Проблем със сексуалното влечение.

  • 1 439
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Имам проблем със сексуалното влечение. Да започна от там, че бях изключително сексуален човек, до преди 5-6 години, преди да срещна вече бившия си партньор. Тогава се сблъсках с неприятното чувство от 2-3 полово предавани болести, за щастие към днешна дата излекувани. Едното беше жестока борба с гъбички, години наред. Вече не съм с този човек, но оттогава нещо се случи, нещо някъде в мен се обърка. Лека полека желанието ми за секс изчезна, включително се появи и сериозна вагинална сухота. Просто не се възбуждам, нямам никакво желание и това нещо много ме притеснява и за в бъдеще. Да допълня, че съм с Хашимото, но то е сравнително новооткрито и е контролирано, хормоните ми са в норма. Ако има някой, сблъсквал се с нещо подобно или да ме насочи към специалист или изследвания бих била много благодарна!

# 1
  • Мнения: 11 844
Един от симптомите на хипофункция на щитовидната е намалено либидо, хормони в норма, не означава - добри. Иначе освен физиологична, вероятно има психологична причина при вас заради последния партньор.

# 2
  • Мнения: 11 362
А пила ли сте противозачатъчни? Чест техен страничен ефект е траен спад в либидото.

# 3
  • Мнения: 471
Аз бях в почти идентична ситуация, заради мой бивш, който обичаше да хойка и ми оставяше подаръци като гъбички.
Иска се работа с психолог - сексолог, още по-добре. Това е период, който ще отмине, ако работите усилено над проблема.

# 4
  • Мнения: 1 522
Според мен колкото повече секс почнеш да правиш, толкова повече ще ти се прави. Насилвай се първите пъти и после от само себе си ще идва. Де да знам как е при жените, аз лично от 12 годишен е имало само една седмица, когато не съм имал желание и това беше като имах ковид. Всички други дни няма празно.

# 5
  • Мнения: 2
Един от симптомите на хипофункция на щитовидната е намалено либидо, хормони в норма, не означава - добри. Иначе освен физиологична, вероятно има психологична причина при вас заради последния партньор.
Според вас какво трябва да се предприеме?

# 6
  • Мнения: 11 844
Според мен колкото повече секс почнеш да правиш, толкова повече ще ти се прави. Насилвай се първите пъти и после от само себе си ще идва. Де да знам как е при жените, аз лично от 12 годишен е имало само една седмица, когато не съм имал желание и това беше като имах ковид. Всички други дни няма празно.

Пробвала съм не става така, това за апетита идва с яденето не е вярно. Даже вероятността като се насилваш още повече да не ти се прави после, при жената секса е основно в главата.


Един от симптомите на хипофункция на щитовидната е намалено либидо, хормони в норма, не означава - добри. Иначе освен физиологична, вероятно има психологична причина при вас заради последния партньор.
Според вас какво трябва да се предприеме?

Ами ако щитовидните не са добре, т.е. има хипофункция тя трябва да се регулира, освен на либидото тя нанася поражение на още много неща в организма. Иначе при психологически проблем е добре консулт и терапия с психолог, там могат да се отработят доста неща защото вероятно по-голямата част от проблема ви е такъв.

# 7
  • Мнения: 6
Здравейте. Имам проблем със сексуалното влечение. Да започна от там, че бях изключително сексуален човек, до преди 5-6 години, преди да срещна вече бившия си партньор. Тогава се сблъсках с неприятното чувство от 2-3 полово предавани болести, за щастие към днешна дата излекувани. Едното беше жестока борба с гъбички, години наред. Вече не съм с този човек, но оттогава нещо се случи, нещо някъде в мен се обърка. Лека полека желанието ми за секс изчезна, включително се появи и сериозна вагинална сухота. Просто не се възбуждам, нямам никакво желание и това нещо много ме притеснява и за в бъдеще. Да допълня, че съм с Хашимото, но то е сравнително новооткрито и е контролирано, хормоните ми са в норма. Ако има някой, сблъсквал се с нещо подобно или да ме насочи към специалист или изследвания бих била много благодарна!
Аз съм се сблъсквала с този проблем, без вагинална сухота. При мен беше от стрес на нова работа. Пих 10-тина дни чай от лофант- бях започнала да вдигам и кръвното+ страшно главоболие и главно заради това. Но има и друг ефект- бях чела, че връща желанието при мъжете и установих, че и при мен подейства.

# 8
  • Мнения: 1 574
Консултирайте се с един, двама гинеколози и поискайте да ви пуснат изследвания, може да влизате в менопауза или да има друг проблем, който влияе на либидото. Проверете се и за диабет.

Общи условия

Активация на акаунт