Детето ми ме превърна в мърла ...

  • 5 546
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 085
Детето не е виновно, аз съм си мърла Mr. Green.Това, че играчки се търкалят навсякъде, че си е извадил всички дрехи от скрина, че си е размазал бисквитата по телевизора-много важно!, щом на него му е интересно-нека си се забавлява.Време за чистене все ще се намери, не си хабя нервите с такива дреболии Peace

# 76
  • Мнения: 46 520
... споко, след двайсет години ще си имаме подредена и тиха къща  #2gunfire

Тогава ще дойдат внуците  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 141
Срам ме е да поканя гости все има нещо разхвърлено.А пък ако реша докато спи да седна на компютъра, картинката става пълна.ама какво да правя тя вече ходи и пипа навсякъде и не може да стои сама, трябва да съм все на главата и, пък може ли да не отделиш и на себе си време да разтовариш.

# 78
  • Мнения: 1 449
Стемя се да е подредено, навсякъде и почти винаги успявам. Вечер задължително оправям във всички стаи, лъсвам кухнята и тогава лягам. Забелязвам, че най-малкият ми син проявява отдавна стремеж(макар и хаотичен) към ред, най-вече към предметите, дрехите и вещите на другите  Laughing. Но се включва понякога и при подреждането на своите. Баткото сортира играчките си и си ги прибира. Сгъва дрехите си, за съжаление не перфектно...

Но не трябва да му се отпуска края, тогава всичко отива по дяволите. Дъщеря ми е способна доста да ме нервира, нищо че е най-голяма.

И все пак.......все изкача по нещо, което ме изкарва извън кожата - списание, играчка, книжка, чаша от чай, топка, сметка, рекламен материал, шапка, сака от тренировка.... - край няма!

# 79
  • Мнения: 1 149
Определено болна тема.При нас беше също подредено и чисто-не че сега не е но като заспи малката хала всичко светва /за извесно време/.Баткото  е много подреден и се надявам дзверчето да го копира.Не се притеснявай-понякога и аз изключвам и се правя че не виждам.Ми то писва............всеки ден едно и също-разхвърлане-подреждане -чистене иии..................после пак от начало. #Crazy

# 80
  • Мнения: 59
е, не мога само да чистя,а  лично време за мен.Никога не сам били педантична втова отношение,но смятам,че по добре част от това време да отделя за себе си,отколкото да се преварна вьв вечно чистеща ,мармореща лелка.

# 81
  • Мнения: 5 026
Претръпнала си  Mr. Green
Аз още не мога Confused На всеки половин-един час правя оборка и събирам играчки  Tired

И аз съм от тая порода-още не съм претръпнала, но има време...може и да те догоня.

# 82
  • Мнения: 5 140
Аз поне вече се чувствам претръпнала.

# 83
  • Мнения: 2 622
Току що правих груба оборка на килима Mr. GreenТо картофчета,трошички,парченца шок.Дядо Коледа,малко бекон...Това под масата,играчките не искам да изброявам...

# 84
  • Мнения: 2 587
Мен лично мъжът ми ме подготви подобаващо, като един професионалист в разхвърлянето и сега детето вече ме довърши и днес вече мога да заявя, че независимо, че се съпротивлявах съм завършена мърла Mr. Green

Много точно казано!И при мен е така,но не би ми се отдало толкова точно да се изразя.

# 85
  • Мнения: 239
ми какво д ви кажа с две деца  Twisted Evil Twisted Evilдокато аз се опитвам да позбутам в едната стая ,те вече другата са я обърнали.  айде каката като я навикаш и подреди каквото  и изнася ама малкия хич ... вчера като изсипах коша с играчките и вътре имаше парчета (кремвирш; бисквити;корички хляб;шоколад и два вида бомони) някой здъвчани някой не,   #Crazy направо вече съм изтръпнала а не претръпнала Grinning

# 86
  • Мнения: 545
Страхотна тема! Да се успокоя, че не съм само аз така!
Вече си мислех, че на мен нещо ми има, щом не успявам да се справя с работа, едно дете, мъж и домакинство, но явно това е обща болест... Само дето не смятам, че детето ме е направило такава, просто не съм достатъчно организирана и не умея да използвам добре труда на останалите членове на семейството за общата кауза. И аз откога се каня да въведа ред в кухнята, но след работа времето и силите ми стигат само да приготвя вечеря, да сервирам, да отсервирам и да измия чиниите. Подреждането - за по-добри времена...

# 87
  • София
  • Мнения: 676
За шкафовете с дрехи никога не съм правила компромиси, нито когато само аз им ги подреждах, нито сега, когато те си ги подреждат. Не съм си позволявала да им натъпча дрехите, защото нищо не натъпквам по принцип, а и мисля, че ще им дам лош пример. Как ще ги натъпквам две, три, четири години и после ще им кажа "От днес нататък вече ще ги сгъвате!". Те си прибират нещата в момента, но аз вече имам изискване не само да са прибрани, но и да са добре сгънати!
Играчките им са набутани в една ракла и в един кош много безугледно, но там не мисля, че нещо може да се направи, просто имат много играчки и скоро ще изхвърляме...
За останалите помещения у дома не мога да си представя, че ще живея в разхвърляна къща... какво значи лично време, то нали трябва да е уплътнено с приятно за мен занимание  newsm78 , а как ще ми е приятно да правя нещо, каквото и да било, в неприятна обстановка...

Общи условия

Активация на акаунт