Как стои въпросът с аборта при вас?

  • 6 335
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 381
В Ирландия е забранен.Дори по медицински причини. Затова има много деца родени с аномалии. Ако някой иска да прави аборт , ходи до Великобритания. Дори хапчетата като Постинор се продават само с рецепта. Първо трябва да си запишеш час при лекаря, той да ти напише рецепта и тогава да го вземеш.А то трябва за по голяма ефективност да се всеме първото до 2 часа след половия контакт.
Затова аз си нося от БГ Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 425
В Ирландия е забранен.Дори по медицински причини. Затова има много деца родени с аномалии. Ако някой иска да прави аборт , ходи до Великобритания.

За Италия не знам,но преди живеех в Малта и там беше,както в Ирландия...забранен дори по медицински причини...много деца с малформации,но пък който иска хоп в Англия и го правят!
Даже там бременувах първите 7 месеца и все питах гинеколога дали всичко е наред и дали си има всичко,а той ме поглеждаше лошо  Rolling Eyes е,докато не си бях в Сф в 5ти месец и ходих на фетална морфология все се притеснявах...все пак имам право на избор!
 

# 32
  • Мнения: 1 526
Тук не е забранен. Въпрос на личен избор (и въпреки това няма много аборти) Само, че не се поема от касата и желаещите си го плащат на пълна цена. Но не мисля, че това е главното...

# 33
  • Мнения: 295
Да, в Полша е забранен, слава Богу!  Не само католическата църква е против аборта, против е и православната, но тя никога не е била категорична, винаги е по-предпазлива в изказванията си.

# 34
  • Мнения: 907
А защо питаш newsm78 ? Мисля, че сега има достатъчно възможности да избереш свободно 2 варианта: или не искаш бебе и не си го правиш или го искаш и си го правиш. Тъй като имам аборт по нежелание, не мога да си представя, че бих направила такова нещо по желание (не съм религиозна). Лично мнение разбира се.
Не ме е интересувало това което питаш, но съм отвратена от подхода им към аборта по нежелание.

# 35
  • Мнения: 934
В Арабските Емирства е забранен. Знам, че се прави нелегално по разни клиники. Тук освен това е забранено и да раждаш дете, ако не си женена. Или се жениш, или те депортират.

Аз лично не че съм против аборта, но за мен от морална гледна точка е допустим само при наистина сериозни причини.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
В Португалия е забранен.

# 37
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Разрешен е и дори може да се направи много след 3 месеца бременност, което е  Shocked за мен.  След всяко заявяване има 5-дневен срок за размисъл.

За много младите момичета има специална организация, която се грижи да уреди всичко за момичето, много често запазвайки анонимността на лицето. Родителите много често мога да бъдат в неведение. Страната има нисък брой на аборти и най-висок процентв Европа на жени използващи противозачатъчни средства.

# 38
  • Мнения: 811


 maira,Хи4 да не те у4удва...Тук вси4ко е позволено,а ина4е са най набожните и добрите,ако ги слуШаШ.Това е страната на некадърниците,в която за пари вси4ко се прави.И тук даваха репортажа.Жената беШе журналистка и от Швециа,ако не се лъжа.Но естествено не се вдигна много Шум.

# 39
  • Мнения: 201
Тук в Испаниа е забранен, но има 4асни клиники с исклиу4ително добри критики и които иска пласта около 600? и си го прави.
относно лекарите, когато утиде6 и каже6 4е си бременна, тук всеки лекар наи много се радва, но винаги по4ти първо те пита, иска6ли да го има6 или сте го маха6. може6 да го махне6 легално при 3 условиа, едното от тиах бе6е да си малолетен и с разре6ението на родителите, другото е да не си женен, и третото не съм сигурна. а ина4е легално по медицински при4ини може6 да абортира6 ако бебето идва зле, до 22_та седмица.
естествено като каже6 на лекариаси 4е иска6 да го има6 от вси4ки които познажам съм 4увала 4е всеки доктор както и моиата се радват се едно е тиахно дете, никои не те пита дали си абортирала, и ако те пита е само за медицинска справка спориамо настоиа6тото ти положение.
и ниакои тук спомена дори за ниакакви хап4ета, тук ти се дават всиакакви но по4ти винаги с рецепта, които не е трудна за постигане, просто казва6 4е ги иска6 и ти ги дават, предполагам имахте в предвид тези за следвастиат ден, но и да не са те които и да е други, ниама проблеми.
поздраwи на вси4ки

# 40
  • Мнения: 1 101
В Португалия на 11.02 6те се провежда референдум ЗА или Против аборта.Понеже стария закон е против и сега искат да го променят Peace

# 41
  • Мнения: 1 178
да допълня zа Германия, както са писали преди мен аборт не е zабранен (със zакон), но в католическите клиники не се прави, дори и при открити наномалии, обикновенно желаещите се отправят към държавните или частните клиники.
Постинор се иzписва с рецепта, zащото трябва да се обясни на пациента рисковите на които се иzлага, (така или иначе в случая не се zнае дали има бременност).

Общи условия

Активация на акаунт