нея става по-голяма от тази на вън, дори и когато вали. Grinning И сега за тези които не ги домързя да изчетат всичко това. Решението се казва термомакс /termomax мисля че се пишеше/! Продукта е немски и е по-евтин от американския /термошилдс май беше/ и е със същото качество! Изглежда като латекс, оцветява се като латекс и се нанася като латекс. Но не е. Той е по скоро от рода на изолациите. Цялата работа е в това, че в него се съдържат микроскопични керамични капсули, благодарение на които повърхността на която е нанесен термомакс се загрява светкавично до температурата на стята. И край на мухъла. По евтиният вариант е да се третират само външните стени на жилището. Така направихме ние пак заради мухъл. Наши близки обаче третираха всички стени, дори и таваните. Те нямаха мухъл, но това беше тяхното решение за изолация и по ефикасно отопление. Преди да го нанесете на стените обаче, третирайте няколко пъти с препарат против мухъл, за да убиете гъбичката. Желателно е тази процедура с термомакса да се направи когато навън не е много студено. Всъщност целта е стената да е абсолютно суха, без  никаква влага, за да могат да се убият всички гъбички на мухъла. Ако се спрете на този вариант в магазините, където продават термомакс ще ви обяснят и посъветват по-добре от мене.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт