Хлътнали тъпанчета - заглъхнали уши

  • 1 863
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,прекрасни мами! След продължително обикаляне по лекари , реших да се консултирам и тук с вас , ако някой е преминал през същото и се припознае в моята история ще се радвам на всякакви съвети с положителен изход.
И така от 2 месеца посещавам заедно със сина ми барокамера в която налягането е много високо и последния път получих нетърпими болки и заглъхване в ушите. Отидох на УНГ и той ми каза,че имам хлътнали тъпанчета - изписа ми кортикостероиден спрей за НОС + противоалергични хапчета и каза да правя топли компреси. След един месец лечение ефект няма. Посетих го отново. Каза,че положението е страшно и нищо не се е оправило. Вметна също,че това е една от най-омразната му диагноза. Второто лечение , което предписа е антибиотик , капки за нос и смени противоалергичните с други. Даде ми направление за физиотерапия. Днес ми е вече 5-та процедура от общо 10. Антибиотика го свърших. Тъпанчетата не са мръднали. Ужасно е. Усещам толкова силно напрежение. Пробвала съм какви ли не методи за отпушването им - но дори доктора ми забрани всякакви запушване на нос и надуване , дъвки , преглъщане с запушен нос и подобни методи. Опасно било , за да не спукам тъпанче.

Освен това към тази диагноза мога да добавя , че вече от една година страдам от нечовешки болки в троичния нерв на лявато ухо. Който е минал през това знае колко са нетърпими и крайни. Това го вмъкнал само , за да ви допълня , че болката придружена и с тази тригеминагалгия.

И така. Знам,че имам още 5 процедури при физитерапвта,но вече започвам да губя надежда. Ще се радвам на всякакви съвети.
След 4 месеца предстои да сбъдна най-голямата ми мечта - да се кача на самолет. А знам,че това е невъзможно,ако съм в това положение. Силно се надявам да се оправя!
Благодаря

# 1
  • Мнения: 13 548
По други причини съм ходила на физиотерапия, мога да споделя, че ефект усетих няколко дни след приключване на процедурите. Второ мнение търси ли? Успех.

Последна редакция: пн, 20 фев 2023, 10:35 от Пролетно цвете

# 2
  • Мнения: 69
По други причини съм ходила на физиотерапия, мога да споделя, че ефект усетих няколко дни след приключване на процедурите. Второ мнение търси ли? Успех.

Ходих на още един лекар УНГ - потвърди първата диагноза. Баротравма , заглъхнали и неподвижни тъпанчета. Благодаря,продължавам с процедурите!

# 3
  • Мнения: 267
Потърси второ, трето мнение. Като малка имах много проблеми с ушите спомням си, че имаше моменти, в които плачех от болка. Третият лекар ме излекува.

# 4
  • Мнения: 69
Потърси второ, трето мнение. Като малка имах много проблеми с ушите спомням си, че имаше моменти, в които плачех от болка. Третият лекар ме излекува.


Бях на второ мнение. Потвърдиха първата диагноза. Приключих с физиотерапия - само болката намаля,но заглъхването продължава и става все по зле. Започна да ми причинява световъртеж и гадене. Направо не знам какво ще правя ..

Общи условия

Активация на акаунт