Проблеми след аборт

  • 794
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,искам да разкажа моята история,тъй като най-вероятно тук ще открия може би сродни истории. Доста съм объркана и всеки съвет,или най-вече подобен случай би имал голямо значение за мен.
На 21г. възраст съм,направих аборт(кюретаж), и вече 78 дни(2 месеца и отгоре) нямам менструация. Следователно отидох на лекар,където ми предписаха дуфастон 10х2,с цел предизвикване на менструация. Осъмних се в лекарката,тъй като каза,че ако не ми дойде директно ще ми постави спирала и спомена термина "слепени стени на матката". Следователно реших да се обърна към специалист. Днес беше прегледа ми, докторът не ми каза нищо за "слепени стени",подчерта,че съм имала овулация,откри някакви фоликули на единия яйчник,според които ставало  въпрос за поликистозни яйчници,но каза,че ако това е било така нямало да съм могла да забременея. Другото,което каза е,че лигавицата на матката е много тънка. Сега не знам какво да очаквам. Ще пия Дуфастон 10 дни,но ако не дойде какво следва? Той не спомена нищо за "слепени стени",само по конкретно това за лигавицата. И,че ако не ми дойде най-вероятно хистероскопия.
Много ще съм благодарна за отговорите.

# 1
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
С поликистоза се забременява като стой та гледай. А какво ще стане ако не ти дойде след дуфастона, трябваше да питаш лекар...

# 2
  • Мнения: 8
С поликистоза се забременява като стой та гледай. А какво ще стане ако не ти дойде след дуфастона, трябваше да питаш лекар...

Ако не ми дойде след дуфастона,спомена за хистероскопия.

# 3
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ами значи пробвай първо прогестерона, пък дано се нормализират нещата. Давай едно по едно, не е нужно да мислиш "ами ако" с 10 хода напред.

# 4
  • Мнения: 1 605
Или иди на още един, по възможност при някой от репродуктивните, че са по-наясно с тези проблеми от обикновените гинеколози.

# 5
  • Мнения: 8
Точно при такъв лекар ходих

# 6
  • Мнения: 220
Не е вярно че не може да се забременява с поликистоза. Как ги говорят такива...
Може да пробваш с добавката витекс, по натурална форма, която стимулира тялото ти да си произведе прогестерон. На мен ми е помагало.

# 7
  • Мнения: 8
Не е вярно че не може да се забременява с поликистоза. Как ги говорят такива...
Може да пробваш с добавката витекс, по натурална форма, която стимулира тялото ти да си произведе прогестерон. На мен ми е помагало.

Направих изследване за прогестерон,оказа се,че е много нисък.

# 8
  • Мнения: 220
Не е вярно че не може да се забременява с поликистоза. Как ги говорят такива...
Може да пробваш с добавката витекс, по натурална форма, която стимулира тялото ти да си произведе прогестерон. На мен ми е помагало.

Направих изследване за прогестерон,оказа се,че е много нисък.
Може би ще се успокоиш повече ако намериш специалист, който наистина да ти разясни за какво става въпрос. Може би тялото ти не се е адаптирало все още, все пак се е подготвяло за бременност. Ако не си имала такива проблеми преди това, едва ли е поликистоза. Но нищо не пречи да пробваш и с добавки, въпреки че дуфастона би трябвало да го предизвика.

Общи условия

Активация на акаунт