Гърне?

  • 6 417
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 384
Защо ли не виждам никаква гордост от това да се махне памперса рано?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За гордост и аз не виждам, обаче финансово е доста по-добре. Че сега даваме поне по 40 лв. на месец за памперси...

# 17
  • Мнения: 384
Е да, това е наистина причина заради която си заслужава. Е аз не мога да ти дам съвет много, зашото дъщеря ми така и не седна на гърне, напражо в тоалетната, след 2 години и половина. Научи се за една седмица на всичко.

# 18
  • Мнения: 1 581
За това гърне ме е срам да пусна нова тема  Embarassed , ама поне в тая да питам. Моят син е на 1год. 6мес. В Бг почти винаги успявах да го хвана за акото, защото ака сутрин след закуска. Обаче откакто сме дошли тука, не ще и не ще - сменях гърнета, всякакви трикове и забавления - не иска. Сложа памперса - изаква се. Хващам го по средата, слагам на гърнето - спира и не ще, а това май не е много хубаво.  Confused
Не ми е финансов зора, ами понеже все му излизат пъпки по дупето от акото, а той като ака, ака с почивки и около 1/2 час, та престоява все пак, не мога да го сменям на всяка серия напъване.
Иначе котето, кучето и заекът акат на гърнето и после им ръкопляскаме, а на себе си си ръкопляска като сменяме памперса.  Confused
Дайте някой съвет - да се борим с пъпките до 2-2,5г. или има някой трик да се научи сега.

# 19
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Liorena
Цитат на: Krassi
И аз, и аз, и детенце добре и мама добре, никакъв тормоз #Milti


най-вече аз добре Mr. Green , че ми отне само 3 дни и това беше всичко, сега дори и през нощта не слагам.


Нямаше да се обаждам, но и аз да си присъединя гласа към вас - доволна съм, че изчаках и детето ми само реши кога и е време да ходи в гърне.
Всъщност, тук не става въпрос за гордост; дъщеря ми "излезе" от памперса към края на втората си година и аз не се гордея с това, но не се и срамувам. Аз предлагах гърне на дъщеря си след като навърши 15 месеца, но не съм я насилвала. Отначало не знаеше какво да прави с него и си седеше с часове, въпреки че имаме кукла, която същюо ходи на гърне и двете ги слагахме заедно. Е, куклата се изпишкваше, Изабела - не. След това гърнето остана на заден план, т.к. имах други грижи, далеч по-важни и така Изабела стана на 2 гоодини и когато се прибрах при семейството си установих, че само вида на гърнето я докарва до ужас - не зная защо, просто мина през един период от няколко месеца, когато не искаше да го вижда; за щастие, дойде лятото и я изкарвах гола навън в задния двор заедно с гърнето и го ползваше редовно. Така постепенно свикна с идеята и за 3 дни (когато реши, че ТЯ иска) напълно спряхме да слагаме памперси както денем, така и нощем. Държа да подчертая, че ние използвахме метода на възнаграждението - гумени бобонки за пишкане и шоколадови яйца за голямата работа. Имаше един период в началото, когато се бе специализирала в производството на малки "пупсенца" и "правеше" по 7-8 дневно, за да получи яйце Laughing , но и този период отмина и сега от повече от половин година се справя отлично и без чужда помощ. Има и хигиенни навици - т.е. винаги си мие ръцете след ползване на тоалетна, а допреди месец-два си миеше и зъбите. Stuck Out Tongue

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Laura
[. Имаше един период в началото, когато се бе специализирала в производството на малки "пупсенца" и "правеше" по 7-8 дневно, за да получи яйце Laughing , но и този период отмина и сега от повече от половин година се справя отлично и без чужда помощ.

 Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
аз по повод гърнето се 4удех нещо - ами в яслите редовно ли им се сменят памперсите? имате ли някакъв опит ? и как е по добре за дете което (ще) ходи в ясла  с/без памперс ?

# 21
  • Мнения: 414
Из "Изкувството да бъдеш родител" на д-р Додсън:

"Не слагайте бебето си на гърне
От време на време срещам майки, които са се опитвали да слагат бебето си на гърне още през първата му година. Това е рядка, но монументална грешка. Една майка, извършила тази грешка, веднъж ми доведе седемгодишното си момиченце да го лекувам.
Детето имаше някои психологически проблеми, между които ужасен стр»ах от училището, трудности в сприятеляването, крайна привързаност към майка си и неспособност да установява отношения с другите деца. Към всичко това се прибавяше и редовно напикаване.
Когато едно дете на повече от пет години се напишква, можем да се обзаложим почти със сигурност, че то по някакъв начин е било неправилно гледано. Най-често детето си отмъщава на родителите за тормоза, на който са го под-лагали, опитвайки се да го приучат към чистота, като това става подсъзнателно, тоест не е нито съзнателно, нито нарочно.
Майката, за която споменах, започнала да приучва бебето си, когато било на осем месеца. Попитах я защо толкова рано. Отговори ми; „Всъщност нямаше сама да се сетя. Това бе първото ми дете и не бях много опитна. Една съседка ми каза, че сега е моментът и че когато навършил годинка, нейният син вече не се напишквал. Много добре се справих. Слагах я на гърнето веднага след ядене и тя се изакваше като по часовник."
Бе ужасена, когато й казах, че всъщност е приучвала себе си, а не детето, което съвсем не е регулирало собствените си нужди. То просто пасивно е откликвало на майка си, а тя си бе създала навик да се занимава р нуждите на дъщеря си. Попитах я какво е станало с „обучението" й, откакто детето й отново се напишква. Отговори ми засрамено: „Ами не
мога да разбера. Щом проходи, и отвикна от гърнето. За-почнах от нулата и точно тогава взе всяка нощ да се напи-шква." Обясних й, че момиченцето не е отвикнало от гърнето, защото всъщност никога не е свиквало с него.
За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладя-ло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мус-куленконтрол е асолютно непостижим за дете, ненавърши-ло две години. Тогава е моментът да се започне привикването, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка. Аз лично не мисля, че си струва."

# 22
  • Мнения: 2 006
Още не съм правила сериозни опити-засега гърнето служи за игра с куклите #Silly

# 23
  • Мнения: 1 517
Според свекърва ми трябвало бебето да се слага на гърне още като почне да седи само (около 6 м.) - тя така правила (явно я мързяло да пере пелени  Flutter ). Ако беше беба при нея, като нищо щеше да почне да я тормози още от тогава. Майка ми не е толкова крайна, но и тя мисли, че към 9-10 месеца трябвало да се почне - затова ща, не ща купи гърне. Пробвахме веднъж да сложим бебка, но веднага почна такъв рев, че се отказахме. Ще почакам и аз да стане около годинка и ще видим. Детето си показва всичко.

# 24
  • Мнения: 1 038
На година и половина се опитах да я приу4а,но не стана и се отказах.Оставих гърнето да и е пред о4ите и запо4на да си играе с него,на майтап на игра,на година и осем не искаше и да 4уе за памперс ве4е.Сега сме с памперс само нощно време. Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не виждам какво му е лошото - щом детето не се кара насила да стои на гърнето. Седи си все едно е седнало на друго място. Не мисля, че се травмира психически по какъвто и да било начин.

# 26
  • Мнения: 1 581
Аз съм слагана от 10-месечна на гърне. Не бих казала, че майка ми е умопомрачена. Просто така е решила. Това аз какво ще реша, е друг въпрос.
Подразни ме крайната оценка. Няма да споря.
И определението "бебе" не знам до каква възраст е. Все едно дали съм го видяла.

# 27
  • Мнения: 1 214
Браво Чоколина!
Всичко си е до дете-едни рано свикват с гърнето,други рано проговарят,трети нещо друго пък...

Ние сме на гърне от 11 месца.В началото само пиш и то по веднъж на ден-ей така за спорта Wink

На 1 година и 3 месеца махнах памперса.Изпускала се е два пъти за цяло лято-улисана в игра.

# 28
  • Мнения: 1 214
Една съседка се хвалеше ,че детето и ака на гърнето/децата ни са родени в един ден и една година/.Тогава бяха точно на 6 месеца/не можеха да стоят седнали, та камо ли на гърне.Ама тя -не.Ще го слага.Аз се дивих много и споделих тъжно с моята мама.Тя се засмя и ми каза:"Ти пък и кажи,че нашето вече си и казва" Joy

На следващото лято-ние без памперс,а те и на гърне не стоят Thinking

Важно е да се уцели моментът,който е индивидуален за всяко дете!

# 29
Пробелма с гърнето е строго индивидуален- моео е вече на 1г.и 5 м.  и не ще да седи в грънето. Купихме седалка за тоелетна - ами казва си ама като свърши работата - хуква към тоалетната - само дето вече няма никаквъ смисъл да се ходи там. Чакам да видя кога ще се сети ще трябва да ми казва преди да свърши работата. Иначе упорито съм го слагала след ядене - ама все не мога да го улуча:) и седи не повече от 1 мин и става. Не мога да го натискам насила все пак. Не знам докога ще я краме така - ама се успокоявам от факта , че няма детет дето да не се  енаучило - рано или късно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт