Има ли Господ и вярвате ли в него?

  • 59 178
  • 1 388
  •   1
Отговори
# 45
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Вярвам в Него!!!!!Наистина вярвам и аз , и майка ми и децата ми!!!  Без значение как се нарича, просто Го има!!!! 

# 46
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Да, има Бог и аз твърдо вярвам в това. В живота ми са се случвали неща, които ми го доказват!

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вярвам в Бог, но не и в Църквата...........но вярвам, че всяко нещо има значение и смисъл....и съм пантеист по вярване

# 48
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не споря на тези теми и не ми се е налагало да го доказвам.
За това и нямам линкове, а сега нямам никаква възможност да търся.
За Коледа ще гледам да се поправя. Потърси за "Физика на Бога". Авторът е българин, макар да ми е интересно и аз не съм я чела, Но знам, че е признато изследването му. Има и много други източници, но този предполагам е достъпен.
Има и много "нехристианка" литература доказваща съществуването на християнския като принципи Бог., участието на всеки човек в Бога и т.н...

# 49
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Ходенето на църква не те прави вярващ.
Вярващ си ако разбираш ,че си грешен и имаш нужда от спасение.

Защо има страдание, ами защото има и грях[/b]. Защото хората търсим Бога от Рождество на Възкресение и когато ни е трудно...
Ако синът ми избяга от къщи (където е защитен) и стане наркоман и умре от свръх доза, дали баща му ще е виновен за решението му?

Истина е, че ходенето на цървква не те прави вярващ.То просто успокоява душата и дава надежда и смирение. Няма значение как се молиш и къде, важното е да е искрено и да идва от сърцето.
Страдание има, защото така човекът се учи.Какво ще стане ако от нищо не се поучаваме и не страдаме?Грях НЯМА.Грехът е измислен от хората и от църквата.За да се държат хората в смирение.Кой има това  право да каже какво е грях?Кой има право да каже "това не е правилно"
Според мен животът е един урок на душата, материята.Затова страдат някои хора, за да се учат.Но това е лично мое мнение и не  го натрапвам.Да не ме стреляте после...... Naughty

# 50
Много благодаря за интервюто с руския учен. Надявам се да е била полезна за Пуполино и другото момиче, а и за още много други хора, които се съмняват или по някаква причина нямат (или не забелязват) чудесата на Бог в техния живот. Бог е любов! За съжаление обаче света е като едно разболяло се от рак тяло, което е обречено, ако не се отвърне от този бездуховен и безнравствен живот. Не забелязвате ли, че колкото хората повече се превъзнасят, че са нещо, наред с откритията на техниката, толкова светът все повече се озверява. Всичките тези открития не се използват с добра цел. Всяка година най-голямото перо в бюджета на големите държави  отива за превъоръжаване, водене на военни конфликти и т.н. Това,от което се нуждаем е покаяние. Embarassed
Пак казвам - абсурден е анализът на Бога, защото не ние сме го създали, а Той нас и то с огромна любов.  
А иначе има разлика между религия и чиста вяра. Най-много ме дразнят лицемерите, които си мислят, че ако купят свещ от левче, а не от стотинки ще са по-праведни (доколкото изобщо свещите имат някакво значение, Бог гледа душите ни) или пък някои попове, пастори, абе всички знаете и сте се отвращавали в някаква степен. На един приятел примерно тъща му на ден по няколко пъти е на църква, а когато купува храна на внуците си, си търси парите и то с разписка!  #CrazyВ Библията подобни лицемери ясно и категорично са наречени фарисеи.

Предлагам на всички вярващи да дадем пример на невярващите със свое лично свидетелство, в което е видял Божията намеса и Божиите чудеса.  bouquet

# 51
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За любовта:
Има една тема за поздрави сега - прясна - прясна - там пише какво са ценностите без любов.
Прекрасна е! Благодаря на Мама Цоцоланка и си позволявам да я цитирам. Надявам се да не е проблем, а ако е веднага трия Wink




Дългът, изпълнен без любов ни прави ядосани.

- Отговорността, носена без любов, прави човека безскрупулен.

- Правдата без любов прави човека коравосърдечен и студен.

- Истината без любов прави човека критикар.

- Мъдростта без любов прави човека самонадеян.

- Любезността без любов прави човека лицемер.

- Редът, изпълнен без любов, прави човека дребнав.

- Честта без любов прави човека надменен.

- Богатството без любов прави човека скъперник.

- Знание без любов прави човека горделив.

- Дарби и таланти без любов ни правят суетни.

- Животът без любов е празен, безсмислен и суетен
[
/color].[/b]

# 52
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Вярвам...и тая вяра ме накара да започна от тая година да изучавам ТЕОЛОГИЯ /богословие/ Hugи съм много щастлива от това,което изучавам и научавам.Покрай моят мъж и нещата,които хората споделят с нас,съм чула и съм свидетел на много проявления на Божията сила!Не говоря за фанатична вяра,а за трезво отношение към нашата религия,оцеляла и запазила ни през вековете като нация....друг е въпросът,че безверието в днешно време лека-полека ни унищожава  Stop но това си е мое мнение и невлизам в спор с никого  Hug изразявам личното си отношение по зададеният въпрос в темата.Уточнявам това,защото има доста съфорумки,които прочетат ли нещо различно от тяхното мнение и започват  boo #Splat boo

# 53
  • Мнения: 280
Да,за мен има Бог.И той не е в църквата,иконите и църковните празници.За мен Бог е любовта,която ни кара да бъдем добри с близките и непознатите ни хора,Бог е във всяко кътче на душите ни и навсякъде около нас.Вярвам в чудеста и се моля да ни се случват.Нямам нужда от църква,за да общувам с Него.
За мен църквата комерсиализира цялата концепция за Бог.

# 54
Абе вие вярващите си вярвайте, но не налагайте мнение, на такива като мен невярващи, че Господ съществува. И като сте толкова вярни на него, защо изричате Господ , след като в библията пише Не произнасяй името господно  напразно и т.н, не ми се цитира, вие знаете много добре за какво говоря. Та колкото до хората, си има вярни и невярни .. Точка!! Никой няма право да налага мнение на другия в обратното. А ако го имаше.. ехеее къде живота нямаше да е толкова несправедлив. Ходете и се молете ако щете 100 пъти на ден, кръстете още 200 пъти на ден ако искате. Това си е ваша работа. Всеки има право на мнение, но няма право да налага мнение, и начин на живот.

# 55
  • Мнения: 2 677
Не споря на тези теми и не ми се е налагало да го доказвам.
 Потърси за "Физика на Бога". Авторът е българин, макар да ми е интересно и аз не съм я чела, Но знам, че е признато изследването му. Има и много други източници, но този предполагам е достъпен.
Има и много "нехристианка" литература доказваща съществуването на християнския като принципи Бог., участието на всеки човек в Бога и т.н...

арт мама, благодаря ти!   bouquet
Съжалявам, ако изказването ми е било оформено като "острилка" за спор. Не съм имала това предвид.  Hug

# 56
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И като сте толкова вярни на него, защо изричате Господ , след като в библията пише Не произнасяй името господно  напразно

Това ли му е името  Wink

# 57
  • Мнения: 1 416
Вярвам в Бог. Ходя на църква, само, когато имам потребност... Освен на Илинден - на този празник ходя задължително всяка година...  Peace Peace

# 58
  • Мнения: 5 362
Да,вярвам.

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как не са надушили темата Лиляна и Реза Laughing Аз мисля като тях, но не мога да се изразя толкова точно Confused А пък може и да им е писнало да обясняват едно и също Tired То малко ли религиозни теми имаше ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт