Да приготвим с Président храната, която събира семейството заедно!

  • 10 450
  • 539
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Независимо колко нови и различни вкусове опитваме, традиционните местни рецепти обикновено си остават в сърцето на семейните ни традиции и ритуали.

Какво слагаме най-често на масата в България? Проучвания на хранителните навици сочат, че на първо място по популярност са традиционните национални ястия.

А ние от Président знаем, че когато приготвяме храна за цялото семейство, влагаме в нея цялото си сърце и държим на първокачествените продукти.



Затова за любими български рецепти като баница или тутманик, сирене в гювече, пататник, чушки бюрек или любимите солени мекици предлагаме изключителното бяло саламурено сирене Président. Произведено от 100% краве мляко и зряло минимум 45 дни, нашето бяло саламурено сирене има свеж аромат и мек вкус, по които мигновено ще го разпознаете. За любимите ястия на семейството, около които се събираме и създаваме спомени заедно!

Спечелете подарък от Président, като се включите в тази тема!

Трима от участвалите в дискусията ще получат подарък от Président -  сандвич мейкър. Печелившите ще изтеглим на томболен принцип на 10 март.

Споделете кои са любимите традиционни рецепти на вашето семейство! Кои са ястията, които свързвате със спомените от детството ви?

А имате ли семейни рецепти с бяло саламурено сирене?


Моля, запознайте се с Общите условия на играта ТУК.

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 09:49 от Жaклин

# 1
  • Мнения: 29
Като дете бях много злояда и ядях само боб и картофи. По-късно тази рецепта ми стана любима:

Любимата сиренена каша
НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
сирене - 300 г
яйца - 2 бр.
прясно мляко - 400 мл прясно
брашно - 5 с.л.
масло
В дълбок съд си разтапяме маслото. Щом се загрее, добавяме брашното, като бъркаме енергично. След това си добавяме прясното мляко, като разбъркваме с бъркалка, за да не стане брашното на бучки. Щом кашата се сгъсти, добавяме натрошеното сирене и разбитите яйца. Бъркаме кашата до готовност.
Сервираме нашата любима сиренена каша, поръсена с червен пипер.

# 2
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Масло със сирене (разтопени на печката на баба), в което топим пухкавия хляб. Мммммм Grinning
И до днес глезя семейството по празниците с този "деликатес" (но вече го разтопявам на слаб котлон), обожават го всичките.

# 3
  • Мнения: 1 639
От детството - попара с хляб и сирене Simple Smile
Сега сирене Президент върху препечена филийка или баница със сирене. Най-хубавата закуска!

# 4
  • Дупница
  • Мнения: 290
Любимо от детството естествено всичко приготвено от баба на печка с дърва. Още усещам миризмата на печените картофи във фурната. Сега любимите на моето семейство са баница със сирене, чушки бюрек ,миш маш ,салата от домашни домати със сирене.

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 925
Моето семейство обожава баницата, която правя, затова мога смело да я нарека традиционно ястие.
От детството помня баницата на баба ми с точени кори и сирене.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 203
От детството лютеница със сирене намазани на топъл хляб.
Сега любимата рецепта е: правя тесто, разточвам кори, слагам сирене, олио и яйца, завивам и печа.

# 7
  • Мнения: 24 389
Пържени картофи със сирене! Баба ми имашемеден тиган и ги пържеше в него с мас! Никога не съм яля повече точно такива картофи!
Любими рецепти със сирене са ни - баница, миш-маш, кюфтенца от сирене и кашкавал, шопска салата

# 8
  • Мнения: 200
Любимо ястие е сирене по шопски.
СИРЕНЕ ПО ШОПСКИ

500 г сирене
4 домата
4 яйца
100 г масло
червен пипер, сол. Всичко се слага в гюведже,  отгоре яйцата и се пече във фурна.

# 9
  • Мнения: 998
Обичаме много мусака и всякакви супи. Бяло саламурено сирене обожаваме и го хапваме ежедневно с всичко, а даже и самостоятелно.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 996
От детството любима храна си остава филия с лютеница и сирене и баницата,която приготвяше баба.В семейството консумираме сирене постоянно.Децата обожават макарони със сирене,пържени картофи със сирене.Мое любимо ястие е сирене в гювече

# 11
  • Мнения: 393
Любими храни на семейството и от детството ми : баница, качамак, тутманик със сирене, картофи на фурна, пилешка супичка. Със саламурено сирене приготвяме вкусна баница!

# 12
  • Мнения: 138
От детството (а и не само) топъл хляб със сирене и лютеница, баница със сирене, сандвичи със яйца и сирене.. Вкусотийки Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 784
Баница със сирене и миш-маш са първото което ми изниква пред очите. И домат или диня със сирене...

# 14
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 767
Любима на моето семейство е баницата със сирене, а детството си свързвам с мекичките със сирене на баба.
 

Общи условия

Активация на акаунт