Мегаколон или удължени черва

  • 6 329
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 193
Ей, момичета, не се стряскайте.
Все пак това е от тежките болести и процедурата е трудна.
Дебелото черво остава изведено навън само за няколко месеца. Изключително рядко се оставя за по-дълго време.
Тази тактика се прави само при възрастни хора, които нямат друга перспектива.
Може да се използуват торбички и това улеснява почистването.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Тази тактика се прави само при възрастни хора, които нямат друга перспектива.
Може да се използуват торбички и това улеснява почистването.

Мдааааааа..
1. За болни от рак на дебело черво.
2. И торбичката е само временно... тя в никаъв случай не остава стабилно закрепена до връщането на червото... и тогава какво?!  Whistling

# 17
  • Мнения: 811
Здравейте д-р Оги,

дъщеря ми е родена с аномолия и червата са й увредени. Боря се със запека вече 8 години. Досега не съм позволила да няма изхождане повече от 3-4 дни /което се случва веднъж на 4-5 месеца/. Много рядко ползвам лекарства. Регулирам с храненето и определен час за посешение на тоалетната. През лятото й правихме скенер, заради бъбречни проблеми. Бъбреците са добре, но както се изразиха има "доста сраствания на червата" - да внимавам с храненето. Цитирам Ви от друга тема, с молба да ми дадете повече информация за физиотерапия и подходящ хранителен режим.

Цитат
Иначе се препоръчва физиотерапия след коремни операции, прилагат се разни техники за предотвратяване на срастванията, пази се сериозна диета - нищо натоварващо, леки храни, по-често и по-малко количество дневно

# 18
  • Мнения: 811
Детето ми е на 2г.7м.Правиха му снимка и казаха,че е родено с удължени черва.Впродължение на 20 дни трябваше да слагам свещички бизакодил по едно и също време,за да се тренира детето и да свикне по едно и също време да се изхожда.Но това не помогна.Имаше случаи,когато не спазвах точно времето.Така или иначе не ми помогна.Когато му се доака седне някъде и започва да се напъва и казва,че не иска гърне още преди да съм го донесла.Понякога ми се струва,че го е страх и се въздържа да не се изходи.
Личния ми опит е, че физиологичния им проблем с течение на времето става и психологичен. Ако от 3 дни имаш запек най-вероятно ще боли. Като я усетех, че й се ходи до тоалетна- за ръчичка и си висим там... четем, рисуваме .. само и само да стане процеса по-приятен за нея. Винаги я хвалех, само дето медали не съм раздавала за изхождане  Wink Но е бавно и трудно. Изисква постоянство. Движението и масажите на корема помагат.

# 19
  • Мнения: 2 266
Понякога имам чувството,че нищо не помага и тогава изпадам в ужас.След няколко дни започва детска градина,защото аз започвам работа,и няма кой да го гледа.Много се притеснявам как ще бъде с акането там.Сигурно ще се стиска и пак ще има проблеми.За сега контролираме всичко.Но там? PraynigУчителките не могат да се занимават непрекъснато с него.А и може да ме излъжат,че е акал,а той всъщност да не е.

Общи условия

Активация на акаунт