Режим на 8 месечно бебе

  • 2 618
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте! Интересува ме целия режим на вашите деца относно храна и сън. В колко часа стават и лягат, в колко часа ядат и какво давате за закуска, обяд, СЗ и вечеря. Кога ги слагате да дремват през деня, колко време спят, колко будуват? И последен въпрос: мога ли да давам за закуска на бебето плодови пюрета смесени с бебешки бисквити на гладно?

# 1
  • Мнения: 2 988
Квкви режими на 8 месеца? Това да не е робот,който да програмирате както Ви е удобно? Че и 4 заместени хранения на 8месеца 😥

# 2
  • Мнения: 35
Квкви режими на 8 месеца? Това да не е робот,който да програмирате както Ви е удобно? Че и 4 заместени хранения на 8месеца 😥

Благодаря за отговорите. Със сигурност ще ми бъдат от полза!

# 3
  • Мнения: 4 771
Синът ми на осем месеца спеше нощем от 8 вечерта до 6 сутринта. В 6 часа се будеше, пиеше мляко в почти спящо състояние и си доспиваше докъм 8 часа. За закуска пак мляко. Преди обяд спеше около час, после обяд (пюре), към 13 часа пак лягаше докъм 15 часа, следобедна закуска плодово пюре с извара или нещо такова, вечеря пюре към 18:30 и към 20 часа в леглото.

Да уточня обаче - синът ми беше и все още е дете, за което сънят е приоритет. Ако е гладно и му се спи, то предпочита да спи и има нужда от повече сън. За сметка на това в будно състояние е неуморимо. Откакто разбра, че има нещо различно от мляко за ядене, тоест на 5 месеца, все по-трудно пиеше мляко. На една година отраз спря да пие мляко.

# 4
  • Мнения: 491
Дъщеря ми ще направи след няколко дни 9 месеца и си има режим. Ето го и него:
🎀Ставане 7:30ч.-8:00ч.
🎀Игра 8:00ч.-9:00ч.
🎀Преобличам я и закусва 9:00-9:30ч.
🎀Оправяме се за излизане и аз, и тя и сме навън от 10:00ч.
🎀Обикаляме малко докато заспи или направо сядам на някое пейка и я приспивам в количката. Спи от 10:30ч. до към 11:30ч. плюс-минус.
🎀Прибираме се и следва игра до към 13:00ч.
🎀Обядва в 13:00ч.-13:30ч. преобличам я и следва пак игра
🎀Към 14:30 или излизаме отново, за да спи, или я приспивам вкъщи и спи до към 16:00ч.
🎀Игра до 17:00ч.-17:30ч. и следва СЗ
🎀Игра до 19:00ч.. тогава и давам няколко лъжички супа за вечеря
🎀Следва пак игра, къпане, оправяне, мляко и в кошарата към 20:30ч. Заспива веднага.
🎀Събужда се към 3:30ч., пие мляко, ведната заспива, след това се събужда към 6:30ч. и пак пие мляко и отново веднага заспива. Сега я мъчат зъби и затова си търси млякото в 3:30ч., иначе само в 6:30ч. се събужда за мляко.
🎀Става в 7:30ч.-8:00ч. и отново всичко се повтаря

Има заместени закуската, обяда, СЗ и супичка сега започнахме да даваме за вечеря.

# 5
  • Мнения: 267
Когато бяхме на 8м, и ние имахме режим, чак ми липсва.
Ставане в 08-08:30
Закуска 09:00
Търкаляне, лазене, игри, малко сън от 10:00 до 10:30
Обяд 12:30-13:00 сън от 13:30 до 15:30
СЗ 16:00
Вечеря 18:30, игри.
Мляко 20:30 и сън в 21:00

Сега е нещо брутално, 1г и 7м.
Става към 11:00 на обяд, давам кисело мляко за да може към 13:00 да обядва, следват игри. Към 15:30 заспива за час, час и половина. СЗ, когато се събуди. Вечеря към 20:00, защото седи до късно 01-02:00, после давам я баничка, я кексче към 22:00. Сега сме така може би от кътниците, тръгнали са 5 наведнъж. Няма сила, която да я накара да легне или да стане рано....

