Дете се роди с зъбче?!

  • 2 446
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
аз също съм чела, че е възможно да се роди бебе със зъбче и макар и странно, не трябва да се приема като нещо ненормално. и аз не виждам логика в това да се извади.  newsm78 дано се включат мами с опит от първа ръка!

# 31
  • Мнения: 456
Не е странно изобщо, че бебето се е родило със зъбче. Аз съм чувала и за други такива случаи. На 3 месеца синът ми имаше 2 зъбчета, консултирах се с лекар, каза ми че няма нищо тревожно. Здравината на зъбите не зависи от това кога излизат, а всичко е генетично - така ми обясниха. Кърмих до 5ти месец без проблем Laughing.Вече бебето ми има 8 зъба и деветия е на път. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 951
Няма нищо странно в това да се роди със зъбче, още по-малко пък виждам причина да се махне  Shocked
Четох, че заради разпространената напоследък тенденция на бременните да препоръчва да взимат по време на бременността си Зимафлуор, за да са здрави зъбите на бебето, е възможно то да се роди със зъбче.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 673
...Ходила при един зъболекар и той и казал че трябвало да се извади защото не било хубаво.Някой да е имал подобно премеждие  baby_neutral
Странно нещо ще ти кажа и не го приемай като чиста монета...
Като бях малка, в нашия двор играеше момиченце с изкуствено оченце.
Майката разказваше странна история по въпроса - че детето се е родило със зъбче, а като го извадили -изтекло очето.... newsm78
До ден днешен не знам колко истина има в това твърдение, но....за всеки случай...нека това майче да не прави нищо, преди да е сигурно, че няма да навреди на детето по някакъв начин!

# 34
  • Мнения: 2 494
Здравейте!
Първо, мисля че е най-голямата глупост, която съм чувала да се вади зъбчето, как си го предствавя този зъболекар на 1 месе4но бебе да вади зъб  Shocked с упойка може би  ooooh! В никакъв случай да не го вадят зъбето!!!

Второ, племенника ми се роди с 1 зъбче, впоследствие се оказа кучешко  Flutter Няма никакъв проблем! Следващото зъбче му порасна чак на 11 месеца, но и това не е проблем, както знаем!
Ивко вече е на 2 годинки и 3 месеца и зъбчето си е наред!!! Така че - радвайте се на зъбчето!!!

# 35
  • Мнения: 3 478
Ееее, браво!  Grinning Да е живо и здраво детенцето! Hug Има такива случаи, чувала съм, лично не съм виждала. Абсолютно безумие е да се вади, единствения проблем, който виждам е за мама, че ще я боцка, докато кърми. Whistling

 Peace

# 36
  • Мнения: 3 405
На моя син му изникнаха зъбчета на 3 месеца. Попитах докторката ни тогава дали е нормално, а тя каза да сме спокойни, понеже имало бебета, които се раждат със зъбчтае.
Смени си млечните зъби на 5 години, а зъбите и захапката му са перфектни. Естествено посещаваме зъболекар превантивно да следи състоянието на зъбите му.

Не виждам причина да се вади.

А на една колежка на синчето още на втория месец проби кучешко зъбче. Никой не е казвал, че е опасно и, че трябва да се вадят.

# 37
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Чувала съм за такива случаи. Гледах по Discovery Health за детенце, което се роди с 2 зъбчета и ги извадиха. Мисля, че зависи от случая. Непременно да се консултира с детски стоматолог.
Peace Нека го заведе при специалист.

# 38
  • Мнения: 1 432
Мъж ми е зъболякар,каза 4 епо някакъж на4ин зуб4ето се пилвало /изпилявало /леки4ко  са да не пре4и при кърменето ,после само 6тяло да падне Peace

# 39
  • Мнения: 747
На наши роднини вече 2 пколения се раждат със зъбчета- формата на челюстта им е причина за това. Живи и здрави са Laughing
Ама лекар да каже че било хубаво да се извади... #Cussing out #2gunfire
А и пиленето защо да е нужно?

# 40
  • Мнения: 101
Първо да ви поздравя с новата година.Да ни е честита новата 2007год.  bouquetИ ви пожелавам на всички да ви донесе здраве и благополучие и по рядко да срещаме в форума за деца родили се с проблеми или малоформации.Нека новата година бъде за всички ни по добра от старата и тези които имат някакви проблеми да ги решат бързо и леко. Praynig
Благодаря на всички които ми отговориха.Говорих с моята приятелка и и обесних какво съм прочела тук в форума.Вече е по спокойна и каза че няма да позовли да и го извадят зъбчето и засега няма да се занимава да ходи на зъболекари.

# 41
  • Мнения: 2 956
И аз съм,чувала за такива случеи,колкото и рядки да са.В никакъв случей не виждам смисъл да се вади,и не си и представям как ще му извадят зъб на това едномесечно бебче Crazy.Тия луди ли са?
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт