предстои ни ваксина

  • 1 864
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 480
Ето защо не се бие в гръбчето -> http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=133999.msg2525312#msg2525312 . Мнението на Birdie.
Цитат на: Birdie
Поставяне на ваксини "в гръбчето" е крайно неприемливо (абсолютно забранено)!
Мястото на поставяне играе ключово значение за усвояването и ефективността на ваксините. По отношение на страничните реакции, въпросът е индивидуален, но мястото за инжектиране "в гръбчето" е с пъти по-опасно от регламентираното място на поставяне.
Има регламентирани и строго определени места на поставяне на ваксините:

*мускулните се поставят до 17-18 месец по предно-страничната част на бедрото. След тази възраст в областта на делтовидният мускул (около мястото, където се слага БЦЖ).
*подкожните се слагат само и единствено по страничната част на ръката високо и малко по надолу и навън от мястото на поставяне на БЦЖ. Подкожни засега са само ММР и Варицела ваксината. ДТК никога не е била за подкожна апликация (касае ваксини от известни марки, ползващи се масово). Това че някой си си произвежда ваксина ДТК и си я регламентира за подкожно приложение в "гръбчето" говори колко зле е с материята.

Отделно от това може да се подуе и да стане червено и ще го боли когато спи по гръб.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Благодаря ти  Hug

# 32
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
И на нас ни предстои ваксина - точно след Нова година. Много се притеснявам - бебе Елена е на 2 месеца. Купихме Пентаксим - не искам ваксините по касата, но се притеснявам дали и тази се слага в гръбчето. Някои казват, че може в ръчичката или в крачето, но не знам. Кажете ми как е, тези от вас, които са ползвали пентаксим?

На нас вече втори път ни я бият в крачето, първата в дясното, втората в лявото. Не сме имали никакви реакции. Успех и не се притеснявай, явно е с много добра поносимост тази ваксина, моето дете въобще не я усети   bouquet

# 33
  • Мнения: 6 461
Никога не са поставяли ваксини в гръбчето на децата ми Peace

# 34
  • Мнения: 98
с риск  да срешна огромно неодобрение-ваксините са срашни за децата.аз също ваксинирах до 2 месеца ,но толкова много съжалявам........

http://www.909shot.com/
http://www.healthy.net/scr/article.asp?ID=1122
http://www.abchomeopathy.com/forum2.php/80669/-моля не подминаваите линковете-те съдържат много  интересна и ценна информация.прочетете и си направете изводи.те са събирани от други родители,на вече пострадали деца

# 35
  • Мнения: 101
Първата ваксина при бебка беше по здравната каса и я биха в гръбчето.Много тежко я изживя милата.После питах педиатърката и тя ми каза,че има такива,които се купуват и не се бият в гръбчето.Купих ги следващите и не сме имали проблеми.

# 36
  • Мнения: 1 860
 Как точно разбирате: "Тази явно е добра - няма странични реакции."? Достатъчно добро обяснение ли е за вас факта, че детето няма температура или не плаче безпричинно след васкинация? Това ли разбирате под "няма странични реакции"? Колко време ви е лимита да чакате?! Въпросите са риторични, но подлежат на коментар.

mamasita, не ми е необходимо да чета ленковете които си пуснала, за да подкрепя мнението ти. Аз ваксинирах до 3 месеца, дори не по българския календар.   Stop Мерси. Не искам повече! Радвам се, че попрочетох някои неща преди следващото "ужилване".

# 37
  • Мнения: 98
Извинявам се за въпроса, но моля да ми отговорите?Задължително ли е ваксинирането ?

# 38
  • Мнения: 2 891
Заради алергията на Сашко, при нас ваксините се биха малко объркано, но ако ми кажеха, че ще бият в гръбчето, нямаше да дам. Ако не е скъпо, купи тази за поставяне в ръката.

# 39
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Мамчета каква е тази ваксина и в кой месец се слага?

# 40
  • Мнения: 7 803
Ваксини в гръбчето вече не се слагат!
Говори с педиатъра!
Много са болезнени, не позволявай ...
Peace
Доколкото знам и в крака на се бият на малки бебчета. Само в ръката.
Здравната каса засега поема само т.нар. "жива ваксина" ДТК (много по-евтина от другата), която се бие в гърба и наистина е болезнена и има опасност от реакции на организма. Това да се бие там е препоръчително, но не задължително. В Европа отдавна не слагат жива ваксина. Чух, че се предвижда от 2007г (или тогава щяха да го приемат newsm78) Здравната каса да плаща за новата ваксина.
Можеш да избереш по-добра ваксина и съответно да си платиш (около 30лв май беше само ДТК). Ние избрахме Пентаксим - ДТК + Полиомиелит + Менингит (62лв) и малката на последната инжекция се скъса да се смее на докито  Simple Smile
така, така. жива ваксина е само за 6арките мисля, но тя е на година най-рано, преди това са все убити  Peace категори4но об4е съм против превантивното даване на панадол. никакви реакции не направиха и по4ти не са плакали  Peace

# 41
  • Мнения: 3 500
Не съм се притеснявала, слагаха й петвалентна, която се слага в крачето.

# 42
  • Мнения: 2 677
Онзи ден му биха втората ваксина. Бранко не е имал никакви проблеми с това. Всяко дете си е индивидуално. Едни правят реакции, други - не. Важното е, че всичко минава и заминава. Не смятам, че има нужда от притеснение.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 480
Здравната каса засега поема само т.нар. "жива ваксина" ДТК (много по-евтина от другата), която се бие в гърба и наистина е болезнена и има опасност от реакции на организма.

Не знам "жива" ли беше, "убита " ли, но на Иво беше от здравната каса и не са му я били в гърба. Не е имал никакви реакции към ваксината.

# 44
  • Мнения: 252
На нас не са ни били ваксина в гръбчето и всички са били от здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт