Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 613 472
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 580
Здравейте,в друга тема срещнах прилагане на житна диета, тя не е ли противопоказна заради глутена?
За незнаещите като мен  Embarassed бихте ли обяснили как глутена влияе върху Хашимотото и дали е вредно ?
ПП Питам ,защото и аз съм с това заболяване ,а прилагам точно този режим   bouquet

# 136
  • Мнения: 334
Отдавна съм обещала да дам резултатите от изследванията си за щитовидната жлеза. Скоро си направих ново изследване и ето цялата история до тук.

От снимка на термовизуална дигностика д-р Маринов прецени, че може да има проблем с щитовидната ми жлеза и ме прати при д-р Галя Шеинкова за подробности. Тя ме прати да си изследвам един хормон и антителата.

Първото изследване е от юни месец:
TSH 1,879 при граници от 0,35 до 5,00
ТАТ  70,0 при граници до 34
МАТ - (ТРО) 100,1 при граници до 12

Докторката каза, че това е хашимото без нарушение на функцията на жлезата. Гледа ме и на ехограф. Нямало проблем, защото антителата са ниски. Трябвало да са хиляди над нормата, за да е сериозно. Каза ми да си ходя и да се наблюдавам от време на време. Бях в началото на бременността и се разбрахме да ме види още веднъж преди да родя.

Започнах да работя с ТЕС. Правих ТЕС по 5-6 пъти на ден в продължение на месец, като последната седмица по 2-3 пъти. И след това:

Второто изследване - 40 дена след първото:
ТАТ 47,1 при граници до 34
МАТ 80,3 при граници до 12

Видях, че стойностите са намалели и зарязах работата по щитовидната жлеза. Следващия път, когато пусках кръв по друг повод, поисках и да дублирам изследванията за жлезата. Ето какво се оказа:

Трето изследване - 5 месеца и малко след първото:
TSH  2,485 (пуснах го за всеки случай) при граници от 0,35 до 5,00
ТАТ 23,8 при граници до 34 - значи в норма
МАТ 15,8 при граници до 12 - значи мнооого малко над нормата

Тия дни ще ходя при Шеинкова да ме види на ехограф. Ще пиша какво е казала.
Както бях казала, ходих при Шеинкова.
Тя видя резултатите и каза, че по време на бременността може да има промяна в антителата. Тук аз малко се подразних, че ще отдаде промяната на бременността, а не на ТЕС. Но тя продължи - промяната на антителата от бременността никога не може да е на долу, само на горе. Тук вече погледнах победоносно  Mr. Green
После тя направи снимка на жлезата с ехограф. Каза, че лявият дял е добре, но структурата на десния е леко нарушена. Добави също, че структурата не може да се възстанови. Това за структурата го е казвала и друг път и, както тогава, продължавам да не го вярвам.
Дадох й снимката на жлезата от преди 5 месеца. Тя сравни двете снимки и със странна усмивка каза, че левият дял е бил с нарушена структура, а сега е добре, а десният дял е бил по-зле от сега, но се е подобрил. И все пак добави, че структурата не се възстановява.
Така се случи, че едн моя роднина беше ходила при нея два дена по-рано. Въпросната роднина беше премахнала напълно възпаление на щитовидната жлеза също с ТЕС. И така Шеинкова прояви интерес към техниката. Подарих й една книга, но не зная нищо повече.

СПЕЦИАЛНО ПОПИТАХ ШЕИНКОВА ДАЛИ МОГА ДА Я ПРЕПОРЪЧВАМ КАТО СПЕЦИАЛИСТ, КОЙТО Е ТОЛЕРАНТЕН КЪМ АЛТЕРНАТИВНИ МЕТОДИ НА ЛЕЧЕНИЕ. ТЯ КАЗА, ЧЕ МОЖЕ. НО С УГОВОРКАТА, ЧЕ Е САМО ТОЛЕРАНТНА, ТЯ НЕ ПРЕДПИСВА АЛТЕРНАТИВНИ ЛЕЧЕНИЯ. Координати - на лични или от http://www.bgmedicine.info/lekariv.php?key=226
Здравей,с това заболяване съм от 3 години и съм на л-тироксин.Къде мога да намеря повече инфо за метода ТЕС ?
Благодаря предварително

