Бързи здравословни въпроси и отговори – 39

  • 24 803
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 612
Spring, гадничък е, да.
Последните пъти и аз имах някакви неприятни ефекти, все едно съм надрусана… То вярно, че аз пия и лекарство, което ме надрусва по принцип (Лирика), но в комбинация е доста кофти. Мен лично Таваник ме превъзбужда някакси.
Но забелязах, че тези ефекти намаляват няколко дни след като го започна. След това сякаш свиквам.
Според мен - издръж поне до понеделник и ако още ти е зле от него - питай дали може да смените схемата. Лошото е, че каквото и да ти дадат - все ще имаш някакви странични ефекти, все пак са 2 АБ в комбинация. На мен Тетрациклинът и Метронидазолът направо ми разказаха играта, още повече ми раздразниха стомаха, освен това Тетрациклин има 100 противопоказания (да не се ядат много неща като млечни, плодове, ала-бала), да не се ляга час след това (а се пие 4 пъти на ден)…
Иначе Левофлоксацин е супер ефективен АБ, аз съм го пила няколко пъти за бронхит с гнойни храчки (последно януари), винаги върши работа, за разлика от Зинат, Клацид и разни други такива. В комбинация с пеницилинов АБ има много по-голям шанс да го убие този Хеликобактер, то като не е еридикиран първия път, всеки следващ път изписват по-тежка схема. На мен лично ми дадоха вече споменатата, защото съм алергична към Аугументин и е много възможно да дам реакция, към който и да е от същата група.
Тук искам да спомена, че е супер, крайно малоумно да не се правят МБ за Хеликобактер. Оказва се, че в София само 1 лаборатория прави такова изследване и то трябва да се вземе специална проба при гастроскопия и да се занесе максимално бързо там. Аз лично го направих това упражение след лечението при контролната гастроскопия, защото не исках да пия още веднъж 2 АБ без да съм сигурна , че ще ми свършат работа.
Ако искаш - веднага ти давам координати, но като слушам колко голям чешит е доктора с бургерите не знам дали ще се навие.

# 691
  • Мнения: X
Ох, успокои ме малко, бях започнала да си мисля, че ще полудея в някакъв момент... моля те да ми пратиш тези координати все пак. Аз се моля това да са ми последните мъки и да изляза жива от това лечение, и повече да не ходя за стомах, но ако не дай Боже се наложи, повече няма да ходя при този... ще потряя до понеделник, но ако почнат драми, не знам, за спешното си мислих даже, то е в същата болница, където ми гледаха стомаха... Иначе четох, че е толкова силен, че го пазели за упорити работи след неуспешни лечения, но пък някакъв на 6тия ден почнал паник атаки и периферни невропатии...

# 692
  • Мнения: 11 768
Аз пих левофлолсацин- Адифлокс януари.
Бях чела за левофлолсацина темата във форума, но когато ми го изписаха дори не разбрах какво пише на рецептата. В аптеката чак видях. Взех го и без да му мисля го започнах, тъй като вируса, който ме мъчеше, се проточи много.
Ако ден преди АБ не бях сковала пръстите, щях да отдам симптомите на АБ. Явно е било от вируса. Доста време ме боляха малките стави после и ръцете бяха сковани. Прочетох за сухожилия, нещо си на ахилеса, и започна да ме боли. Ядосах се на себе си, че си внушавам.
Четох и за последствия, които се получават месеци след прием на левофлолсацин, но аз съм имала реакции към къде по-безобидни АБ, които масово хората пият и нямат проблем.
И то по-редки реакции.
От групата на левото (второ поколение май бяха, от 4 АБ съм пила 3).
Може и да са били причина за някои заболявания последващо, според статии в нета, но кой ти знае. Може други АБ или самите вируси да са причина.

Ако не се чувстваш ок- обаждаш се и редиш оплакванията на доктора. Обикновено казват, че не е от АБ, ама сменят.
Стомахът мисля ще боли, с който и АБ да лекуваш. Просто се разбутва.
За антиацидните и аз четох, но то не е само за този АБ. Но при лечение на хеликобактер има и от двете лекарства. Ако става спазвай отстояние 4 часа.
След АБ мисля се остава после на ИПП само. Поне моите близки бяха така.

# 693
  • Мнения: 625
Здравейте, от седмица поддържам по-високо кръвно - някъде около 140/90, като два или три пъти горната граница ми стигна до 160. В петък бях при личната, която ме прати на кардиолог и ми пусна кардиограма за изследване хормоните на щитовидната, пикочна киселина, кръвна захар и креатинин. Изследванията ще направя в понеделник, тъй като нямаме работеща лаборатория в почивните дни. Не го поддържам постоянно високо, има моменти, в които ми е нормално. На кардиолог минах още в петък вечерта. Направи ми кардиограма и ехокардиография. Каза, че със сърцето няма проблем и ми изписа Кандесартан от 8мг. по половин на обед. Пила съм го само вчера. Чувствах се добре до снощи, когато го вдигнах на 150, а тази сутрин се движи около 140/90. През седмицата имах тъпо главоболие, вчера бях добре и днес пак го усещам леко. Можете ли да ме посъветвате още какво мога да направя, за да се нормализира кръвното? На 42 години съм с наднормено тегло и наследствена обремененост. Благодаря предварително!

# 694
  • Мнения: 801
https://apteka.framar.bg/30046938/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B8 … D1%83%D0%B5%D0%B9
или по-евтино:
https://apteka.framar.bg/30059105/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%85%D0%B5 … -%D0%BC%D0%B3-100
Можете да ги търсите от която и да е аптека на по-добра цена.
При мен влияе изключително ефективно.

# 695
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
Здравейте, от седмица поддържам по-високо кръвно - някъде около 140/90, като два или три пъти горната граница ми стигна до 160. В петък бях при личната, която ме прати на кардиолог и ми пусна кардиограма за изследване хормоните на щитовидната, пикочна киселина, кръвна захар и креатинин. Изследванията ще направя в понеделник, тъй като нямаме работеща лаборатория в почивните дни. Не го поддържам постоянно високо, има моменти, в които ми е нормално. На кардиолог минах още в петък вечерта. Направи ми кардиограма и ехокардиография. Каза, че със сърцето няма проблем и ми изписа Кандесартан от 8мг. по половин на обед. Пила съм го само вчера. Чувствах се добре до снощи, когато го вдигнах на 150, а тази сутрин се движи около 140/90. През седмицата имах тъпо главоболие, вчера бях добре и днес пак го усещам леко. Можете ли да ме посъветвате още какво мога да направя, за да се нормализира кръвното? На 42 години съм с наднормено тегло и наследствена обремененост. Благодаря предварително!

За съжаление само сваляне на кг е решение на проблема,аз също съм с 130/90 кардиологът ми каза,че долната е висока и опасна,но на този етап не се налагало да пия хапчета,а само мощна диета би нормализирала нещата ..
На 40г съм с 40кг наднормено ,към момента хормони,захар,креатинин и пикочна са ми ок,но като цяло кръвното било бомба със закъснител ..
По предписание диетата трябва да е безсолна,пикочогонна ,безмесна-за да не се товарели бъбреците и безвъглехидратна ...С две думи-млечно-салатно-чорбяви храни Frowning1

# 696
  • Мнения: 959
Здравейте, от седмица поддържам по-високо кръвно - някъде около 140/90, като два или три пъти горната граница ми стигна до 160. В петък бях при личната, която ме прати на кардиолог и ми пусна кардиограма за изследване хормоните на щитовидната, пикочна киселина, кръвна захар и креатинин. Изследванията ще направя в понеделник, тъй като нямаме работеща лаборатория в почивните дни. Не го поддържам постоянно високо, има моменти, в които ми е нормално. На кардиолог минах още в петък вечерта. Направи ми кардиограма и ехокардиография. Каза, че със сърцето няма проблем и ми изписа Кандесартан от 8мг. по половин на обед. Пила съм го само вчера. Чувствах се добре до снощи, когато го вдигнах на 150, а тази сутрин се движи около 140/90. През седмицата имах тъпо главоболие, вчера бях добре и днес пак го усещам леко. Можете ли да ме посъветвате още какво мога да направя, за да се нормализира кръвното? На 42 години съм с наднормено тегло и наследствена обремененост. Благодаря предварително!
Високо кръвно може да се вдига по много причини.Може и  да е наистина от килограмите.Важно е да откриете вашата.Всички други съвети за килограми,видове хранене  и начин на живот,приемане на добавки и бабини илачи и легенди и съвети няма да дадат съответния ефект.
teddynm при вас може това да е проблема,но не подвеждайте хората.За предписанията по-добре да не отваряме дума.Заучени и неефективни.Може да има по сериозен проблем,въпреки,че това кръвно според мен е на хормонална основа и нервна почва.

# 697
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
Цитат
Високо кръвно може да се вдига по много причини.Може и  да е наистина от килограмите.Важно е да откриете вашата.Всички други съвети за килограми,видове хранене  и начин на живот,приемане на добавки и бабини илачи и легенди и съвети няма да дадат съответния ефект.
teddynm при вас може това да е проблема,но не подвеждайте хората.За предписанията по-добре да не отваряме дума.Заучени и неефективни.Може да има по сериозен проблем,въпреки,че това кръвно според мен е на хормонална основа и нервна почва.


Никого не съм подвела!
Изказвам прясно мнение ,понеже минах операция преди 25 дни и ми се акцентира върху кръвното и всички други показатели!Кое му е подвеждащото,диетата ли?
И защо диетата да е подвеждаща или най-лесното е веднага да й се предпишат бетаблокери и да се мисли,че ще се завоалира и олекоти работата на сърдечния мускул,ще спадне кръвното и жената ще забрави за неразположенията?

# 698
  • Мнения: 11 768
Pepina, аз съм с високо кръвно. Пия сутрин и вечер общо 5 хапчета. Вече 6 ден се повишава и пия допълнително хапче, но не се повлиява и от него.
Пролет и есен ми се случва, при смяна на сезон, но сега ме влудява. Със сигурност е повлияло и това, че цяла зима се бях завряла вкъщи.
Килограмите са фактор, но и други неща влияят.
Понеже ти е скорошна терапията, кръвното не пада от първия прием на хапчета. Ще минат дни, докато се нормализира.
Движи се, разхождай се, а когато се нормализира прави леко кардио, гимнастика. Сърцето лека полека трябва да се натоварва, за да свикне, и после в покой кръвното да се нормализира.
При застоял начин на живот, най-малкото натоварване и усилия повишават кръвното налягане. Затова първо с разходки пешачката, постепенно да се натоварва и после леко кардио и гимнастика. Така в покой ще се нормализира.
При мен с първоначална предписана терапия ми беше нужно месец време, докато плавно влязат стойностите в норма. Обикновено късния следобед се повишаваше кръвното доста. Като се успокои малко правех и леки упражнения и разходки.

# 699
  • Мнения: 959

За съжаление само сваляне на кг е решение на проблема,аз също съм с 130/90 кардиологът ми каза,че долната е висока и опасна,но на този етап не се налагало да пия хапчета,а само мощна диета би нормализирала нещата ..
На 40г съм с 40кг наднормено ,към момента хормони,захар,креатинин и пикочна са ми ок,но като цяло кръвното било бомба със закъснител ..
По предписание диетата трябва да е безсолна,пикочогонна ,безмесна-за да не се товарели бъбреците и безвъглехидратна ...С две думи-млечно-салатно-чорбяви храни Frowning1
Тези твои думи.Диетата също не е от най-адекватните.И бетаблокерите не са точно за високо кръвно,а за учестен пулс.

# 700
  • Мнения: 54 760
За високо кръвно налягане има много причини, но наднорменото тегло е една от тях. Неоспорима.
Диетата и движението са задължителни.
Много ходене иска сърцето, не силови тренировки.

# 701
  • Мнения: 801
Лекараствата за високо кръвно (с куп странични ефекти) веднъж започнат ли се не могат да се спрат, пият се цял живот, с много редки изключения. Колкото по-дълго се справяте да овладявате кръвно с добавки (без странични ефекти и с куп допълнителни здравословни ползи) е за предпочитане.

# 702
  • Мнения: 39 594
https://apteka.framar.bg/30046938/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B8 … D1%83%D0%B5%D0%B9
или по-евтино:
https://apteka.framar.bg/30059105/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%85%D0%B5 … -%D0%BC%D0%B3-100
Можете да ги търсите от която и да е аптека на по-добра цена.
При мен влияе изключително ефективно.
Тъй като постът е след молба за съвет за високо кръвно, но в постът ти нищо не си казала по въпроса, питам дали  си писала за високо кръвно, или отговаряш на друг пост?

# 703
  • Мнения: 625
Много благодаря на всички за съветите и съпричастността. В режим дълги и спокойни разходки съм от днес. Трябва да се взема в ръце и да нарравя, каквото зависи от мен. Вие много ми помагате. Бъдете здрави!

# 704
  • Мнения: 799
Втора вечер откакто взимам левофлоксацин, не мога да спя. Прочетох за доста такива странични ефекти, включително невропатии, халюцинации, объркване... има отзиви във фрамар и по чужди източници. Някой знае ли нещо за този антибиотик? Мога ли да помоля лекуващия лекар да го смени? Как да постъпя до понеделник... на схема съм ззпочнала заедно с оспамокс и езипражен. Миналата година курса за хелико нямаше такива странични ефекти... Страх ме е да продължавам да го пия, а досега не съм имсла такива проблеми с антибиотици, най-много стомашен дискомфорт... От миналата година ми прави впечатление, че масово не се спазват листовките - пише да не се приема с антиациди...

Спомням си, че като пих  левофлоксацин преди няколко години, ми беше ужасно гадно.  Съвет, за съжаление, не мога да Ви дам.

Общи условия

Активация на акаунт