Коледни чудеса ... и клюкини

  • 10 091
  • 278
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 201
Раде,  Sick.  Като чета какво си писала ми става весело, но едва ли на теб ти е било такова.
Явно нещо кръжи във въздуха. На границата съм да почна да вия. Виктор днес е невъзможен  Twisted Evil. Нищо не му е интересно. С нищо не иска да си играе. Обикаля навсякъде и прави беля след беля. Докато оправям една поразия той вече е изчезнал и е направил следващата. Вече съм разногледа. #Crazy

И продължавам да се чудя.
Обявена е грипна епидемия в София
При това положение да го водя ли в понеделник на ясла или да изчакам?  Thinking

# 256
  • Мнения: 1 671
Раде, като чета днешните патила твои, все едно виждам моя малкия. Само дето е по-малък от Гого и белите му /все още/ са невинни. И моята пералня е с постоянно натиснати копчета, научи се да върти и програматора... Качва се на едно чекмедже и пуска и спира постоянно телевизора, щото се кефи от мелодийката му при пускане...Ей такива работи. Пляскам ръчички, карам се със строг глас, удрям дупенце ,  впрегнала съм целия си запас от педагогически и недотам методи, обаче резултатът е все един и същ - смях. Смее се диването, аз му се карам строго, пляскам, той ми се смее с най-обичливата си усмивка... Кво да го правя Laughing

Здрави да са децата, другото все ще го нагодим.

Евче, аз не бих го пуснала детето, ако има възможност да си остане удома.


Днес говорих с класната на Трифон и й споделих, че следя много внимателно грипната обстановка, ако има заплаха в Пловдив, съм я предупредила, че няма да пусна Трифон на училище. Ще се възползвам от 3-те дни домашни причини.

# 257
  • Мнения: 4 181
Хриси , хрема ли имаше Алекс
На Поли така от хремата - конюктивит
Какви капки ви изписаха ?
да Жени, хрема имаше.
Тобрекс ни дадоха, понеже се опитва да покашля му взех и Стодал.

# 258
  • Мнения: 4 181
леле Раде, Георги е опасен Mr. Green

# 259
  • София
  • Мнения: 6 201
Ренци, най-накрая си сменила онзи ужасен аватар, който въобще не ти подхождаше.  Wink

# 260
  • Мнения: 4 068
Айде днес аз пак да почерпя. Съпружеското тяло има рожден ден. Става на цели 27 години, което пък от своя страна автоматично отхвърля от плещите ни проблема казарма/където той още не е ходил/. Та ето ви цели два повода за почерпка. НАЗДРАВЕ и весел ден от нас!

Хе хе, аватара снощи ми го смени мъжо. То и предния той го беше слагал, та негови са заслугите. Аз хич не се занимавам с профила си.

# 261
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Здравейте!
Минавам само да се оплача, че все още сме много зле. Лина все още вдига Т 38 въпреки редуването на Калпол и Ефералган свещички. Вече трети ден е на антибиотик и се притеснявам кога ще му мине на малкото зайче.
Аз съм на Есберитокс и сироп на д-р Тайс. Кашлицата ми се усили, но за моя радост няма нищо на дробовете. Иначе запушения нос, червеното гърло и болките в ушите са в реда на нещата.

# 262
  • Мнения: 2 534
Eвче , какво става , даде ли малкия юнак на ясла  newsm78


Моята шушонка днес ми се вижда малко болничка , та си останахме у дома , за по-сигурно .
Дано не е вирус , смятах че е преминал при нея още по Коледа , дано сега просто да е настинала . Не съм я водила на лекар , честно ...предпочитам , че най-вероятно има поне 20 -на деца , които чакат пред кабинета . Ще я заведа , ако се влоши ... сега е с 37.5 и лека хрема , давам и само витамини , рибено масло , сребърна вода ( вътрешно и в нослето)

# 263
  • Мнения: 4 068
Томасе, Калпола и Ефералгана май са с еднакви съставки. Тоест и двете са Парацетамол. Ако искаш по-качествено да свалиш температурата редувай през 4 часа Калпол и Нурофен8неговата съставка е ибупрофен и е доста по-ефективна/. Разликата в съставките ти дава възможност да ги редуваш през по-малко часове. Бабината изпитана рецепта, която знам е да настържеш един суров картоф със все кората, да го увиеш в тензухена кърпа и да  го сложиш като компресче
на челото на детето. Тябва да стои около час, така че трябва да измислиш с какво да го закрепиш. Аз на моята щерка го закрепям с някоя от лентите и за коса. При нас действа безотказно това.

# 264
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Мерси, Ренци! Не искам да давам Нурофен, защото съм чувала че донякъде уврежда стомаха. Вярно не го давам често и продължително, но не искам. А за картоф ще пробвам, но не знам дали ще издържи диването с това нещо.

# 265
  • Мнения: 4 068
Не съм чувала Ибупрофена да уврежда стомаха. Надвечер ще проверя в учебника по фармакология на мъжо и ще ти пиша какво пише там.

# 266
  • Мнения: 2 534
Честит Първи Рожден Ден на Александра
 newsm59 newsm38
Наси , нека винаги малката бъде така лъчезарна  babydust7

И весел купон ви пожелавам с по-малко поражения , особено , ако сте в домашна обстановка  Mr. Green

# 267
  • Мнения: 4 068
ЧРД на Александра и от мен!
Да е жива и здрава и да расте умно и щастливо дете!
Весел празник!


Томасе, не успях да прочета нищо за Ибупрофена, защото мъжо си дал учебника по фармак на някаква колежка. Сори, че не успях да бъда полезна и дано сте свалили температурата вече.

# 268
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Честит рожден ден, Александра!
Бъди здрава, весела и много щастлива!

Ренци, няма значение. Аз няма да го давам. Лина вече е по-добре. Няма Т и кашлицата й намаля. Аз съм с бронхит и почнах антибиотик  Sad

# 269
  • Мнения: 1 671
Честит рожден ден на Александра!

Нади, да ви е живо и здраво годиначето!

Общи условия

Активация на акаунт