Към спецовете по PVC дорами- пак въпрос за конденза

  • 2 257
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Мечо, няма да е сега ама в перспектива- ще се заисля.
Не е ли скъпичка смяната на стъклопакета-т.е. това и е дограмата практически.
Сега сме взели от Бриколаж някакви влагоуловители- да видим какъв ще е ефекта.

# 16
  • Мнения: 5 393

Не е ли скъпичка смяната на стъклопакета-т.е. това и е дограмата практически.

Ами стъклопакета е около 50лв/кв м. ако е от едно бяло и едно КА стъкло

# 17
  • Мнения: 7 640
а ако е с аргон вътре- много ли оскъпява?

# 18
  • Мнения: 5 393
Не съм сигурна с колко точно оскъпява -не е фрапиращо май.Но аргонът е по-скоро за шумоизолация, не толкова за топлоизолация.

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
.
Сега сме взели от Бриколаж някакви влагоуловители- да видим какъв ще е ефекта.

Очаквам с голям интерес да споделиш впечатления за тези влагоуловители.

Този проблем и ние го имаме.Тази пролет направихме външна изолация.Определено има ефект по отношение на температурата в апартамента като цяло.Откакто стана по студено най-голям конденз има в кухнята.Там не отоляваме,не суша пране,няма цветя.Дакато готвя проветрявам,но явно не е достатъчно.

# 20
  • Мнения: 7 640
мдаа, същото е  у нас Confused
След ден-два ще кажа как е .

# 21
  • Мнения: 983
И ние сме с PVC- дограма,  всяка сутрин стъклата са ужасно влажни от вътре, има мухъл по външните стени и не знам какво да правя.
Пролетта ще правим основен ремонт на апартамента.

Един въпрос имам?

За да не избива повече мухъл външната или вътрешната изолация е за предпочитане или трябва да направя и отвън и от вътре?

# 22
  • Мнения: 1 734
Мисля, че няма смисъл да правиш и двете изолации. Достатъчно е само една, но коя е по-добра не мога да ти кажа

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Конденз и мухъл се появяват при температурни разлики - така стана и у нас.
В стария апартамент направихме вътрешна изолация и конденз на прозорците и мухъл по стената нямаше.
В сегашния пропуснахме да направим изолация и конденза е на лице, мухъла също. Лятото ще сложим изолация и така ще рашим проблема.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 246
Конденз и мухъл се появяват при температурни разлики - така стана и у нас.
В стария апартамент направихме вътрешна изолация и конденз на прозорците и мухъл по стената нямаше.
В сегашния пропуснахме да направим изолация и конденза е на лице, мухъла също. Лятото ще сложим изолация и така ще рашим проблема.

У една моя приятелка направиха вътрешна изолация на апартамента си, през зимата цялата стена мухляса, водата се стичаше по прозорците и по стените, ужас! У нас изолацията е външна, има страхотен конденз по стъклата, мухъл засега само под балконските врати, до пролетта не знам. У родителите ми от тази есен е с пвц дограма и външна изолация, абсолютно сухо е навсякъде. Ха сега някой да обясни защо се получава така newsm78

# 25
  • Мнения: 983
Ами на мен ми обясниха, че имало значение дали е PVC-дограмата или обикновенна алуминиева.
В свекърва ми е така/те са в къща/, в хола дограмата им е ПВЦ, а в антрето е с обикновенна алуминиева т.е. не е стъклопакет. В хола нямат нито мухъл нито се изпотяват стъклата, а в антрето е направо порой от вода откъм вътрешната стена.Мухъл няма как да избие, защото външната стена е с теракот.

Общи условия

Активация на акаунт