Вагинални гъбички и хомеопатия

  • 1 596
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте! Много се изморих от цялото това лечение и реших да ви попитам вас като по-запознати с хомеопатията. По принцип имам кисти на яйчниците и пролактинът ми не е в норма. От три месеца вече ги влача тези гъби (получих ги от измиващи продукти). Буквално правя всичко за каквото се сетите и пак не мога да се отърва от тях. Плюс това и ми се появи цистит, който ту се появява, ту изчезва. Абе или ще ме сърби, или ще ми пари общо взето, редуват се. Лекувам се с хомеопатия, шуслерови соли, домашно кисело мляко, пробиотици, не ям тесто, сладко, пия чайове и т.н. Почнах да се притеснявам последните дни, защото сърбежът долу вече го няма, а го усещам много много навътре около матката, все едно ми лази по органите. Можете ли да ми дадете съвет какво да правя? Дали традиционната медицина ще ми помогне? По принцип много зле ми влияе, изрива ми се цялото лице, но ми трябва нещо, с което да ги убия, защото не умират!

Последна редакция: чт, 19 яну 2023, 17:01 от just a lonely child

# 1
  • Мнения: 2 632
Трябва ви лекар на първо място.
Да се вземе микробиология и да се види какво предизвиква гъбите и цистита.Със сигурност ще има поне 2 бактерии, и ще трябват антибиотици.Само с хомеопатия не мисля, че ще се оправите.

# 2
  • Мнения: 65
Трябва ви лекар на първо място.
Да се вземе микробиология и да се види какво предизвиква гъбите и цистита.Със сигурност ще има поне 2 бактерии, и ще трябват антибиотици.Само с хомеопатия не мисля, че ще се оправите.

Само Candida Albicans излиза. И за урина ходих, понеже мислех, че имам ешерихия коли, но не откриха нищо в нея. А пък антибиотиците предизвикват гъбички по принцип и не смея да пия.

# 3
  • Мнения: 2 632
Не всички ги предизвикват, а и затова се пие и пробиотик.
Сега така или иначе имате гъбички, и трябва да се лекуват.

# 4
  • Мнения: 61
Здравейте!
За цистита съм ходила по мъките и единственото решение е антибиотик и то курс с два антибиотика, който се застъпват. Често микрото не хваща веднага бактерията, ако не в достъчно колкчество... Всякакви уринали, сода, билки и тн не помагат, може да съпътвтват лечението и да се направи курс с билкови хапчета след абтибиотика, но иначе си е загуба на енергия и финанси, лично мнение и опит (вероятно има хора, които са успели).
За гъбичките...според мен както прочетох и по-горе има бактерия, може да е в цервикален секрет, може във вагинален и да е била малко количество на микрото. Иначе вземете Микомакс 150 (противогъбичен препарат не е антибиотик) и през три дни, три пъти, ще изтрепе всички гъбички в организма ви, ако пието антибиотик също става особено ако е по-силен. Пробиотици също може да пиемате и там долу не се миите с абсолютно нищо вече освен с вода, никакви болки, подмивки и тн става по-зле, може да вземете Ломексин, Гино преварил (антимикозни вляят и на някой бакрерии, не са антибиотични), но най-добре посетете АГ за правишната доза, а след приключване на леченито най-добре едно седмкичен курс пробиотици вагинално и единствено и само миене с вода, без гелове, бебешки сапуни и тн. Успех!

Последна редакция: пт, 20 яну 2023, 00:08 от Pangel

# 5
  • Мнения: 65
Благодаря за отговорите. Надявам се всичко да се оправи, защото съм много притеснена. Едва на 20 съм, даже не съм водила полов живот (за това ще ми се смеете може би), а вече имам хронична гъбична инфекция, а толкова се старах това да не стане. Много съм тъжна и стресирана и се изнервям още повече като знам, че това храни гъбите. И като чета, че традиционната медицина не ги лекува все повече се депресирам. Дано и аз имам щастлив край...

Последна редакция: вт, 24 яну 2023, 15:32 от just a lonely child

# 6
  • Мнения: 2 632
Няма нищо смешно, че на 20 си девствена.Даже е похвално според мен.Въпреки това отидете на лекар.Имала съм преди години проблем с тях, и вече 3-тия АГ успя да ме отърве.Знам какво е чувството.Толкова време не бих търпяла..Освен стрес ги храни и захарта..Но през годините аз се научих да отбягвам сладкото.Много рядко си позволявам.Както и друго важно нещо е пробиотика.
Пак потретвам-отидете на АГ.Да вземе проба и дано ви изпише адекватно лечение.Успех!

# 7
  • Мнения: 65
Няма нищо смешно, че на 20 си девствена.Даже е похвално според мен.Въпреки това отидете на лекар.Имала съм преди години проблем с тях, и вече 3-тия АГ успя да ме отърве.Знам какво е чувството.Толкова време не бих търпяла..Освен стрес ги храни и захарта..Но през годините аз се научих да отбягвам сладкото.Много рядко си позволявам.Както и друго важно нещо е пробиотика.
Пак потретвам-отидете на АГ.Да вземе проба и дано ви изпише адекватно лечение.Успех!

Благодаря! Значи сте се оправила с традиционна медицина? Това ми дава малко надежда. Аз сладкото го спрях през октомври и до края на миналата година все ми се ядеше. Четох че трябва и всички въглехидрати да спра като леща, боб, ориз, но ми е трудно, защото съм вегетарианка и няма какво друго да ям. Пък и не знам колко ще ми помогне и диетата. Тя уж и хомеопатията се водеше, че помага.

# 8
  • Мнения: 2 632
Въглехидрати не съм спирала.
Да, антибиотици пих.Просто беше преди 5 години, и не си спомням какви бяха.Иначе преди това през годините ми се появяваха поне 2 пъти годишно.И всеки път минавах през АГ и така.Просто те са много упорити.Задължително трябва антибиограма с изследването.
Другото което знам е, че хомеопатията работи с натрупване, и като добавка към лечението.Тоест трябва да минете през АГ да назначи лечение, и после вече през лицензиран хомеопат, който да изпише допълнение.

# 9
  • Мнения: 2 616
Въглехидрати не съм спирала.
Да, антибиотици пих.Просто беше преди 5 години, и не си спомням какви бяха.Иначе преди това през годините ми се появяваха поне 2 пъти годишно.И всеки път минавах през АГ и така.Просто те са много упорити.Задължително трябва антибиограма с изследването.
Другото което знам е, че хомеопатията работи с натрупване, и като добавка към лечението.Тоест трябва да минете през АГ да назначи лечение, и после вече през лицензиран хомеопат, който да изпише допълнение.
Къде ги четете тези твърдения, че "хомеопатията работи с натрупване,  и като добавка към лечението". Нито работи с натрупване, нито е просто добавка, а е самостоятелен терапевтичен метод, който се справя чудесно с всякакви гъбични инфекции. Понякога се налага да се използват няколко подхода - например и подходящ режим на хранене няколко месеца, когато гъбичната инфекция е системна, но в много случаи хомеопатията самостоятелно се справя с проблемите. Засилването на цялостния имунитета е от съществено значение - това става и с хомеопатия, и с цялостен здравословен режим на хранене и живот, както и вит. Д например, ако е необходим или някои други добавки. Масовият и в огромния брой случай неоправдан прием на антибиотици съсипва микробиома и на деца, и на възрастни и може да доведе до какви ли не проблеми, освен гъбична инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт