Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 613 955
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 2 355
  • Мнения: 2 453
Периодично се изследам. ТАТ отдавна са в нрма, МАТ бяха в хиляди дори не можеха да ги измерят и при всяко изследване се подобряват в момента са около 100 при норма до 34 надявам се до края на годината да ги нормализирам. Тамяна съм го мазала няколко месеца не мога да кажа че само той е помогнал защото правя и други неща но ми хареса как жлезата се успокои и спадна от него. Може да има по-голям ефект вътрешно и може да пробвам след като спра да кърмя,

# 2 356
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Нис, може ли да ми дадеш повече информация за тамяна? Благодаря ти!

# 2 357
  • Мнения: 71
Здравейте, момичета! От няколко месеца и аз се опитвам да реша проблемите с щитовидната жлеза. Много ме притеснява постоянно нарастващият й размер и стои като буца на гърлото ми. Четох, че няма да мож е да се намали, но ето че Niss споделя друго. Niss, би ли ми казала видимо ли се намали жлезата или само в ехограф да го установили? Възможно ли е отново да си върна нормалната форма на гърлото? Sad

# 2 358
  • Sofia
  • Мнения: 26 587
На лекар била ли си?

# 2 359
  • Мнения: 2 453
Ами тамяна съм го взимала от зоя.бг за външно мазане беше капвам си на ръката няколко капки базово масло-бадемово, кайсиево няма значение какво но от тоя тип и 1-2 капки тамян и масажирах жлезата. Самия аромат на мен ми действаше много релаксиращо и същевременно зареждащо. Jenny при мен видимо спадна жлезата и я усещах с нормални размери но не стана за ден два мазах няколко месеца. Според мен помагат маслата да се успокои жлезата но не мога да гарантирам че при всеки ще има ефект.

# 2 360
  • Мнения: 71
Благодаря, Niss. Може да пробвам и това. Аз, разбира се, искам подобряването да стане веднага; ). Предполагам, че може да се съчетае с хомеопатия, тъй като в момента се лекувам с нея.

# 2 361
  • Мнения: X
Благодаря, Niss. Може да пробвам и това. Аз, разбира се, искам подобряването да стане веднага; ). Предполагам, че може да се съчетае с хомеопатия, тъй като в момента се лекувам с нея.
Здравейте,
при кой доктор-хомеопат ходите и какви хомеопатични пиете (всъщност ,с Хашимото сте,нали?)  за него?
На мен ми изписаха "Лимфомиозот" капки.

# 2 362
  • Мнения: 71
Здравей newwоman777, мисля че нямам Хашимото (поне така ми каза личната лекарка), а само само хипофункция. Естествено според нея цял живот трябва да пия хормон и ми изписа Л-тироксин 25 (а тя дори не е ендокринолог). Та се ядосах и се обърнах към хомеопата, който лекува децата. Тя е от Варна. За момента пие нещо, което трябва да е конституционното ми лекарство (забравих му името Sad). А лимфомиозот ми е давала личната на децата, когато имаха увеличени лимфни възли. Но при хомеопатията всичко много индивидуално.

# 2 363
  • Мнения: X
Здравей newwоman777, мисля че нямам Хашимото (поне така ми каза личната лекарка), а само само хипофункция. Естествено според нея цял живот трябва да пия хормон и ми изписа Л-тироксин 25 (а тя дори не е ендокринолог). Та се ядосах и се обърнах към хомеопата, който лекува децата. Тя е от Варна. За момента пие нещо, което трябва да е конституционното ми лекарство (забравих му името Sad). А лимфомиозот ми е давала личната на децата, когато имаха увеличени лимфни възли. Но при хомеопатията всичко много индивидуално.
Разбирам,за мен хомеопатията,добавките  и алтернативната медицина единствено останаха май  решение в случая ми ,другото не помага

# 2 364
  • Мнения: 71
Някой може ли да ми каже има ли разлика дали е арабски или индийски тамяна? На няколко места в немски сайтове намирам двете и има разлика в ароматите, но не знам да действието им.

# 2 365
  • Мнения: 897
Niss, може ли линк към продукта в Зоя, защото има различни видове тамян, не знам кой има това действие.
Jenny77, доколкото съм чувала арабския е по добър.

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 19:16 от liiya

# 2 366
  • Мнения: 2 453
ето този съм ползвала но съм чела че макар да имат разлика различните видове действието им е сходно. Така че не мисля че само това което съм постнала става а другите не. https://www.zoya.bg/%D0%95%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BD%D … _BC_D1_8F_D0_BD-s

# 2 367
  • Мнения: 4
Здравейте дами,
Моля за съвет. От известно време правим опити за бебче, но не се получава. Вчера отидох на преглед при АГ специалист и ми назначиха изследвания, част от които - хоромнален анализ.
Когато видях резултатите, много се притесних, започнах да чета в интернет и попаднах на темата за Хашимото. Записах час за ендокринолог, но е далеч още.
Ще побликувам резултатите си, като моля за вашето мнение и помощ - дали някой може да разчете какво означават, за какъв проблем на щитовидната желза сочат?
Много благодаря!




Хормонален анализ

FT4 (свободен Т4) - 17.41        (12.00 - 22.00)
TSH (Тиреотропен Хормон) - 3.260 (0.300 - 4.200)

anti Tg (ТАТ) - 603.80           (<115)
anti TPO (MAT) - 72.10           (<34)

Витамин B12  - 484.90            (141-489)

# 2 368
  • София
  • Мнения: 461
В темата има ли посочени имена или контакти на хомеопати, защото аз не познавам такива, а са 158 страници за четене? Моето TSH е 0,455, другите хормони са в норма. Имам и леко увеличение в левия лоб. Предпочитам от сега да се консултирам с хомеопат.

# 2 369
  • Мнения: 897
Здравейте отново, започнах да мажа жлезата с масло от тамян преди 3 седмици. Когато започвах бях с ТСХ 2,40 и фТ4 11,10(12-22). Днес пусках изследвания по друг повод и изследвах и хормоните - ТСХ 3,04, фТ4 11,40. Според мен има влошаване.  ooooh!...Не знам дали да продължавам да се мажа. Нямам Хашимото, с хипофункция съм.
Аз не чакам бързи резултати, но не очаквах да са по-зле...
Какво бихте ме посъветвали? Чета че ползвате и масло от лимонена трева,  дали да не пробвам и него, въпреки че ми става лошо от миризмата, все ще се насили да изтърпя.

Общи условия

Активация на акаунт