Частни детски кухни София

  • 4 687
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 585
Здравейте, искам да запиша детето си на частна детска кухня, като предпочитам да прегледат БИО меню.
Ще съм благодарна ако споделите актуални мнения за изброените които са ми по-познати като имена, както и да споделите други добри.
Условието ми е да има доставка до дома.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 174
Моите впечатления са от преди няколко години, когато си мислех,че щом е частна и се плаща повече,ще е по-добра от общинската.. еми за по седмица пробвах почти всички възможни, ужасих се от качеството -то не беше супа и основно тотално неразличими  едно от друго(изключително сгъстени с брашно), или прясно мляко в меню за под 1 година...за десертите да не говоря,не бяха виждали плод... тогава започнах от общинската, всичко беше вкусно,разнообразно, току-що сготвено, искаше ми се и за мен да има порция. Препоръчвам да не отхвърляте опцията за общинската кухня, има минуси като определено време за взимане,миене на бурканчета... но за мен си заслужаваше всичко.

# 2
  • Мнения: 1 522
Моето непоискано мнение е, че БИОто е само една измислена скъпня и няма да направят детето ви по-здраво. За 1 лв на ден взимахме на малкия първо, второ и трето от държавната ясла до нас. Плащането и записването става през един сайт, който Община София е направила.

# 3
  • Мнения: 263
Хер-бебе и Българче бяха сравнително ОК, но не можеше да се различи кое какво е, пасирани. От Фуристо бях много доволна- вкусно, дояждах аз, нормална консистенция на храната, разнообразно, но в последно време според мен не са ОК- намирах косми, а последното меню беше отврат- преварен бял ориз с лъжица доматен сок, който трябваше да е доматен сос..

# 4
  • Мнения: 1 442
Момичета, може ли да ми препоръчате детска кухня, която да готви с прясно мляко, а не със сухо мляко и да не добавят брашно към супите и основните. Досега поръчвах от Беборани и бях доволна, обаче забелязах, че има брашно и в супата и в основното и малката се запича 🙁 Затова искам да сменя, но не искам да си тъпча детето със сухо мляко . За дете над 1 годинка става въпрос.
Предварително благодаря 🤗

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Аз редувам държавна кухня, Хер Бебе и Юначе. Сравнително доволна съм и от двете частни.

И двете използват брашно. Когато ги намирам за гъсти просто ги разреждам с малко вода и не ми се е случвало да се запече от храната. Аз контролирам консистенцията. Не се отразява на вкуса.

Хер Бебе знам, че ползват АМ Фризо. На сайта на Юначе пише това : "В менютата с прясно мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал и извара се влагат висококачествени български такива, сертифицирани по БДС стандарт." Нищо не се споменава за АМ, но аз и не съм ги питала.

Но като цяло предпочитам държавната. Много по-добре изглежда. Определено НЕ Е наблъскана с брашно. Прясно приготвена е и много ароматна. Единственият й проблем е, че порциите са малки (190 гр), а моята изяжда по 250-260 гр и винаги я дохранвам с нещо друго. Аз й давам основното за обяд и супата за вечеря, а не цялото меню за едно хранене.

# 6
  • Мнения: 2 585
Аз поръчвам от Българче, бебчо яде всичко, но на мен нещо не ми допадат. След годинката мисля да опитам Фуристо, някой има ли мнение за тях да сподели..
За държавните като знам как се правят обществените поръчки не мога да повярвам, че са толкова вкусни, но пък е възможно. Не очаквам чудеса от кухни, които работят само за печалба, но предвид конкуренцията ми св струва по-възможно да има нещо по-качествено.

# 7
  • Мнения: 42
Здравейте, искам да запиша детето си на частна детска кухня, като предпочитам да прегледат БИО меню.
Ще съм благодарна ако споделите актуални мнения за изброените които са ми по-познати като имена, както и да споделите други добри.
Условието ми е да има доставка до дома.
Благодаря предварително!
 

Ползвах Зелео,като цяло съм доволна,бебето ги харесваше,хубави и полезни рецепти,без брашна за сгъстители,нишестета,захар и други гадости.Има какво да се желае при супите и разнообразието.
Смених ги за Tasty lab и мога да кажа,че са страхотни.Идват в стъклени кутии и бурканчета,които връщаш на следващия ден на доставчика, храната е страхотно вкусна,подходяща е и за деца,които са захранвани по ЗВБ. Дано качественото остане такова,радвам се, че ги намерих.

# 8
  • Мнения: 2 696
Бях написала според мен прибързан негативен коментар точно за Tasty lab, но си се оказа напълно намясто.
Вчера доставиха храната след 13часа, детето стоя гладно и се чудих какво да му давам.
Отделно, твърдят, че пращат на мейла часовия диапазон, в който се очаква да дойде кухнята, но такъв мейл нямам два дни поред.
Поне се съгласиха да си ни върнат парите за останалите дни, тъй като няма кой да седи на дивана с детето от 7-13ч и да чака доставки…
Абсурдно е да доставят в 13ч, при положение,  че обяда започва в 12ч поне. Както и да е, това не е най-големият проблем, но да седиш и да чакаш цял ден „от умрял писмо”, както се казва, за тези 90лв, които даваш за седмица, си е направо безумие.
Може и ние да сме единствения такъв случай, но все пак споделям.
Също така, детето не хареса нищо от готвеното. На година и няколко месеца е, а бяха направили огромни спагети болонезе, които не знам как се очаква да си хапне само или пък да ги засмука….
Със сигурност повече няма да поръчам и си се връщам на Юначе.

Последна редакция: вт, 27 юни 2023, 12:49 от Rimmona

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
И аз съм доволна от Юначе.
Само че аз си взимам храната от пункт, когато на мен ми е удобно. Те я доставят сутрин в пункта. А после съчетавам разходка и взимане на храна.

Не ставам в 7-8ч (все пак съм майчинство, а не на работа) и ако ми доставяха храната в този часови диапазон щеше много да ме дразни.

Общи условия

Активация на акаунт