# 6
  • Мнения: 35
Когато бяхме на 8м, и ние имахме режим, чак ми липсва.
Ставане в 08-08:30
Закуска 09:00
Търкаляне, лазене, игри, малко сън от 10:00 до 10:30
Обяд 12:30-13:00 сън от 13:30 до 15:30
СЗ 16:00
Вечеря 18:30, игри.
Мляко 20:30 и сън в 21:00

Сега е нещо брутално, 1г и 7м.
Става към 11:00 на обяд, давам кисело мляко за да може към 13:00 да обядва, следват игри. Към 15:30 заспива за час, час и половина. СЗ, когато се събуди. Вечеря към 20:00, защото седи до късно 01-02:00, после давам я баничка, я кексче към 22:00. Сега сме така може би от кътниците, тръгнали са 5 наведнъж. Няма сила, която да я накара да легне или да стане рано....

А какво давахте за закуска и СЗ, ако си спомняте? Тъй като в момента моето бебе яде зеленчуково или месно пюре на обяд и давам за СЗ плодово като натрошавам бисквити, но не се засища… започва след пюретата да плаче за ядене на 2рия час … а пък всеки ми казва, че сега би трябвало да яде на 4 часа и да го засища твърдата храна…

# 7
  • Мнения: 6 767
Плодовите пюрета не са храна. Дават се да се въведе съответния плод, но няма как да се очаква да заситят детето. Все едно вие да изядете една ябълка и да издържите 4 часа, абсурд. Или дайте мляко (кърма или АМ), на тази възраст все още млякото усвояват най-добре или зърнена каша, някакво печиво, солен мъфин или кекс с мляко. Според каквото е въведено.
На 8м моите деца имаха заместен обяд и въвеждах закуска, всичко друго все още беше кърма. Закуската беше 1/2 сухар със сирене, масло и вода. Понякога омлет от жълтък и сирене с някакъв зеленчук. Ако са били гладни дори и след 2 часа, просто са сукали. Не знам защо да е проблем ако бебето огладнее по-рано.

# 8
  • Мнения: 35
Плодовите пюрета не са храна. Дават се да се въведе съответния плод, но няма как да се очаква да заситят детето. Все едно вие да изядете една ябълка и да издържите 4 часа, абсурд. Или дайте мляко (кърма или АМ), на тази възраст все още млякото усвояват най-добре или зърнена каша, някакво печиво, солен мъфин или кекс с мляко. Според каквото е въведено.
На 8м моите деца имаха заместен обяд и въвеждах закуска, всичко друго все още беше кърма. Закуската беше 1/2 сухар със сирене, масло и вода. Понякога омлет от жълтък и сирене с някакъв зеленчук. Ако са били гладни дори и след 2 часа, просто са сукали. Не знам защо да е проблем ако бебето огладнее по-рано.

Сутрин пие АМ, привечер и вечер преди лягане. Опитвала съм и да давам мляко след пюрето, но отказва… а всички познати твърдят, че детето се прехранва като го храня на 2 часа и съм щяла да разширя стомаха…

# 9
  • Мнения: 267
Когато бяхме на 8м, и ние имахме режим, чак ми липсва.
Ставане в 08-08:30
Закуска 09:00
Търкаляне, лазене, игри, малко сън от 10:00 до 10:30
Обяд 12:30-13:00 сън от 13:30 до 15:30
СЗ 16:00
Вечеря 18:30, игри.
Мляко 20:30 и сън в 21:00

Сега е нещо брутално, 1г и 7м.
Става към 11:00 на обяд, давам кисело мляко за да може към 13:00 да обядва, следват игри. Към 15:30 заспива за час, час и половина. СЗ, когато се събуди. Вечеря към 20:00, защото седи до късно 01-02:00, после давам я баничка, я кексче към 22:00. Сега сме така може би от кътниците, тръгнали са 5 наведнъж. Няма сила, която да я накара да легне или да стане рано....

А какво давахте за закуска и СЗ, ако си спомняте? Тъй като в момента моето бебе яде зеленчуково или месно пюре на обяд и давам за СЗ плодово като натрошавам бисквити, но не се засища… започва след пюретата да плаче за ядене на 2рия час … а пък всеки ми казва, че сега би трябвало да яде на 4 часа и да го засища твърдата храна…

Зависи, какво е пюрето? Тоест домашно или от магазина, има разлика. За СЗ е много добре да речем в 16-16:30 плодовото пюре и към 18-18:30 вечеря. Иначе няма как плод да го засити, за повече време.
Аз давах сутрин кисело мляко, което я засищаше за 2ч и половина, 3ч. След това обяд. Или пък филийка с домашна лютеница, с яйце. Но и до днес, въпреки че е на обща храна, много рядко издържа 4ч. Храни се на 2ч и половина, 3ч и половина.

# 10
  • Мнения: 6 767
Вашите познати да се ограмотят малко или да държат собствените си деца гладни. Дори в ясли и ДГ, режима е следния: закуска, междинна закуска с плод, обяд (супа, основно, десерт), следобедна закуска и се предполага, че детето след това вечеря вкъщи. Какво остава 8м невръстно бебе да се остави на 4 хранения само, като си поксзва, че е гладно.

# 11
  • Мнения: 15 356
Аз ям по пет пъти на ден, че не съм бебе. Хранете си детето без да се вслушвате в хора, които не са някакви капацитети по детско хранене. И да, 4 хранения са малко за 8м, задължително ще си търси и междинни. Моето от както е захранено има по 6-7 хранения на ден.

# 12
  • Мнения: 267
Това с "ще му разшириш стомаха" и аз съм го чувала. То идва от възрастните, неразбиращите. Чули недочули едно време. На 8м няма как да му го разшириш, защото детето щом се засити, спира да яде/суче, а ти ако искаш и на клоун се прави и право хоро удари 😀😂. Вече към 5, 7г можеш, защото детето те слуша и прави каквото му казваш, тоест да яде. Аз на такива изказвания отговарям, че не е проблем, че ще го разширя, баща и ще я храни, не им е в къщата. Изобщо храни си детето смело, вие си го храните, когато опрете до коментаторите тогава може да се бъркат.

# 13
  • Мнения: 249
Моето бебе след няколко дни става на 9 месеца. Ще ви напиша неговия режим, но тъй като имам и момиченце на година и 9 месеца, така се получи, че напасвахме с нея. Гледам ги сама през деня и беше голям зор в началото, но той някак с времето сам се нагоди относно съня с този на сестра си. И за двамата се старая да имат винаги 3 часа сън през деня. Има дни, в които спят по-малко, разбира се.
Синът ми става винаги около 7 часа. На адаптирано мляко е.
В периода 7:00-8:00 закуска - мляко
След 2 часа игра успява да дремне- каката през това време пее, танцува, крещи и всячески се опитва да го събуди, за да играят пак. Дрямката е не повече от 20-30 минути.
10:00-11:00 е заместеното му хранене - зеленчуци с месо/жълтък (редувам ги), в неделя - риба
13:00-14:00 - мляко
Сън и за двамата - около 2:30- 3 часа. Така той успява да спи спокойно. Но това е в нашия случай. Миналата година каката на тази възраст спеше 2-3 пъти през деня по 1 час.
16:00-17:00 - глутенова каша (в момента яде спелта) с адаптирано мляко, масло и плод. Скоро ще въведа сиренето и пшеницата (сухари, по-нататък макарони) и съответно тогава вече това ще му бъде сутрешната закуска без мляко вече)
19:00-20:00 - мляко
Заспива малко след това, като има дни, в които заспива и по-късно.

Последна редакция: пн, 20 фев 2023, 16:35 от dimi_

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 918
На 8 месеца моето бебе си имаше чудесен ( за мен) режим.
Сутрин ставаше към 06:00.
Първа дрямка 10:00-10:45
Втора дрямка 13:00-15:30-16:00
И някъде на 8 месеца отпадна третата дрямка, иначе до това време тя беше 17:30-18:00
Лягане вечер между 20:00-20:30.

На 8 месеца имаше заместен само обяд и съм давала следобедна закуска. Не съм давала закуска и вечеря- пиеше мляко.
За следобедна закуска ядеше банан с авокадо с малко маскарпоне във вид на кремче, кисело мляко, домашна бебешка палачинка, плодово пюре. Не съм давала каши, а с едно плодово пюре от 190 грама си изкарваше спокойно и не е плачела за още, не е търсела мляко.

Сега е на 2 и половина, става между 08:00-08:30, следобед спи между 14:00-16:00 и вечер ляга между 21:30-22:00.

Общи условия

Активация на акаунт