Облеклото на бебето при сън?

  • 4 391
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 897
При температура 21-22 градуса като новородено моето момченце спеше с памучно боди с дълъг ръкав,отгоре блузка с дълъг ръкав и ританки или цели ританки.Завивах го с олекотено юрганче.

# 31
  • Мнения: 6 164
Като беше новороден - точно като мен, но с един кат отгоре. Аз ако съм с 1 одеяло и той с 1, но ако съм по тениска, той е по боди + ританки и блузка /пижамка/. Т.е. завит като мен, но с 1 кат дрехи допълнително. Аз ако съм гола лятото, той е по боди... Винаги +1 нощем.

Дори се много се върти и отвива и предпочитам да е по-облечен и по-леко завит, защото 80% от нощта е без одеяло. Завия ли го, след 1 минута е целия отвит. Така, че сега аз спя с 2 одеяла и потниче, а той с 1 одеяло, но боди и суичър.  Laughing

# 32
  • Мнения: 155
При Т 22 го обличам така:
боди с къс ръкав, цяло гащиризонче с пети/памучно/. Завивам го с лека завивка.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 750
Моята принцеса спи само с цяло тънко памучно гащеризонче и е завита с олекотено юрганче.
Аз самата не обичам да съм навлечена като спя, та и затова бебка е по-леко облечена.

# 34
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Миналата зима - боди с къс ръкав и цял гащеризон-пижамка, обикновенно по-плътен и в спален чувал, Т в спалнята 18-20 градуса. Сега пак така. Но вие сте по-малки и бебето още няма собствена терморегулация и е добре да го завиваш повечко или да е с две дълги ръкавчета и крачолчета. Друго важно е да следиш дали ръчичките и нослето са приятно хладни, не трябна да са потни (ръчичките) или студени.

Общи условия

Активация на акаунт