Детето ми ме превърна в мърла ...

  • 5 541
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние в къщи сме като във вица за студентите и прасето.
Първия: Да си вземем едно прасе че много храна хвърляме.
Втория: Как ще гледаме тук прасе, знаеш ли каква мръсотия е?
Първия: Ще свикне.
Та и ние си живеем с малкия насред мръсотията. По цял ден ходя и чистя и след мен веднага се разливат чаши, тъпчат се бисквити и шоколад по пода, навсякъде зрънчовци се търкалят. Като седне да се храни не дава аз да го храня а иска сам. След това чистя ядене от пода, масата, мебелите а понякога и от прозореца или монитора - където и избягал като съм го погнала да го трия. Снощи тъкмо му измих насрания задник докато ида за памперс офейка започна да пикае по целия път от спалнята до хола и на дивана. Обух го и всичко измих. Отидох в банята да му изхвърля памперса а той си напипал шишето с преварения зехтин, отворил му капачката и се разнесъл из целия апартамент като пръскачка из лозе - по пода, мебелите, леглата, телевизора..... докато го спипам беше обходил навсякъде. После как съм чистила тоя мазен зехтин само аз си знам. Ежедневие!

# 61
  • Мнения: 1 403
Ох и вкъщи е същата история smile3511 постоянно събирам игра4ки, дрехи и какво ли още не  Tired Преди си гладех дрехите и тогава ги прибирам, сега ми стоят на стола по 2-3 дни  Crossing Arms А, за пода да не говоря, сигурно по 10 пъти мия пло4ките  Confused

# 62
  • Мнения: 8 917
Позната история Wink Mr. Green

# 63
  • Мнения: 393
Тази тема ми е много болезнена. Имам ... четири деца и мъж в добавка Mr. Green Писна ми, когато се прибера от работа да оправям. Миялната машина е празна, но за сметка на това мивките "преливат" от мръсна посуда, дрехите са навсякъде, по земята да пуснеш кокошки-няма да умрат от глад (и това е всяка вечер #Cussing out). Играчките на децата са навсякъде. Аз прибирам, те зад гърба ми ги изваждат отново. Нашата стая е единственото подредено място в къщата. Малките два дни си оправят стаите, след което за половин ден е същата кочина. Като привършат с разбъркването из стаите си се пренасят в хола, след това в мазето или в двора . Къщата ми е сравнително голяма-всяко дете си има стая, двете стаи в мазето са ги обърнали на склад на пъзели и конструктури, кукли-барби, коли и т.н. Мъжа ми гледа философски-не се нервира и не му пука. Коментара му, когато избухна- споко, след двайсет години ще си имаме подредена и тиха къща  #2gunfire

# 64
  • Мнения: 658
И у нас е същото Close. Докато оправя  едната стая - в другата вече е минал тайфун.

# 65
  • Мнения: 2 498
Абсолютно същата съм си както преди-винаги всичко старателно подреждам.....

# 66
  • Мнения: 3 042
Преди години, когато щерката беше малка и при мен беше същото. Като порасна  започна да не разхвърля толкова и да си подрежда сама нещата. Всичко пак си стана нормално. След това се роди дребният. Докато стоеше в кошарата си бяхме много подредени. Сега е някакъв ад. Ако го оставя да играе сам, за да мога да свърша нещо през това време става още по-зле. Кедето и да стъпя подритвам играчки. Гледам да ги събирам и да подреждам поне по веднъж, два пъти на ден, а понякога и по често, в противен случай трябва да ходим върху играчки, конструктури...............
Аз подреждам от едната страна, той разхвърля от другата.
Преди имах и повече време да подреждам гардироби и шкафове. Сега пак се старая да има някакъв ред, за да мога да намирам лесно това, което ми е необходимо, но вече не се престаравам чак толкова колкото преди години.
От сутринта чистих и разтребвах та поне за празника да е всичко в ред /бабата озаптяваше дребният бандит/, но дребният като се събуди след малко едва ли ще е съгласен да му е подредено................ Mr. Green

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при нас е същото.Набързо ги прибирам по кошовете или ги сритвам под масата-тя си ги намира и пак си играе.Дрехите понякога по цял ден откарват по фотьойлите и диваните,а колко пъти като прибирам играчки си мисля че вече са за пране/миене/,прибирам и така до следващия път.В шкафовете има дрешки които са умалели и трябва да разкарам,ама някой друг път.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Детето ми ме превърна в мърла ... - И какво от това, притеснява ли те нещо. Ами като дойде второто, ами като започнеш работа(ако има второ и работа, де Wink), тогава...
Отдавна съм спряла да се впрягам за тези неща. Приела съм, че не мога да свърша всичко и на който не му харесва така да идва да помага. Гледам поне да е чисто и аз да съм спокойна, а на разтурията - ми все някой ден ще свърши, но тогава ще ми е по-гадно, като няма кой да разхвърля.

# 69
  • Мнения: 1 840
Детето ми ме превърна в мърла ... - И какво от това, притеснява ли те нещо. Ами като дойде второто, ами като започнеш работа(ако има второ и работа, де Wink), тогава...
Отдавна съм спряла да се впрягам за тези неща. Приела съм, че не мога да свърша всичко и на който не му харесва така да идва да помага. Гледам поне да е чисто и аз да съм спокойна, а на разтурията - ми все някой ден ще свърши, но тогава ще ми е по-гадно, като няма кой да разхвърля.

 smile3521

Да, съвсем вярно!

# 70
  • София
  • Мнения: 7 097
Е, аз още не мога да претръпна и да се пречупя...Като "Лудото Ленче" все още търча из къщи да всявам ред до прималяване... cleanАма при мен май е диагноза... Rolling Eyes Като се върна от работа, първото нещо е да подредя из нас и чак след това се пльосвам малко да отдъхна... ooooh!

# 71
  • Мнения: 22 915
Претръпнала си  Mr. Green
Аз още не мога Confused На всеки половин-един час правя оборка и събирам играчки  Tired

И аз съм така,иначе се нервирам от хаоса.С второ дете едва ли ще се вглеждам обаче... Thinking

# 72
  • Мнения: 1 428
Претръпнала си  Mr. Green
Аз още не мога Confused На всеки половин-един час правя оборка и събирам играчки  Tired

[/quote
И аз така,но не се знае докога.Може скоро и да ми писне.

# 73
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И у нас е същото Close. Докато оправя  едната стая - в другата вече е минал тайфун.


Но вече не обръщам внимание и  Whistling

# 74
  • София
  • Мнения: 6 999
Мен пък обратното  Mr. Green

Особено откакто живеем в по-малък апартамент и разхвърляното се вижда повече. Гардероби и чекмеджета дъщеря ми почти никога не е разхвърляла - всичко си е в идеален ред. Много държа на това.

Играчките и книжките ги носи в дневната, но преди да я сложа да спи всичко си връщаме по местата в нейната стая.

Ако оставя някоя вещ не на място или чекмедже/врата а шкаф отворени - Дариа веднага слага нещата по местата им и ме гледа укорително с погледа на майка ми  hahaha Sick

Общи условия

Активация на акаунт