# 137
  • Мнения: 705
...
 Здравей,с това заболяване съм от 3 години и съм на л-тироксин.Къде мога да намеря повече инфо за метода ТЕС ?
Благодаря предварително
Здравей, Елена,
виж сайта на Иван - www.emozdrave.info,
виж и форума - www.emozdrave.info/forum
Има една книга, от която може да се научи техниката. Скоро ще излезе второто обновено издание. Книгата се казва Техника за емоционална свобода.
Ако се заинтересуваш от техниката и имаш нужда от помощ, пиши във форума на Иван или тук в темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277859.0. А може и на лични Simple Smile

# 138
  • Мнения: 902
Цитат
ихте ли обяснили как глутена влияе върху Хашимотото и дали е вредно?

The results of a recent Dutch study published in the World Journal of Gastroenterology have confirmed a connection between Hashimotos Thyroiditis and celiac disease.
при много хора болни от хашимото се откриват полоцителни антитела към глутена, общо взето това е Rolling Eyes аз се опитвам да спра хляба, но за сега безуспешно Confused

# 139
  • Мнения: 9
И аз имам хахимото.
Половин година пих L-тироксин и селен (селена сама си го предписах), но от половин година спрях да пия каквото и да е. Отидох при хомеопат и сега ще си следя изследванията.

# 140
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте и от мен Simple Smile
И аз съм с Хашимото,разбрах за него от преглед презсептември миналата година и оттогава съм на Лтироксин 25.
Ще ми се и аз да се пробвам с хомеопатия но понеже се боря и със проблемното забременяване та незнам дали е подходящо.Ще се върна да чета темичката от начало и ако имам въпроси ще питам. Simple Smile

# 141
  • Мнения: 2 282
Успех и на двете ви!
А дали хомеопатията е подходяща, когато се опитваш да забременееш - ами всъщност не знам да има по-безвредно лечение, стига да си при добър специалист. Още повече, че може да удари и едно рамо за проблемното забременяване Simple Smile Апропо, Нинка, забравИ комбинацията от думи "проблемно+забременяване"!!!

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Е, Сребърен облак, радвам се, че се включи. Навестяваш значи темата от време на време. Аз действам с хомеопатия, но започнах след като вече пиех Еутирокс и сега се опитваме да го изместим постепенно с хомеопатичен, като в бъдеще го спра съвсем. Бавна работа, дано стане. Надявам се да си добре и да даваш кураж на други, желаещи да се лекуват алтернативно.

# 143
  • Мнения: 9 052
Mel_lisa направи ли изследванията? Какви са резултатите?

# 144
  • Мнения: 2 176
..Аз действам с хомеопатия, но започнах след като вече пиех Еутирокс и сега се опитваме да го изместим постепенно с хомеопатичен, като в бъдеще го спра съвсем. Бавна работа, дано стане. Надявам се да си добре и да даваш кураж на други, желаещи да се лекуват алтернативно.
А защо има заместване -  структурни промени в жлезата, операция..., или само лоши хормонални резултати..?
Прогнозите са различни все пак.., за всеки отделен случай..

# 145
  • Мнения: 9 052
..Аз действам с хомеопатия, но започнах след като вече пиех Еутирокс и сега се опитваме да го изместим постепенно с хомеопатичен, като в бъдеще го спра съвсем. Бавна работа, дано стане. Надявам се да си добре и да даваш кураж на други, желаещи да се лекуват алтернативно.
А защо има заместване -  структурни промени в жлезата, операция..., или само лоши хормонални резултати..?
Прогнозите са различни все пак.., за всеки отделен случай..


multimodal използвам да задам и аз въпрос. При положение ,  че жлезата е абсолютно без изменения , възли и пр. и няма антитела , само е засечена по ниска стойност на ТСХ веднага набутаха мъжа ми с л тироксин и той не смее да предприеме нищо без лекарско съгласие , а на тях в учебника пише л тироксин ... а аз го намирам за грешка. Какво ме съветвате да  направя и може ли наистина хомеопатията да помогне в тоъи случай. той спортува, прави йога, чувства се добре , храни се добре , ходим на планина уикендите и само тоъи л тироксин, който никой лекар не му стиска да раъкара   Sad

# 146
  • Мнения: 2 176
Ами и моята е така - на долната граница ми е ТСХ, а жлезата е уж видимо уголемена, но нямам възли нито уплътнявания (пише хомогенна).
Интересното е, понеже ползвам здравен център, който се плаща от местоработата (изследванията са за тяхна сметка), докторката реши, че няма да пуска антитела. Гледа ме на ехограф и каза, че съм за проследяване - нямало структурни промени засега...  Mr. Green

Не че щях да пия лекарсва, ако ми ги бяха изписали, дори да ми бяха пуснали Т3 и Т4, и да бяха завишени.
В този случай хомеопатията върши чудеса - прогнозата е (ако няма структурни промени), пълно излекуване.

А имам колежка, която си има оплакванията.., жлезата е ок ехографски, хормонът също, но пък антителата и са в пъти над нормата.
И тя ходи на хомеопат, и май няма проблеми в момента.


# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 351
..Аз действам с хомеопатия, но започнах след като вече пиех Еутирокс и сега се опитваме да го изместим постепенно с хомеопатичен, като в бъдеще го спра съвсем. Бавна работа, дано стане. Надявам се да си добре и да даваш кураж на други, желаещи да се лекуват алтернативно.
А защо има заместване -  структурни промени в жлезата, операция..., или само лоши хормонални резултати..?
Прогнозите са различни все пак.., за всеки отделен случай..

Като започнах лечение с Еутирокс, ТСХ ми беше 42, антителата - много високи. Ако бях започнала с хомеопатия, може би нещата щяха да са по-лесни, но аз се чуствах много зле и избързах с Еутирокса. Сега трябва много бавно и постепенно да го намалявам, докато(ако всичко е наред) го спра. Така че, мисля си, ако човек не е чак толкова зле, трябва да не избързва със започването на Еутирокса, че жлезата свиква и после е трудно връщането назад. Затова и моята хомеопатичка ми е направила хомеопатичен Еутирокс и според нея ще го пия много дълго, докато отпадне необходимостта от него.
В една тема за хомеопатия прочетох, че тази наука може да се справи с всякакви заболявания, но лошото е, че хората в много случаи се обръщат към нея, когато са пробвали всичко и не помага и вече пият една камара хапчета. Дори и само едно хапче да изпиеш, после трябва да пиеш хомеопатично, приготвено от същото, за да се премахне информацията, оставена от него. Дано се изразявам правилно.

# 148
  • Мнения: 9 052
Дайте ми моля ви контакти на хомеопати в София, които могат да помогнат в такъв случай.

# 149
  • Мнения: 2 282
Затова и моята хомеопатичка ми е направила хомеопатичен Еутирокс и според нея ще го пия много дълго, докато отпадне необходимостта от него.
По повод заместването да споделя мои мисли, може да не са най-правилните Simple Smile Освен, че хомеопатията наистина лекува, си мисля, че има и психологически ефект ежедневното (или периодично) му приемане. Човек, който години наред е пиел хапчета по всякакви поводи, и е докаран до ежедневно приемане на хормони, трудно може да повярва, че нещата ще се променят с някакви си хапченца еднократно, или от време на време. Тогава дългия прием играе и ролята на патерица. Не искам с това да омаловажавам значението на лечението с хомеопатия. Напротив - лесно и бързо е да дадеш нещо, което да замени произвеждания от организма хормон, трудно и времеемко е да го стимулираш сам да си свърши работата. Но пък хиляди пъти по-добре... Да си довърша мисълта - в началото на лечението с хомеопатия човек има нужда от патерица - да знае, че може да пие хапчета в случай на всякакви проблеми. След хомеопатичното лечение, при добър режим на хранене, движение и ориентир за мястото си в света, малко по малко отпада нуждата и от хомеопатия. Като се замисля, не съм пила хомеопатия (камо ли друго) от повече от година и половина, освен за една доста сериозна спортна травма.

Общи условия

Активация на акаунт