за сокчетата

  • 2 816
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 245
мерси мами за съветите ви . отдавна спрях да давам сок. малката се оправи веднага. нямаме вече проблеми.  Peace аз много се притеснявах че се налагаше да давам лекарство ,за да може да се изака и за това и писах тук. от тогава не съм давала нищо, то няма и нужда Laughing мерси на всички,които още пишат ,въпреки че темата вече е доста стара Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 44 140
на 7 месеца му дадох за първи път, но и до ден днешен не харесва сок и пие само вода. рядко чай, а иначе захраних на 5.5 до тогава - кърма. мн ви е рано за каквото и да е поне до 4 месеца изчакай, най-добре 6. прочети инфото в кърмаческия. Wink

# 32
  • Мнения: 1 425
Много сте малки за сокчета, най-рано на 4 мес. Моя Даниел в момента е на 4 мес, и започнах със сок от ябълка, защото много се запича, но не смятам да въвеждам друг плод до 6 мес.

# 33
  • Мнения: 3 089
петра започна да пие сокове преди ок. 2 месеца - т.е. вече беше на година. към 7-8 месеца започнах да давам пасиран плод или на парченца. на 2. 5 месеца дори не ми е хрумвало да давам нещо различно от кърма (или АМ).

# 34
  • Мнения: 82
Вчера за първи път дадох на моя син сок от ябълка,но честно казано,ако бях прочела тази тема преди това щях да се въздържа.Ако тази вечер започне пак да се присвива от колики,защото снощи точно тово стана в резултат на сока,от утре отново ще сме само на мляко.Въпреки че му се услади доста....

# 35
  • Мнения: 603
Няма бебе на кърма със запек!
Мисля, че много по-вредно от сокчетата е да даваш разхлабително, защото това прави червата лениви. Ако на 2 месеца е на Дуфалак, какво ще правиш като стане на 2 години!?
В абсолютно всяка книга за гледане на бебе пише, че е нормално и често се случва бебето да не ака по 2-3 дни. Като се изака, консистенцията е кашава, т.е. детето няма запек.
Според мен нямаш никаква причина да се безпокоиш, но непременно спри Дуфалак-а.
бсолютно подкрепям това мнение Peace

А

# 36
  • Мнения: 8 917
Да и според мен от това ви е запека, а лекарства моля те не му давай  Confused!
Кърми си бебчето, сок след 6 месец!  Peace

Подкрепям. Дадох сокче след 7-я месец Peace

# 37
  • Мнения: 1 382
Като стана на годинка тогава започнах да давам прясно изцеден сок Simple Smile

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Нашата педиатърка ни каза да пием тези сокчета от 3 месец.Аз започнах да ги давам в 4,бебе много ги харесва.

# 39
  • Мнения: 887
Започнах да давам сок(първоначално  от ябълка)в началото на третия месец.Никакви колики не получи.Не съжалявам,че съм давала прясно изцедени сокове и не мисля,че са вредни както се изказват някои майки.Ако беше така едва ли педиатрите биха ги препоръчвали.Пък и откъде можеш да си сигурна,че приемаш достатъчно витамини,които от своя страна да предаваш и на бебето?

# 40
  • Мнения: 742
Силно ти препоръчвам да НЕ даваш сок още поне 4 месеца.Кърми си бебчето-няма по-полезно нещо от това.Всичко необходимо за бебето се съдържа в кърмата ти.
Peace Peace Peace

М да Peace

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Сок започнах да давам при 3 навършени месеца и нямах никакви проблеми. С акането имаме проблем още от 18-тия ден. В началото изаквах с термометър, но като навърши месец и половина започнахме с Дуфалака и така до преди половин месец. Когато започнах да давам по-разнообразни сокове, имам предвид сини сливи, тиква, ябълка и шипка и започна да ака по два пъти дневно, а преди ми е правила паузи от по 7 дена.
Принципно морковът запича, така че напълно възможно е да си подпомогнала запека, но не се тревожи, нещата се оправят.
И ако човек чете листовките на лекарствата и по-специално на Дуфалака, ще прочете, че там с дебели букви е написано, че към Дуфалак не се привиква! Уверих се, че е така, вече 10 дена ака сама без каквито и да е помощи от моя страна, като 2 месеца преди това редовно е пила Дуфалак.
Започнах да давам сок(първоначално  от ябълка)в началото на третия месец.Никакви колики не получи.Не съжалявам,че съм давала прясно изцедени сокове и не мисля,че са вредни както се изказват някои майки.Ако беше така едва ли педиатрите биха ги препоръчвали.Пък и откъде можеш да си сигурна,че приемаш достатъчно витамини,които от своя страна да предаваш и на бебето?
  202uu

# 42
  • Мнения: 1 243
аз знам че от сокчето от моркови се запича и за това не ака,и аз мисля че все още е много малка за да и даваш каквото и да било сокче.



# 43
  • Мнения: 1 427
Спирай соковете, не се мъчете! Peace

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Това с даването на сокове е доста остаряла и по- важното отречена постановка. Виж в Библиотеката на Кърмаческия има доста информация.
Не съм давала сокове и досега.

Общи условия

Активация на акаунт