В момента чета...83

  • 40 528
  • 759
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 13 473





Желателно е когато споделяте впечатление от дадена книга да внимавате как го правите. Това предупреждение не цели въобще да ви откаже от споделяне или питания, напротив! Но често, все още под въздействието на емоцията от прочетена книга се прибързва в споделянето. Нека коментирането на ключови моменти, развръзка, убиец и въобще всичко, свързано със съдържанието, което би разкрило важна информация, да бъде поставяно в скрит текст! За целта, вмъкнете текста, който искате да скриете между скобите [спойлер][/спойлер], на латиница - spoiler. Уважавайте правото на непрочелите все още книгата да й се насладят максимално, когато решат!
Как да поставите картинка в мнение:
- когато желаете да покажете корица на книга, която четете, е необходимо да копирате, сложите адреса на картинката между отварящ и затварящ таг за изображение, т.е. между img и /img, поставени в скоби - [имг] [/имг]. За намаляване на изображението, ползвайте img height=250 или img height=300, след това адреса и накрая /img, съответно пак със скоби, ето и пример:
[имг хеигхт=250]http://....................jpg[/имг]


# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 033
За първи път да ми се случи и на мен да се запиша първа в тема. Grinning

Започнах " Честно казано" на Сара Нович. Става въпрос за трудностите в живота на глухата общност в САЩ. Естествено присъства и ЛГБТ, но не натрапчиво. Като прочета книгата ще пиша за нея по подробно. Simple Smile

Деси, благодаря за новата тема. Simple SmileFlowers Four Leaf Clover

# 2
  • Галифрей
  • Мнения: 4 128
Записвам се благодаря за темата! 😘

Сега чета отново  “ Малки Богове” гениална книга!! 10/10

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 198
Благодаря за новата тема Book Heart Decoration
Приключих "Вода за цветята" и не мога да реша все още дали ми харесва. Бързо се чете, увлекателна е, но много мъка, черна, а края не ми се струва на място.
Абе нещо не ми достига...

За няколко часа прочетох и "Нощта" на Ели Визел. Въпреки тежката тематика и тук, съвсем по друг начин я почувствах.

# 4
  • Мнения: 271
Аз започнах "Mad Honey" на Джоди Пико заради един чуждестранен читателски клуб. Много я хвалят, цвилят. На половината избухна боНба -
Скрит текст:
транссексуален се оказа един от главните герои. Да видим дали ще има истинско развитие или ще си остане кръпка някаква.
Това е първа книга на автора, която чета и не съм впечатлена много.

Последна редакция: пт, 24 фев 2023, 00:40 от fictrix

# 5
  • Мнения: 36 484
Малки богове и на мен ми е любима Simple Smile

Чета биографията на Тери Пратчет, но съм на около 20-тина процента, защото дадох предимство на трилогията на Цъсин.
Вече съм след средата на Безсмъртната смърт, главната героиня продължава да ми е неприятна. Главите за корабите Синьо пространство и Всеобщо привличане са ми по-интересни (отчасти и заради нейното отсъствие).
На такива, като нея май им се казваше Голяма бяла птица...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Започнах “Камък, ножица, хартия”. Честно казано изобщо не очаквах такъв тип история - пълна психария е. И защо постоянно се сменят времената - в един абзац постоянно се редуват минало свършено и сегашно. Дразнещо ми е.

# 7
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 669
Започнах “Камък, ножица, хартия”. Честно казано изобщо не очаквах такъв тип история - пълна психария е. И защо постоянно се сменят времената - в един абзац постоянно се редуват минало свършено и сегашно. Дразнещо ми е.

Уж заради историята, защото се преплитат минало и настояще Simple Smile В интерес на истината изненадваща е, но не е добре написана.

# 8
  • Мнения: 166
Аз започнах "Mad Honey" на Джоди Пико заради един чуждестранен читателски клуб. Много я хвалят, цвилят……..
Моля, не споделяйте “бомби” от книги, без да се погрижите да ги скриете за тези, които не желаят да научат за тях преди да са я започнали.

Последна редакция: пт, 24 фев 2023, 21:43 от Анье

# 9
  • Мнения: 394
Деси, благодаря за темата 🎉💐
Снощи започнах Дом на Камелия Кучер, а преди нея довърших Крехар на Благой Иванов, на която дадох 3*. Не беше точно моята "чаша чай" въпреки, че е фентъзи, а аз основно това чета.

# 10
  • Мнения: 271
Моля, не споделяйте “бомби” от книги, без да се погрижите да ги скриете за тези, които не желаят да научат за тях преди да са я започнали.
Редактирах. Може да си редактирате и Вие поста, за да не се вижда в цитата, въпреки че съм се погрижила да не издавам кой, кого, какво.

# 11
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема, Десиссслава! 🌹

Почти на финала на Един Аристократ в Москва съм. В началото ми беше леко скучна, но впоследствие ме увлече и я чета с интерес! 🤗

# 12
  • Мнения: 4 384
Започнах “Камък, ножица, хартия”. Честно казано изобщо не очаквах такъв тип история - пълна психария е. И защо постоянно се сменят времената - в един абзац постоянно се редуват минало свършено и сегашно. Дразнещо ми е.
"Дразнещо" е евфемизъм за "защо ни правите на глупаци", а от ефекта "психария" бих очаквала не отегчение и скука. Прочетох книгата само заради отзиви в темата и я намирам за типичен пример на съвременния конвейр на "хитове" с предизвестена продължителност на популярност. Тя доказва, как липсата на талант за оригинални идеи не може да бъде компенсирана от "внезапните обрати", чиято самоцел е да създават усещане за объркване, което читателят по погрешка може да приеме за "виртуозност". Бих се учудила, ако в съвременен роман липсва похватът ретроспекция. Аз го откривам без изключение във всяка наскоро издадена книга, която по невнимание съм решила да прочета. Това се изтърка до припадък, до който желаят да бъде доведен читателят, докато се лута между времеви линии, някои от които напълно ненужни. Ще приема за проява на изключителна смелост, ако някой, наричащ се "писател", се престраши да напише книга без героите в нея да са непрекъснато разкъсвани от спомени за миналото си като флашбек от треторазреден телевизионен сериал.

Последна редакция: пт, 24 фев 2023, 10:12 от Tsugumi_

# 13
  • Мнения: 511
Деси, мерси за темата.
Зарязах “Второ лято”, много мудно ми върви. Чете ми се нещо леко и сладко, но не тъпо. Започвам “Пътят към Бургундия”, дано ме увлече.

# 14
  • Мнения: 2 225
Taugumi,абсолютно +1 глас от мен за “хитовете” на конвейр,имам чувството че сульо и пульо вече трилъри издава,е то как няма да изпадна в книжна дупка.Като се пресоли манджата и с политкороректност,и буламачът вече взели,че го нарекли творба,ама къде е това творчество,вече е много занижен критерия.

Последна редакция: пт, 24 фев 2023, 18:31 от Calabria

Общи условия

Активация на акаунт