Детето ми ме превърна в мърла ...

  • 5 543
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 334
Да и при мен е така,чак не мога да се позная.Взе да не ми пука,а преди имах мания на тема чистота.Малката ми даде да разбера,че не може да има ред.

# 16
  • София
  • Мнения: 903
Научила съм дъщеря си ( 3 г и 7 мес)  да си събира сама дрехите и играчките. ( с много упоритост). Е, разбира се, не всеки път го прави охотно, понякога се налага да я наказвам като я лишавам от нещо, за да го направи, но общо взето вече започна да свиква. Ако имаш нерви и търпения пробвай да научиш и твоето дете - така и то ще придобие полезни навици за бъдещето, пък и ти няма непрекъснато да подреждаш нещата й.
А що се отнася до играчките - някои от тях са подредени в един шкаф, а останалите са скрити в кашони. Когато тези в шкафа й доскучаят - изваждам другите и първите ги прибирам.

Но да не си помислите, че при нас е стерилна чистота.  Laughing Не мисля, че в дом в който има малко дете би могло да е абсолютно подредено, така че не се притеснявай. newsm10

# 17
  • Мнения: X
 Аз пък сега съм хилядократно по-подредена от преди да стана майка. Иван е на почти 2 години и е много палав. На ден чистя (играчките събирам в кошовете и мета паркета), мойе би и по 6-7 пъти, без да преувеличавам. Много рядко го оставям да извади цялото съдържание на 2-та коша с играчки, но загледа ли се на някъде и веднага ги пребирам. Дрешките му са безупречно подредени, както и нашите. Всеки ден бърша праха от шкафовете,а вечер докато не ми е измито всичко в мивката(въпреки,че като използвам нещо и веднага го мия), докато не е измит и паркета и всичко не е прибрано- не лягам.  В къщи имам доста често гости...и през деня за кафе и вечер на по водка....(особено сега зимата), и немога да си представя някой да дойде без предупреждение и да ми види къщата разхвърляна. Това, че имам малко дете и томомче и то палаво, не мисля,че може да бъде оправдание да не чистя. Мъжа ми като се върне от работа трябва всичко да свети:) Да е сготвено ( съответно тенджерите и тавите измити) и т.н. Това което съм сега, няма нищо общо с това което бях. Дрехите ми са седяли с дни на облегалката на някой стол и чак когато той падне от тежест, тогава ги пренареждам:) Но е вярно, че някои жени като родят и се вманиачават на тема чистота. И това е от както Иан стана на 7-8 месеца ( от тогава съм подредена)Simple Smile
 А и между другото, той почти свиква сам да си сабира играчките, особено когато кажа :" хайде бързо че иначе няма да излизаме"Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 105
Никол, не си единствена. И аз не мога да се преборя и често си казвам "майната му" Grinning

# 19
Ох, болната ми тема.  ooooh! Докато си седях вкъщи се бях вманиачила до лудост. Като започнах работа постепенно започнах да поразреждам основните чистения. А сега даже ме е срам, защото не съм правила такова за Коледа... Blush Прането се трупа лавинообразно, а едвам съхне, но с две по-малки прасенца и едно по-голямо #Cussing out направо нямам шансове.
И при нас играчките бяха 3 коша, ограничих ги до 1, но и това не помогна много, обикновенно всичко е по земята. #2gunfire Въпреки, че нямам толкова време да оправя както аз си знам все още се дразня. Мразя да ми е хаос! Което ме обнадеждава - щом се дразня, значи все още не съм се превърнала в мърла. Ако започна да гледам на това като нормално....тежко ми ooooh!
Все се надявам, че като поотраснат още малко децата ще започнат да ми помагат. Дано да е така baby_neutral

# 20
  • Мнения: 667
Моето е още малко, но вече ходи и отваря шкафовете и избутва всичко от тях - иии ече не ми пука! От време на време ги прибирам и тя пак на ново.. като се прибера след работа обаче всичко стриктно е прибрано от детегледачката и само 5 мон. по-късно е пълен хаос!
Ами не мога само с това да се занимавам...

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Така се чувствам и аз...но вече не ми пука особено Mr. Green....
П.П. Кати, след като ти прочетох поста направо се шашнах ooooh!....явно съм класическа мърла.

# 22
  • Мнения: X
Може би е така при мен защото все още не съм се върнала на работа....въпреки че си мисля, че пак ще ми бъде чисто и подредено. Виж обаче ако се появи още едно човече...незнам дали все така ще удържам фронта блестящ:)

# 23
  • Мнения: 2 292
и аz съм в отбора. остави какво е у нас , ела виж в какъв вид се zамъквам на работа  ooooh!

# 24
  • Мнения: 649
и аz съм в отбора. остави какво е у нас , ела виж в какъв вид се zамъквам на работа  ooooh!
Mr. Green  и на мен ми е познато това

# 25
  • Мнения: 1 756
и при мен е така............ Embarassed

# 26
  • Мнения: 58
И при мен е така. Още се виня, че не успявам да се справя с всичките си домакински и майчински ангажименти. 1ironing newsm28 wash smile3522

# 27
  • Мнения: 3 205
Или ти него възпитаваш, или то - тебе.

Иначе и аз като Кати нещо съм станала доста подредена от известно време насам, чак не мога да се позная  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 1 951
А моите деца се опитват да ме превърнат в забраванка,но не им се отдава.За мърла не съм ,но за разсеяна понякога ДА!

# 29
  • Мнения: X
 Мда, съгласна съм с Юлчето:) Кой кого ще възпитава а!:) smile3534

Общи условия

Активация на акаунт