Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 60

  • 21 242
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 31 850
Зухта, права си, не имало смисъл. Иначе си вижда, че има някакъв проблем, но не е нещо кой знае какво. Смъква ти се.

# 46
  • Мнения: 33 413
Ядете ли сладък картоф и как го приготвяте?

# 47
  • Мнения: 14 966
Елора щеше да готви преди около месец, ама не знам събра ли ентусиазъм 😀.
Тук, в темата, момичетата го толерират, а за мен това създание на природата е някакво недоразумение. Купувах веднъж, преди режима, отвратително ми беше на вкус.
Сега си правя крем супа с моркови, броколи и карфиол, добавих и един голяяям корен пащърнак. Ще добавя и телешки бульон, нали се мъчих два дни да варя едни кокаляци по всички правила, та още имам. Сметанка, масълце, и после пей сърце 😜

Аз да питам телешко варено правите ли си. Мм е донесъл джолан, последния път бях заменила картофите с ряпа дайкон, но не ми хареса. Сега се чудя алабаш дали е по- добре, и въобще, дайте идеи, моля 🤩

# 48
  • Мнения: 33 413
Аз съм го яла само със селъри и е много хубаво. Може и с обикновена целина.

# 49
  • Мнения: 27 616
Целина глава става много приятно вместо картоф в манджи. За ряпата Дайкон зависи и доколко е свежа (за вкуса), по принцип не я добавям в готвено като основна съставка.
Сладък картоф ям, но рядко и по малко.

# 50
  • Мнения: 31 850
Не намерих време.
Седи си на терасата и не знам в какво състояние е Grinning

# 51
  • Мнения: 12 957
Телешко варено... с пропуснати картофите, може малко грах да метна иначе Grinning
Сладките картофи и на мен са ми едно скъпо недоразумение. Все едно тиква ям, само че 5 пъти по-скъпа, ам мерси тогава. Ям си тиква от време на време. Знам че хранително имат разлика, ама то не е въпрос да замествам а просто ги подминавам. Иначе не са лоши на пюре, на "картофки" също, в кремсупи.

# 52
  • Мнения: 27 616
Да бе, пет пъти по-скъпи...тя тиквата е по 1,49 лв сега, а сладки картофи доста често има по 2,99 лв.😛

# 53
  • Мнения: 12 957
Ами явно край мен няма на такива цени, предимно доста по-скъпи ги виждам сладките картофи. 3лв май и на промоция не съм мяркала, но си признавам и че не ги проверявам всеки път като пазарувам де. Докато тиквата често пада и под тая цена дето цитираш, та разликата отива 4-5 пъти наистина.
Ама не е там въпросът, пак като за нашия стандарт са скъпи сладките картофи, а поне за мен вкусово не ми носят нищо по-различно от тиква.  Оттатък океана бяха на близки цени с обикновените картофи и пак не можаха да ме поблазнят, май за няколко месеца там ядох веднъж и то пак не беше по моя инициатива. Виж жълтата ряпа есента там беше евтина, на нея се радвах много. Че и едни огромни, тук май толкова големи не съм мяркала.
Да са яйца - да ги купя и по-скъпи, ама точно това не ми е оправдано.

# 54
  • Мнения: 945
На мен повече ми харесват сладките картофи, а тиквата ми е блудкава като вкус и консистенция. Картофите ги пека на големи парчета, без да са нагъчкани, с мазнина и подправки и така стават карамизирани, а не на пюре. Вкусни са, но глюкомера не ги харесва при мен, та имайте 1 на ум.

# 55
  • Мнения: 27 616
Обикновените картофи онзи ден ги гледах на "промо цена" по 1,50 и 1,69 лв...🤪 Тях по-рядко ги заглеждам от сладките картофи. А тиквата от седмици си държи 1,50 лв/кг цена...Преди това левче, за една или две седмици (от цял сезон) беше на промоция по около 70 ст., това е.
На мен сладките картофи (когато изобщо ги ям) са ми допълнение към други зеленчуци или добавка в крем супа (за същото използвам и тиква). То и тиквата я предпочитам в солени варианти.

# 56
  • Мнения: 12 957
И двете не са баш за нас наистина, но пък то не е речено човек само с това да се наяде. Нито пък всички са на строго кето, някои сме си овладели показателите вече и си позволяваме малко по-либерално хранене.
Това го казвам понеже доста нови членове се появиха в бандата ни тук, да не остане някой с впечатлението че ги поощряваме да ядат тикви и сладки картофи. Идва му времето и на това, ама отначало по-добре да се внимава и с тях.

# 57
  • Мнения: 23 032
Желязото трябва да е далеч
от хормони за щитовидната, магнезий също.Това помня.

# 58
  • Мнения: 27 616
Цинкът пречеше на желязото или на магнезия...Също не се пие желязо близо до яйца (нещо в тях пречело да се абсорбира желязото от добавките), млечни (заради калция), кофеин (и някои чайове също). Аз лично бих избягала и комбинация с пълнозърнести, но то при ВМ-НВХ (дори и по-либерално) все пак това не е проблем. Витамин С помага за по-добро усвояване на желязото, както и фолиевата киселина.🙂 Черният дроб е отличен източник на желязо.

# 59
  • Мнения: X
Безтестена зелева лазаня. Изкушавам се да се пробвам някой ден.
https://fb.watch/iVZgEkgXbD/

Общи условия

Активация на акаунт