Фенчета на Шербета / Kızılcık Şerbeti

  • 56 329
  • 728
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 437
Добре дошли на всички!

Тук няма да бъдете обвинени, че искате да обезглавите Пембето, или затова, че искате актьора в ролята на Омер да е до Вас... Напротив! Ще се радвам, всички да бъдат "на линия" в тази темичка Smiley

Списък на местата, на които може да гледате преведен сериала!!!

1. Групи за превод на сериали на руски:
https://turkru.tv/turk-79
https://turkplay.tv/newserals
https://1plus1tv.ru/

2. Ето как може да гледате сериали с автоматичен, но разбираем превод:
А/ Отивате на страницата на сериала в Youtube-
https://www.youtube.com/@kizilcikserbetidizi
Избирате съответната серия. Отивате на "Настройки". Там ще видите, че пише "Субтитри".  И оттам си излиза превод от турски на български направо. Или избирате "Автоматичен превод" и оттам- избирате езика.
Но първо вижте вляво от иконката за "Настройки" да си включите иконката за субтитрите- трябва да светне червено.
Скрин на един от епизодите в Youtubе.
На първата картинка- с жълто е ограден  един правоъгълник, там трябва да се кликне и да светне в червено.
После в настройките- в скрина оградени  с дебело жълто. Там като се кликне се появяват. Ако не се покаже  "турски-български", избирате от езиците "български"
Но много е важно да си погледнете настройките!



Б/ Търсене в Гугъл на български субтитри.
Ако не стане в Youtube, пишете в Гугъл на български името на който сериал искате да гледате - и излиза в сайтове. Но там има много реклами и внимавайте да не си докарате някое вирусче.

Ето например в Рlaytube може и да е добре, много сериали има в него.
https://playtube.tv/search?keyword=%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B … D1%80%D0%BE%D0%BF

Други сайтове
- https://bgtvis.com/
- https://bgseriali.com/
- https://www.evropabgonline.com/
Има и други, търсете ги с Гугъл.

3. Търсене по хаштага във VK.
БГ групите за блокирани или затворени ,но може и да започнат да пускат преводи. руски там също могат да се намерят.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2023, 18:47 от Не се сърди, човече

# 1
  • близо до брега на морето
  • Мнения: 10 202
Записвам се с голямо удоволствие! Благодаря за темата! Понеже съм нетърпелива,метнах сериите с автоматичен превод. Не е кой знае какво,но ми е интересно как се развива действието.Приярни минути в темата. 😊

# 2
  • Мнения: 1 437
Записвам се с голямо удоволствие! Благодаря за темата! Понеже съм нетърпелива,метнах сериите с автоматичен превод. Не е кой знае какво,но ми е интересно как се развива действието.Приярни минути в темата. 😊
Добре дошла! На кой епизод си? 😎

# 3
  • близо до брега на морето
  • Мнения: 10 202
В момента гледам 11. Но не гледам подробно,с мишката. Тъкмо хванаха Йомер и Кавълджъм(сина и жена му,с която са в развод и до момента не я бяха давали)

# 4
  • Мнения: 5 648
Цоп и аз в темата! Grinning
Много благодаря още веднъж, ThankYou! Flowers Tulip

Последната серия бе много динамична, нека така продължи.

Колаж с едни щастливи влюбени, че за Нурсема и Умет ми се къса сърцето. Ама хайде, да орисаме всички двойки ей така да са, дано! Heart Eyes



Подкрепата за Нурсема от последния човек, от когото я е очаквала. Broken Heart

# 5
  • Мнения: 1 437
Омер и Къвълджъм са ми много на сърце❤ За Нурсема си виках в началото, нека страда и види какво и е било на Доа, но сега ми е гадно. То добре, че поне зета не е брата на Ниляй. Взе да ми става интересно Пембето попринцип ли е била такава или е преживяла нещо подобно и е станала такава?!

# 6
  • близо до брега на морето
  • Мнения: 10 202
Оф,на автоматичния превод като ми изпише" Розова мамо"  ,😂 и ме напушава на смях. Ма тая другата снаха,Ниляй ли беше - малииии,така мазно говори и като време да ги върти и тия комбали- с кеф да я изсуче човек. На бързо,вече преглеждам 13- как скъсаха тапетите,имало 🐷. Да се хилиш ли,да ревеш ли?!  Даже и Або се възмути милия. Пък Йомерчо като мен го напуши на смях. То ,че са различни  е ясно,Ма чак толкова....Ма то иначе,как ще направят сериал 😜

# 7
  • Мнения: 1 437
Аз на глас се смях като Ниляй доведе Пембето в стаята и и викаше, виж те ни наблюдават 😂 Психарник. Очаквам да има реванш за тези тапети, а и нали Доя не е напускала семейството си отдавна, трябва все пак да си свърши "работата" 😂

# 8
  • Мнения: 5 648
А пък тоя Апо /как сполучливо го кръсти Алев Grinning/ и тое е текъв лицемер! Традиции, забрани, уредени женитби, щото така трябвало и хоп- свалка с Алев, направо си го каза в новия трейлър! Тя се беше поувлякла по него- защото е съвсем различен от досегашните и връзки. Но дано осъзнае точно това лицемерие ито да я отблъсне. Отвратителни са ми като двойка.
А "розова мама" е много смешно, да! Joy Само дето тая розовата ми иде да я фрасна. Май е най-неприятния ми герой в сериала.

# 9
  • Мнения: 1 437
И на мен, но и Сюнмез няма да отстъпва с това ужасно държание към Алев! Тази женица беше ангел, що я направиха такава....

# 10
  • Мнения: 6 591
Привет!

ThankYou , благодаря за темата!

С удоволствие скачам нея, защото такъв хубав сериал заслужава да си има свое местенце.
Аз гледам сериала от самото начало на руски и много пъти ми се е искало да има с кого да си поговоря за случващото се, особено като ми скочи Пембето по нервите. Тя  е буквално изтъкана от предразсъдъци и едва ли от нея ще видим осъзнаване и промяна, но след последния епизод буквално ми иде да удуша останалата част от семейството. Всички вкупом се отнесоха с Нурсема като с вещ, като с разменна монета. "Любящият" татко Апо й удари шамар, когато се опита да му обясни, че не иска да се жени за непознат, а братята й, които въпреки традициите, които сега отстояват, самите те са си взели жени по любов, дори не видяха болката и страха в очите на сестра си, камо ли да я питат дали е съгласна . Истински мухльовци. Доа/Дога/ и тя е една глезла дето не знае какво иска. Какво ли не наговори на майка си, но да видим колко време ще изтърпи в оня змиярник с мъж, който категорично отказва да се изнесе оттам. Очаквам скоро да потропа с наведена глава на вратата на майка си.  Поне подкрепи морално Нурсема в момент, в който беше буквално отчаяна.

Изключително ми е приятно да гледам трансформацията на Нурсема. Любовта на Умут я промени и унищожи предразсъдъците й. Годежът май вече е факт, но да видим има ли път назад.
Поне между Йомер и Кавалджъм всичко е наред и много им се радвам, а и младежите ги подкрепят и не са съвсем сами срещу всички.

Стига толкова засега, че съм бъбривка, пък и тази вечер съм с други мои любимци, за които съм се затъжила след дългата пауза.

Приятна вечер и до скоро!

# 11
  • Мнения: 5 648
И на мен, но и Сюнмез няма да отстъпва с това ужасно държание към Алев! Тази женица беше ангел, що я направиха такава....
Абе ангел силно казано. Joy Никога не е била топла, приемаща, мотивираща и обичаща безусловно- каквито според мен трябва да бъде всяка една мама. Силно критична, все негативно гледа на всичко, все се стреми да ухапе, да засегне, гледа лошо и сърдито. Много се ядосах когато обвини приятелката.
Аз по принцип не обичам критикари и сърдитковци. Сьонмез е точно модела, който ми е противопоказен. Grinning Ми то човек даже не може да хапне от нея, ще нападне с нещо и направо да се задавиш.Joy
Лика прилика са си с Пембето- да, коренно различни като отношение към традициите, но и двете вредни. Чудни свати! Trollface

# 12
  • Мнения: 1 437
И на мен, но и Сюнмез няма да отстъпва с това ужасно държание към Алев! Тази женица беше ангел, що я направиха такава....
Абе ангел силно казано. Joy Никога не е била топла, приемаща, мотивираща и обичаща безусловно- каквито според мен трябва да бъде всяка една мама. Силно критична, все негативно гледа на всичко, все се стреми да ухапе, да засегне, гледа лошо и сърдито. Много се ядосах когато обвини приятелката.
Аз по принцип не обичам критикари и сърдитковци. Сьонмез е точно модела, който ми е противопоказен. Grinning Ми то човек даже не може да хапне от нея, ще нападне с нещо и направо да се задавиш.Joy
Лика прилика са си с Пембето- да, коренно различни като отношение към традициите, но и двете вредни. Чудни свати! Trollface

Направо ме застреля с това😂 Преди да се появи Алев беше добре, но после и тя откачи.

Добре дошли на всички отново! Бъбривците ги харесваме 😎

# 13
  • Мнения: 5 648
ThankYou, аз така си приказвам. Joy Joy Joy

Девойки, тъкмо се бях запътила към леглото, че днес много рано станах, ама видях, че са ни  пуснали 2  фрагман за новата серия. Nature Fire



Мъчих го с автоматични български и английски субтитри, ама не всички автоматични стават. Все пак, доколкото схванах, Нурсема ще се заинати и Дога ще и помогне. Да видим де.Hands Pray  Къвълджим и Омер са като тийнейджъри. Heart Eyes Оня шемет Нилай е забременяла и уж се била заклела, че ще се покрие, ако стане. Според мен пак гледа да се докара пред свекърва си. Grinning
Ама нищо де, тя се покрива, ама Нурсема може и да се открие както върви работата. Равновесие. Nature First Quarter Moon Smiley

# 14
  • Мнения: 1 437
Страшна си обаче, разгадала си целия фрагман. Боже мой, Нилай е страшна така, не мисля, че Нурсема ще се открие, те там страшни закони за това було. Нилайчето голям късмет изкара да се окаже бременна точно сега.

Общи условия

Активация на акаунт