Най-вкусната салата на света!!!

  • 15 332
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
.....Аааааа таз салата е за МеЗе на БиРаТа Mr. Green.(Ама по Коледа ме досрамя да го напиша)
Става и за Виното Peace,и за ракийката тоже Laughing

# 16
  • Мнения: 3 647
.....Аааааа таз салата е за МеЗе на БиРаТа Mr. Green.(Ама по Коледа ме досрамя да го напиша)
Става и за Виното Peace,и за ракийката тоже Laughing

mai trqnva da i smenish imeto na alkoholna salata
  bouquet

# 17
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Рендосват се сварените обелени картофи и се смесват с ъс запържени в олио рендосани моркови,заедно с олиото.Правят се топчета малко по-големи от орех , нареждат се в чиния за сервиране и върху всяко топче се слага по лъжичка от следната заливка:равни части кисело мляко и майонеза+счукан чесън на вкус.Не забравяйте и солта към картофите и морковите

# 18
  • Мнения: 2 936
аз правя така-настъргани сварени картофи,ред яйца-настъргани,майонеза,после пак ред картофи,ред яйца,ред майонеза,стържа направо върху чинията за сервиране,става като торта,после всеки гребва и си го обърква в чинията
дано се разбра Rolling Eyes

става още по-вкусно ако се добави ред кашкавал,ред кисели краставички...

точно настъргването на тази салата я прави  newsm10

# 19
  • Мнения: 2 126
аз правя така-настъргани сварени картофи,ред яйца-настъргани,майонеза,после пак ред картофи,ред яйца,ред майонеза,стържа направо върху чинията за сервиране,става като торта,после всеки гребва и си го обърква в чинията
дано се разбра Rolling Eyes

става още по-вкусно ако се добави ред кашкавал,ред кисели краставички...

точно настъргването на тази салата я прави  newsm10
Замислих се за тази салата и утре ще я правя.Но да питам нещо - този ред майонеза се чудя как да бъде Thinking Намазвам слоя яйца (или там каквото ще е последно отгоре)с нея ли,повече сигурно трябва да сложа след като после ще се обърква всичко newsm78
Дано някоя от авторките на рецептата прочете и каже,пък и неавтор някой ако има идея  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 432
аз правя така-настъргани сварени картофи,ред яйца-настъргани,майонеза,после пак ред картофи,ред яйца,ред майонеза,стържа направо върху чинията за сервиране,става като торта,после всеки гребва и си го обърква в чинията
дано се разбра Rolling Eyes

става още по-вкусно ако се добави ред кашкавал,ред кисели краставички...

точно настъргването на тази салата я прави  newsm10


как да ги настържа тези картофи,като винаги стават на пуре. Confused.колко време ги варите? Crazy

# 21
  • Мнения: 47 993
за салатката с настъргване-аз ги варя картофките необелени,после ги обелвам и стържа,а майонезата-с  шприц,а не я размазвам,за да не се сплесква салатката
идеята за краставички и кашкавал е много добра,ще пробвам!

весели празници  и добър апетит!

# 22
Но да питам нещо - този ред майонеза се чудя как да бъде Thinking Намазвам слоя яйца (или там каквото ще е последно отгоре)с нея ли,повече сигурно трябва да сложа след като после ще се обърква всичко newsm78
Дано някоя от авторките на рецептата прочете и каже,пък и неавтор някой ако има идея  bouquet
[/quote]
След всеки настърган ред се маже с майонеза,а аз поръсвам и с малко чер пипер. Ако искаш да е по-лека можеш да смесиш майонезата с малко кисело мляко . Така по-лесно се разнася върху съответния ред. Желателно е за най-отгоре да имаш по-голямо количество, така че да се покрие добре, а след това настържи кашкавал.
Дано да си ме разбрала. Peace

# 23
  • Мнения: 2 591
snejanka99, наистина това е една от най-вкусните салати, които прави майка ми, само че тя я прави в по-изчистен вариант (от подправки и допълнителни продукти) - картофи, яйца и кисели краставички с майонеза. става велика - пробвайте я, но задължително настъргани!!!   chef

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аммм, да, много са вкусни и двете салати.
Дими, аз твоята я правя с вариации, но става и за ракийка, и за биричка, и за винце!  Peace

# 25
  • Мнения: 189
Тук в Златоград на тази салата и казваме "Камая" - ка(от картофи), ма(от майонеза) и я(от яйца). Леле как само го обясних. Laughing

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Благодаря ти snejanka99.
Наистина е много вкусна салатата.
Тъй като беше за първи път направих малко и направих и руска салата.
Твоя вариант се изяде веднага, а руската салата си я ядохме още два дни. Sad

# 27
  • Мнения: 2 126
Момичета,я кажете още някои рецепти за салатки.Искам да направя някоя дето не съм правила досега - нещо с ролца от раци или риба тон.Някъде четох за някаква с кус кус,ако някой знае рецептата да я каже.
Съжалявам,ако спамя темата - простете ми  Praynig (ама ми се видя подходящо да питам тук,ако трябва ще пусна нова Thinking)

Иначе за Коледа направих тази с настърганите картофи и яйца - стана прекрасна Peace

Общи условия

Активация на акаунт