Как свободно да говоря английски език?

  • 1 639
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Моля, дайте ми съвети как да мога да говоря свободно английски език. Знам основните знания. Граматиката ми е добре, но ми е трудно да създавам свои изречения или да говоря с хора.
Благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 581
На първо място зубри думи, граматиката на английския не е най-впечатляващата за сметка на лексиката.
Гледай филми без субтитри, помага много, а и в ерата на интернет няма как да не намериш събеседник по интереси😉

# 2
  • Мнения: 1 847
Започваш да говориш без да мислиш, не правиш превод от Бг на Английски и става ...иначе седиш и се чудиш как да го преведеш и нищо не излиза, най-малкото словореда.

# 3
  • Мнения: 2
На първо място зубри думи, граматиката на английския не е най-впечатляващата за сметка на лексиката.
Гледай филми без субтитри, помага много, а и в ерата на интернет няма как да не намериш събеседник по интереси😉
Започваш да говориш без да мислиш, не правиш превод от Бг на Английски и става ...иначе седиш и се чудиш как да го преведеш и нищо не излиза, най-малкото словореда.

Благодаря Ви много за полезните съвети!!!
В най-скоро време ще пиша за постигнатите резултати! Hug

# 4
  • Мнения: 1 726
Най-елементарният начин е да си събереш багажа и да заминеш някъде, където говорят английски. И три месеца са ти достатъчни, но сред местни, не примерно с други чуждестранни студенти. Най-трудното е говоренето. Иначе с филми и четене на книги се научават нови думи, но говоренето изисква упражняване. 25г живея в англо среда, след английска гимназия, всеки ден продължавам да научавам нови думи. Днес попаднах на perspicacity. Всеки ден се дивя на невероятното богатство от нюансни думи на този език. Да инвестираш в английския е най-добрата инвестиция, която можеш да направиш за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт