Запушване на ушите

  • 2 591
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте! Нека започна от там че от доста време имам постоянна задна хрема, след направени изследвания на секрет от уши/нос и гърло се оказа че имам staphylococcus aureus. Пих антибиотик според антибиограмата, състоянието ми се подобри, но за малко. Преди седмица след силно издухване на носа ми се запуши дясното ухо ( сякаш се напълни с въздух) и чувах доста по-различно с него. Реших да изчакам да се отпуши, леко отшумя, но от няколко дни започнаха да заглъхват и двете, понякога доста сърбят и имам ужасно налагяне , особено като пътувам с кола, получава се като вакуум. ( нямам никакви болки) Посетих двама специалисти УНГ и двамата ми казаха че няма как да е от бактерията, а ставало въпрос за евстахиевата тръба ,леко хлътнали тъпанчета и фарингит. Трябвало лечението да започне от носа. Изписани са ми Зиртек-Д , капки от чисто сребро за почистване на гърлото и капки за нос. Усеща се леко облекчение, но след като се прозявам или дъвча нещо за да се отпушат ушите.Отпушват се за кратко и след като преглътна няколко пъти сякаш залепват отвътре. Особено когато съм лежала по-дълго време и стана усещам страшен дискомфорт… Та въпросът ми е така като изчетох много неща из нета, дали някой се е сблъсквал с този проблем и дали е възможно да  имам някакъв вид отит ( течност) зад тъпънчето , което да е останало незабелязано по време на прегледа? Много съм притеснена, моля ако някой е минал по същият път да ми даде някакъв съвет..П.С в Петък отново съм при лекарят, каза че ще ми направи издухване на ушите, за да изравни налягането..

Последна редакция: вт, 28 фев 2023, 23:45 от bub.bubi

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Здравей,на мен ми заглухват ушите,обикновено когато съм болна.Състоянието ми се подобрява след излекуване.Но когато са ми заглъхнали ушите,не се чувствам добре и не мога да спя тогава.Изпукването ми помага много.Запушваш носа с пръсти и духаш напред към него,докато ушите изпукат.После издишаш и преглъщаш.Това изравнява налягането в евстахиевите тръби и прочуваш.Опитай.

# 2
  • Мнения: 28
Здравей,на мен ми заглухват ушите,обикновено когато съм болна.Състоянието ми се подобрява след излекуване.Но когато са ми заглъхнали ушите,не се чувствам добре и не мога да спя тогава.Изпукването ми помага много.Запушваш носа с пръсти и духаш напред към него,докато ушите изпукат.После издишаш и преглъщаш.Това изравнява налягането в евстахиевите тръби и прочуваш.Опитай.
Пробвах по този начин, отпушва се само едното и то за кратко. Споделих и това на УНГ и той ми каза засега да спра да го правя, за да не вкарам секретите от носът. А имала ли си някакво бучене при заглъхването, направо ще откача вече …. Astonished

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Моите уши си пищят постоянно,затова писах,че при настинка,когато са заглъхнали не мога да спя.Имам чувството че съм оглушала когато са заглъхнали и пищящи.Супер неприятно е усещането.Когато бях с корона вирус бях много зле-не стига че заглъхнали,ами и пищят.Побърквах се денем,а нощем не можех място да си намеря.Няколко нощи не бях спала изобщо

# 4
  • Мнения: 28
Моите уши си пищят постоянно,затова писах,че при настинка,когато са заглъхнали не мога да спя.Имам чувството че съм оглушала когато са заглъхнали и пищящи.Супер неприятно е усещането.Когато бях с корона вирус бях много зле-не стига че заглъхнали,ами и пищят.Побърквах се денем,а нощем не можех място да си намеря.Няколко нощи не бях спала изобщо
Разбирам те напълно… наистина е влудяващо, някакви лекарства приемала ли си , или да си ходила на прегледи? Някак по-успокояващо е когато знаеш , че не си единствен и има хора които знаят какво е чувството! Благодаря ти за обратната връзка

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Не,лекарства не съм пила.То няма и какво.При мен минаваше спонтанно,след като оздравея.Единствено си промивах ушите с подсолена вода или някакъв спрей за уши ,за да премахна тапи от ушна кал ако има.Възможно е и от калта да заглъхват ушите.Можеш да си купиш спрей за уши и да си ги промиваш редовно.Имала съм подобен случай като голяма,цяла седмица ходих със заглъхнали уши докато не отидох на УНГ да ги промие.Оттогава си го правя сама-подсолена вода и спринцовка .Промивам докато не излезе някое топче с ушна кал.

# 6
  • Мнения: 48
Здравей, минах през подобен ужас последните 2 месеца. От декември като започна всичко с една ангина, мина през синузит по Коледа, в началото на януари хванах и грипа. Пих противовирусно, грипа мина, но направих отит. Пих трети антибиотик изписан от личния лекар, но дясното ми ухо си остана заглъхнало и нищо не чувах с него. Ходих на УНГ, увреден слухов нерв, течност в средното ухо и запушена евстахиева тръба.Правиха ми това продухване с балона през носа и познай- вкараха ми освен секрет от носа в ухото, ами и вода, защото не се получаваше само с балона, а трябвало и да преглъщам вода, докато се прави продухването. Ухото ми се отпуши за един ден, на следващия ден наново. Тежък синузит, едностранна пневмония,още по-запушено ухо. Ходих при друг УНГ, направих си и микробиология. Аз бях със хемуфилус инфлуенце. Изписа ми 4-ти пореден антибиотик, синузита и пневмонията минаха, но ухото ми си беше все така заглъхнало. Човека не посмя да ми прави повече продухвания, защото шанса да ти качат отново секрети в ушите е много голям. В крайна сметка каза, че единствено и само операция ми е решението на проблема и ме прати при хирург. Хирурга от своя страна ми каза, че 48 от 50 човека в последните 3-4 месеца имат същите оплаквания и всички са успяли да си отпушат ушите сами. Процедурата е следната: Издухваш си внимателно носа, взимаш си ксилометазолинов спрей(Олинт,Отривин или нещо от рода) пръскаш в двете ноздри, чакаш 5-10 минути, издухваш си носа отново,запушваш и двете ноздри и надуваш леко, докато усетиш как евстахиевата тръба се отваря и влиза въздух. Точно една седмица мина откакто го правя, ухото ми е много по-добре, вече чувам и е отглъхнало. При мен тъпанчето вече беше синьо-лилаво, течността беше толкова много, че го натискаше навън... Внимавай при какъв специалист ходиш, защото аз лично много си изпатих от неадекватни лекари. Пожелавам ти бързо оздравяване!

# 7
  • Мнения: 28
Здравей, минах през подобен ужас последните 2 месеца. От декември като започна всичко с една ангина, мина през синузит по Коледа, в началото на януари хванах и грипа. Пих противовирусно, грипа мина, но направих отит. Пих трети антибиотик изписан от личния лекар, но дясното ми ухо си остана заглъхнало и нищо не чувах с него. Ходих на УНГ, увреден слухов нерв, течност в средното ухо и запушена евстахиева тръба.Правиха ми това продухване с балона през носа и познай- вкараха ми освен секрет от носа в ухото, ами и вода, защото не се получаваше само с балона, а трябвало и да преглъщам вода, докато се прави продухването. Ухото ми се отпуши за един ден, на следващия ден наново. Тежък синузит, едностранна пневмония,още по-запушено ухо. Ходих при друг УНГ, направих си и микробиология. Аз бях със хемуфилус инфлуенце. Изписа ми 4-ти пореден антибиотик, синузита и пневмонията минаха, но ухото ми си беше все така заглъхнало. Човека не посмя да ми прави повече продухвания, защото шанса да ти качат отново секрети в ушите е много голям. В крайна сметка каза, че единствено и само операция ми е решението на проблема и ме прати при хирург. Хирурга от своя страна ми каза, че 48 от 50 човека в последните 3-4 месеца имат същите оплаквания и всички са успяли да си отпушат ушите сами. Процедурата е следната: Издухваш си внимателно носа, взимаш си ксилометазолинов спрей(Олинт,Отривин или нещо от рода) пръскаш в двете ноздри, чакаш 5-10 минути, издухваш си носа отново,запушваш и двете ноздри и надуваш леко, докато усетиш как евстахиевата тръба се отваря и влиза въздух. Точно една седмица мина откакто го правя, ухото ми е много по-добре, вече чувам и е отглъхнало. При мен тъпанчето вече беше синьо-лилаво, течността беше толкова много, че го натискаше навън... Внимавай при какъв специалист ходиш, защото аз лично много си изпатих от неадекватни лекари. Пожелавам ти бързо оздравяване!

Много съжалявам за случилото се ! Пълен кошмар, но се радвам , че си по-добре.. А ти при кой лекар си ходила от когото си доволна?

# 8
  • Мнения: 48
Здравей, минах през подобен ужас последните 2 месеца. От декември като започна всичко с една ангина, мина през синузит по Коледа, в началото на януари хванах и грипа. Пих противовирусно, грипа мина, но направих отит. Пих трети антибиотик изписан от личния лекар, но дясното ми ухо си остана заглъхнало и нищо не чувах с него. Ходих на УНГ, увреден слухов нерв, течност в средното ухо и запушена евстахиева тръба.Правиха ми това продухване с балона през носа и познай- вкараха ми освен секрет от носа в ухото, ами и вода, защото не се получаваше само с балона, а трябвало и да преглъщам вода, докато се прави продухването. Ухото ми се отпуши за един ден, на следващия ден наново. Тежък синузит, едностранна пневмония,още по-запушено ухо. Ходих при друг УНГ, направих си и микробиология. Аз бях със хемуфилус инфлуенце. Изписа ми 4-ти пореден антибиотик, синузита и пневмонията минаха, но ухото ми си беше все така заглъхнало. Човека не посмя да ми прави повече продухвания, защото шанса да ти качат отново секрети в ушите е много голям. В крайна сметка каза, че единствено и само операция ми е решението на проблема и ме прати при хирург. Хирурга от своя страна ми каза, че 48 от 50 човека в последните 3-4 месеца имат същите оплаквания и всички са успяли да си отпушат ушите сами. Процедурата е следната: Издухваш си внимателно носа, взимаш си ксилометазолинов спрей(Олинт,Отривин или нещо от рода) пръскаш в двете ноздри, чакаш 5-10 минути, издухваш си носа отново,запушваш и двете ноздри и надуваш леко, докато усетиш как евстахиевата тръба се отваря и влиза въздух. Точно една седмица мина откакто го правя, ухото ми е много по-добре, вече чувам и е отглъхнало. При мен тъпанчето вече беше синьо-лилаво, течността беше толкова много, че го натискаше навън... Внимавай при какъв специалист ходиш, защото аз лично много си изпатих от неадекватни лекари. Пожелавам ти бързо оздравяване!

Много съжалявам за случилото се ! Пълен кошмар, но се радвам , че си по-добре.. А ти при кой лекар си ходила от когото си доволна?
Аз съм от Стара Загора, първо ходих при д-р Рачева, после при д-р Милослав Славов. Хирурга е д-р Стефанов. Реално от всички съм доволна, не съм видяла лошо отношение и няма как да докажа, че Рачева ми вкара вода в ухото, така твърдят колегите и. Д-р Славов е човека, който се отнесе най-сериозно към оплакванията ми и назначи адекватно лечение.Д-р Стефанов пък, отказа да ми направи безсмислена операция от която щеше да има облаги, а ми даде безценен съвет и лечение, което не ми коства нищо да пробвам. Дано да оздравяваш и ти по-бързо😊

Общи условия

Активация на акаунт