Септември 2022 Тема 3

  • 15 488
  • 766
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 152
Добре дошли ! Да са здрави всички! Успешно захранване и само усмихнати бебешоци!

# 1
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!
Мен лично ме плаши идеята за неспане не само за няколко месеца, а повече от година две. 95% от кърмещите майки познати споделят, че докато кърмят, колкото и години да е това, бебетата се будят дори по 20 пъти на нощ. Само малък % на ам се будят.

# 2
  • Мнения: 99
Ние сме изцяло на кърма и до скоро се наспивах предоволно, НО от 2-3 седмици, а може и месец вече не знам, започна да се буди през нощта максимум 2 пъти. Давам биба, обаче не успява да се залъже и се принуждавам да стана и да го нахраня 🤯. Само онзи ден като заспа и се събуди чак сутринта в 7 и нещо. Та може би вече е голям и му трябва повече кърма или пък режима за сън не ни е добър и затова се буди, нямам идея. Преди си бях свикнала по 8-9ч. сън, а сега като спя по 6 някъде и съм като парцал. Това е, че и много късно заспива вечер и това още повече ме изморява. Някой път успявам да си легна с него следобяд, но не винаги ми се получава. Та ще видим до къде ще го докараме.
Очите иначе се виждат вече, че са му кафяви, то и няма какви други да са.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Благодаря за новата тема. Heart Бая коментари сте изписали от последното ми влизане.
Идвам само да кажа, че направо се депресирах след коментара на Kanari за телефоните в училище. Disappointed Една приятелка с дете във 2-ри клас сподели същото. Не знам, но това не зависи ли от нас родителите? Кой по дяволите е окей децата от толкова ранна възраст да ходят със смартфони? Разбирам да има телефон за връзка с родителите, но все още има стари телефони с копчета за тази цел. Макар че дори това ми се вижда излишно, ние преди не сме били така постоянно свързани и мисля, че е много по-здравословно и за двете страни. Все пак накрая на деня ще имаш какво да си разкажеш с детето, а не да те спами с "Мамо, имам 6-тица" и мама да му прати палец.
Защо, защо, защо.......

# 4
  • Мнения: 328
Никол, отговарям от предната темичка, че сега влизам - водата е около  30 градуса, което аз и той усетихме като хладка, но май свикна бебето, в съблекалнята беше студено - 20  градуса я има я няма - аз съм ходила там на фктнес и винаги е било топло- сега защо така не знам, но много бързо го облякох и изчезнахме, искам да го калявам и от след това плуване вече и вкъщи държа 21 градуса. Без мултиспорт кидс мисля , че е 25 лв за бебето.
Ох, а с това събуждане к при нас стана тегаво, ние сме по- малки де (4+) и тръпна за тая регресия и да видя след нея какво ще правя и сега не знам тя ли е не е ли, но след този басейн нощно време започна още повече да се събужда ( и преди се будеше често) но сега е по 10 пъти на нощ и рита и маха с ръце и го слагам да суче и това даже не помага, спи при мен - за да се наспиваме, но тези три дни не знам какво се случи- започна да се обръща де , няколко пъти се обърна и виждам , че доста нови неща прави, дали е от това не знам, но дано отмине

# 5
  • Мнения: 481
Никол, отговарям от предната темичка, че сега влизам - водата е около  30 градуса, което аз и той усетихме като хладка, но май свикна бебето, в съблекалнята беше студено - 20  градуса я има я няма - аз съм ходила там на фктнес и винаги е било топло- сега защо така не знам, но много бързо го облякох и изчезнахме, искам да го калявам и от след това плуване вече и вкъщи държа 21 градуса. Без мултиспорт кидс мисля , че е 25 лв за бебето.
Ох, а с това събуждане к при нас стана тегаво, ние сме по- малки де (4+) и тръпна за тая регресия и да видя след нея какво ще правя и сега не знам тя ли е не е ли, но след този басейн нощно време започна още повече да се събужда ( и преди се будеше често) но сега е по 10 пъти на нощ и рита и маха с ръце и го слагам да суче и това даже не помага, спи при мен - за да се наспиваме, но тези три дни не знам какво се случи- започна да се обръща де , няколко пъти се обърна и виждам , че доста нови неща прави, дали е от това не знам, но дано отмине

Благодаря за инфото

# 6
  • София
  • Мнения: 1 714
Благодаря за новата тема. Heart Бая коментари сте изписали от последното ми влизане.
Идвам само да кажа, че направо се депресирах след коментара на Kanari за телефоните в училище. Disappointed Една приятелка с дете във 2-ри клас сподели същото. Не знам, но това не зависи ли от нас родителите? Кой по дяволите е окей децата от толкова ранна възраст да ходят със смартфони? Разбирам да има телефон за връзка с родителите, но все още има стари телефони с копчета за тази цел.
Много е зле, но ВСИЧКИ родители дават. Масово. Аз съм от малкото лоши. На мен ми е необходим, защото често ги забравям,забравям да им дам неща, да им поръчам обяд, поняоога други родители ми предлагат помощ-да ги заведат ма тренировки, псвен това като стигна в училище, и звънна, ги чакам с години, побелявам, а така от половийата път им казвам да слизат и като отида чакам само 10 мин примерно😆а и да не мислиш,че често ми вдигат? Най- обичам да звъня и Да чуя телефонаот съседмата стая, после звъня на сестра и- и той оттам звъни...откачам. постоянно ги губят и забравят и тн...и съм казала- да изкарат година без да губят тия с бутоните, ще помисля да ги заменим със смарт.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Да, то това е най - гадното, че е масово, а не примерно 2-3 деца да се фукат. Confused
Не знам, явно и аз ще съм от лошите. Особено сега с тези тик-тоци и опасни трендове..

# 8
  • Мнения: 142
Моята 2рокласничка е единствената в класа си без смарт тел. Подиграват ѝ се, а тя се срамуваше много в началото. Особено, когато ѝ звъни тел-а, защото е с противна и шумна мелодия, каквато може да бъде само тел с копчета… Гледа тик ток от на другите деца телефоните, както и всякакви простотии. Страшно е положението.
Говорихме доста, примири се, че скоро няма да види нещо с екран.
За оценките - след школо.бг не остана никаква романтика да скатаеш бележник или контролно. Всички оценки, забележки, отзиви и отсъствия на децата идват до мен на минутата. “Дай си бележника” вече е в историята - даже децата виждат “емоджитата” на отзивите си на екрана - учителката обикновено е споделила през мултимедия на дъската какво им пише.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 714
Фраусто, така е- аз нямах какво да скатавам,защото бях зубър, та не го разбирам това, но сега и школо не разбирам и до ден днеше нне съм го отворяла. Някой път децата ме молят да им кажа някоя оценка( не им ги съобщавали пред целия клас да нямало засрамени-божкеле),но мен ме мързи и им отказвам. Ако има някакъв проблем, да ми свънят-аз научавам за всичко от децата-засега. Сега освен школо, има и нова система-още на 2 ден забравих паролата си и листчето, където я бях записала. Та и нея нямам-ако трябва да съм честна, грам не ми дреме, нямам сили и нерви и за това. Достатъчно се разправям с малоумни учители, пускам жалби, вече втора годиан се боря за ресурсен учител, трябва да ходя през ден и имам и заповед, но такъв не взима детето. После се боря с малоумните им съученици, които ги бият и обиждат и накрая вече нямам нерви да гледам оценки. Тя тази с дефицита си е с вечни 2ки и 3ки, там няма какво да се направи? Другата много се старае и няма кво да  гледам-знам им нивото. Забележки не се пишат-защо, не знам. Пишат ни лични съобщения, когато ескалира нещо- казах на госпожата да не ми се жалва,а да наказва. Аз щях да ги избия всички деца, честно, вкл. И моите. И вкъщи нон стоп се говори и обяснява-стена да беше, щеше да се е поместила. Крайно нервно ми е и съм в много тежка следродилна Sad

# 10
  • Мнения: 481
Момичета след колко време почват да действат хапчетата за кърмене лактил?

# 11
  • Мнения: 99
Ох, темата със смартфоните ... Положението е много, ама много тежко. Точно, че всичко зависи от нас и тръгва от родителите. Ти ако не дадеш на детето си смартфон, то няма от къде да го вземе. Явно някои от по-заможните родители решили да купят и то отишло на училище и толкова им трябва на другите деца. Започва се едно завиждане, ама ти защо няма такъв, значи си загубеняк и вашите са бедни... 🤯🤯 Децата могат да бъдат много зли, все за нещо ще ти се подиграват, ще те мачкат, ще те удрят. Дори да не са телефоните, ще е нещо друго. Но не виждам кому е нужно на дете да има скъп телефон, като още името не може да си напише... Утре го е изпуснал и 2 бона на вятъра. Просто нямам думи. Това е пълен абсурд. Аз съм крайно против тези тъпи смартфони, само се цъка на тях, бозят като зомбита, стават разсеяни, агресивни, нищо не се научава от тях. Абе минусите са многоооо. Но всичко си зависи от нас. За съжаление има много родители, където ГРАМ не им пука и айде на ти там един скъп телефон и ми се махни от главата. Накрая страдаме съвестните, както за всичко останало. Аз когато завършвах си спомням, че имаше деца 1ви клас с айфон ?!?!? Тогава тъкмо навлизаха. Няма и да се оправят нещата, все по-зле ще става.

# 12
  • Мнения: 142
При нас пишат забележки за всичко - агресия, говорене в час, забравено домашно или пособия… И има ефект. В повечето случаи е еднократно. Тук-там има някое дете, което е системно и трябва повече да се работи с него не само в училище, но и вкъщи.
Най-много ме притеснява липсата на критично мислене за телефоните - колко лесно е да излъжеш или да манипулираш дете онлайн. Отделно има всякакви перверзници… Общувам си с майки на по-големи деца и ми настръхва косата. То са чатове, обиди… Онлайн агресията вече е същото толкова страшна. А ако не те лайкват и следват - краят на света. Не съм подготвена изобщо как ще го минем това.

Иначе се подобряваме. Вече 2ри ден сме без температура. Аз нямам никакви симтоми вече. Беб има само тежък зелен сопол. Все още не се храни с нормални количества, но тя е кюфтенце. 6700 е на 5 месеца, а се роди 3360… Малко по-рано е удвоила стартовото тегло. Та не се притеснявам, че ще заслабне - току-виж започне да се обръща вече като не ѝ тежи толкова дупето. Засега само до 1/2 стига и не се сеща/не може/не иска да се превърти. Това ми е най-дебелото дете😭😂 и най-неактвно и мързеливо.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 152
Синът ми в първи клас попадна на страхотен даскал. До ден днешен е такъв. Почти са на привършване такива учители! Беше казал  на първата родителска в преди първи клас "без телефони" и "без пари", за да не се редят с големите на опашката на лафката а и да не им джобят парите. Ние да им слагаме по нещо. Еми....само моят син беше без телефон, сам, единствен. Колко обяснявах, Боже мой, колко....ама това е- родителите са виновни. Така си и остана.
 После несмарт тел.
Децата са по-зли и от големите. Могат да обидят,да ударят, без да се замислят. Много по-гадни са от възрастните.

# 14
  • Мнения: 142
Хах
Ама как сме се събрали само!
Анти-смарт-тел майки.Wink
Не случиха тез деца на родители😭😂

Общи условия

Активация на акаунт