Какво да правя а да спим повече?

  • 1 224
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Не е толкова голям проблем, но докато заври водата, да се стопи млякото, после да го изстудя и инават 15мин. и понякога той пак заспива и млякото отива в канала. Просто ми прави впечатление, че преди повече издържаше.

# 16
  • Мнения: 273
аз си храня бебка в 20ч или 21ч играем си къпя и си заспива и от 4 дена се буди в 5ч сутринта.
А по рано я къпех и тогава и давах да яде, сега правя обратното и взе да спи повече от 5 денс вече спим нормално.

# 17
  • Мнения: 1 555
Незнам какво да те посъветвам, защото аз съм противник на нощното хранене, когато дететто е на АМ, а не на кърма !!! На кашите Лека нощ на Хип пише, 4е се дават от 5 месец, но пък аз ги дадох кам 8 м  newsm78 ако си захранила с глутен му слагай ве4ер една бисквита в млякото да пробваш дали ще се засити, ако ли не, то тогава правиш шишето и това си е  Hug

# 18
  • Мнения: 238
Аз и досега не мога да разбера защо се буди дъщеря ми през нощта  Crossing Arms Не се буди всяка нощ. На периоди е. Мисля, че не е от глад, а от зъби или нещо друго я боли. Интересното е, че ако и дам мляко, винаги го пие и заспива. Ако не и дам, може да заспи, а може и да не заспи  Mr. Green (тогава задължително давам мляко). Хубавото е, че не привиква към млякото през нощта. Когато и мине "гадния" период, пак започва да спи цяла нощ и не се буди.
Така че аз смятам, че се буди не от глад, но пък млякото я успокоява и заспива по-бързо.

И при нас е така Peace
Последната седмица слагам по 1 лъжичка оризова каша в млякото преди лягане и ако се събуди, пие малко вода и си заспива. Дори спи до по-късно! Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз и в друга тема бях писала, че и ние за същия проблем горе-долу. Пробвахме с кашите Лека нощ - ами да ти кажа малката пак се буди. Тя обаче си обича вечерното мляко и на кашите се мръщеше, та пак си минахме на млекце, а просто когато се събуди пак й давам по малко млекце, но доста по-разредено.

# 20
  • Мнения: 5 299
Сигурна ли си, че се буди от глад?
Когато моето бебе навърши 6м. и започна да се буди нощем и аз най-напред предположих, че е от глад. Няколко вечери го хранех, но после реших, че няма да го правя повече. А и прочетох някъде (май в Babycenter newsm78), че след навършване на 6 месеца много бебета започват да се будят през нощта, дори и преди да са спали без проблем, и няма определена причина за това.
Не мисля, че е добра идея да се създаде навик на детето да се храни нощем. В нашия случай се оказа, че човекът просто иска да бъде гушкан. Щом се събудеше го вземах при мен и заспиваше без никаква идея да яде. Е, ще трябва да прецениш кое за теб е по-малкото зло-ядящо посред нощ бебе или спящо до теб и таткото  Laughing.
Между другото, Иво спря да се буди през нощта преди около 2-3 месеца. И определено не се будеше от глад.
При мен е абсолютно същото Tired Много е досадно това будене нощем, но няма как. Мнооого рядко се слуЧва да спи цяла нощ, без да се събуди. Снощи беше таква и спах като бебе. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт