Как се пълнят мъфините с крем?

  • 17 272
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Има хиляди рецепти за мъфини, сладки, солени, различни съставки, различни начини на приготвяне. Не можеш да ме убедиш обаче, че само когато тестото се бърка на ръка се нарича мъфин. Нали не мислиш, че всички мъфини които се продават тук ги бъркат на ръка?!

По повод на това, точно преди седмица в едно от детските предавания даваха как се приготвят мъфини в някаква фабрика и там имаха един огромен миксер,с накрайник като тези за обикновено тесто ( от заоблените ако сте виждали).

# 16
  • Мнения: 1 116
Има хиляди рецепти за мъфини, сладки, солени, различни съставки, различни начини на приготвяне. Не можеш да ме убедиш обаче, че само когато тестото се бърка на ръка се нарича мъфин. Нали не мислиш, че всички мъфини които се продават тук ги бъркат на ръка?!

По повод на това, точно преди седмица в едно от детските предавания даваха как се приготвят мъфини в някаква фабрика и там имаха един огромен миксер,с накрайник като тези за обикновено тесто ( от заоблените ако сте виждали).

И ние сме го гледали това.

# 17
  • Мнения: 4 380
Чакай сега..."боровинки и бяла течна плънка" не е крем. Тази бяла плънка може да е бял шоколад, може да е кашкавал (и двете се топят при печене...). Плодови сладка могат да се използват ако са достатъчно гъсти (конфитюри).

Пандишпан ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави с миксер, но това няма нищо общо с мъфини. Фабрично произведените мъфини се правят от специални сухи смески и вода в големи машини, където сместта просто се разбърква. Има по-малки производства, където правят "био" или домашен тип мъфини и използват същите продукти като нас- там също технологията е леко разбъркване.

# 18
  • Мнения: 7 091
И за да не бъдем голословни намерих рецептата точно за любимите ми мъфини с крем, за които споменах и я преведох:

6 ч.ч брашно
1 ч. захар
3 с.л. бакпулвер
1 ч.л. сол
3  цели яйца
3/4 ч.ч олиоl
2 ч.ч черни боровинки( може и сухи, ако са предварително накиснати)
1 ч лимонов пудинг или крем

Смесете сухите съставки.Разбийте 3 яйца, добавете млякото, олиото и боровинките. Смесете течните със сухите съставки и бъркайте докато се получаи хомогенна смес.
Напръскайте формата за мъфини със спрей олио ( тука има такива за незалепване) и ги напълнете до половината. ДОбавете 1 с.л от пудинга ( крема) и сложете допълнете отгоре със сместа за мъфини. Поръсете с канела и захар.
Пече се 20-25 мин.
От сместа излизат 12 до 15 мъфина.

AUTHOR: macklinda

# 19
  • Мнения: 7 091
Чакай сега..."боровинки и бяла течна плънка" не е крем. Тази бяла плънка може да е бял шоколад, може да е кашкавал (и двете се топят при печене...). Плодови сладка могат да се използват ако са достатъчно гъсти (конфитюри).

Пандишпан ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави с миксер, но това няма нищо общо с мъфини. Фабрично произведените мъфини се правят от специални сухи смески и вода в големи машини, където сместта просто се разбърква. Има по-малки производства, където правят "био" или домашен тип мъфини и използват същите продукти като нас- там също технологията е леко разбъркване.

Да де, не е врат, а е шия Simple Smile

Ти до сега твърдеше, че с миксер не било въздушно, е как се прави тогава пандишпана ако не е въздушно според теб?
Ако забелязваш горната рецепта, която пуснах пише "разбийте" течните продукти. Аз не съм чувала яйца да се разбиват с ръка.

А между другото тарталетите нямат бакпулвер, така че нямат нищо общо с мъфините на Танита.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 20:36 от Tandoori

# 20
  • Мнения: 4 380
Чакай сега..."боровинки и бяла течна плънка" не е крем. Тази бяла плънка може да е бял шоколад, може да е кашкавал (и двете се топят при печене...). Плодови сладка могат да се използват ако са достатъчно гъсти (конфитюри).

Пандишпан ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави с миксер, но това няма нищо общо с мъфини. Фабрично произведените мъфини се правят от специални сухи смески и вода в големи машини, където сместта просто се разбърква. Има по-малки производства, където правят "био" или домашен тип мъфини и използват същите продукти като нас- там също технологията е леко разбъркване.
Да де, не е врат, а е шия Simple Smile

Ти до сега твърдеше, че с миксер не било въздушно, е как се прави тогава пандишпана ако не е въздушно според теб?
Ако забелязваш горната рецепта, която пуснах пише "разбийте" течните продукти. Аз не съм чувала яйца да се разбиват с ръка.

Тандори защо спорим за глупости? Аз не знам как биха се смесили яйцата с млякото ако ги разбъркаш само с лъжица. Има вилица или тел за ръчно "разбиване" за случая. Нищо не се разбива с миксер. Предполагам не смяташ, че с ДВЕ ЧАШИ боровинки ще има някакъв ефект от разбиването с миксер?
При пандишпана е различно. Там няма "тежки" ингредиенти и затова става въздушен. При мъфините и да разбиваш и да не разбиваш, има прекалено тежки неща и разбиване не би допринесло за въздушност. Тя се постига чрез "гранулиране" на смеската, ЛЕКО разбъркване без да се хомогенизира за да остава достатъчно въздух в сместта по естествен път. Това е всъщност отличието между мъфин и кекс. Голям кекс със същия съста не би се опекъл, би останал глетав и невъздушен, защото масата му е голяма за да остава въздух по естествен път.

п.с. Благодаря за рецептата. Предполагам става разкошно с местните кремчета без варене-те са гъсти и не биха попили. Не си представям обаче с обикновенно нишесте. Просто вътре едва ли ще остане нещо след изпичането. Между другото, колко мляко?

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 20:50 от xenia

# 21
  • Мнения: 4 380
Може ли оригиналния източник на рецептата?

# 22
  • Мнения: 7 091
Може ли оригиналния източник на рецептата?

Заповядай:

http://www.razzledazzlerecipes.com/muffin-recipes/lemon-filled-muffins.htm

А за разбъркването, нещо не сме се разбрали. Разбира се , че нищо след като е добави брашно не се разбива с миксер. Миксер се използва за течните съставки, след добавянето на брашното се ползва както ти казваш лъжица, вилица или тел ( аз лично предпочитам лъжица). И в рецептата на Танита няма миксер след брашното.

# 23
  • Мнения: 4 380
Може ли оригиналния източник на рецептата?

Заповядай:

http://www.razzledazzlerecipes.com/muffin-recipes/lemon-filled-muffins.htm

А за разбъркването, нещо не сме се разбрали. Разбира се , че нищо след като е добави брашно не се разбива с миксер. Миксер се използва за течните съставки, след добавянето на брашното се ползва както ти казваш лъжица, вилица или тел ( аз лично предпочитам лъжица). И в рецептата на Танита няма миксер след брашното.

Интересно. И в оригинала ти го няма количеството мляко. Shocked В описанието го пишат- в съставките го няма. Колко мляко добавяш?
Не било с лимоново кремче, а със смес за лимонов пай. Е, Тандори, фабрично произведена такава смес е супер-гъста. Wink

п.с. не сме се разбрали пак мисля...Каква ти е ползвата ми кажи да разбиваш яйцата до въздушност? Като им добавиш млякото и двете чаши боровинки и ще получиш пак омлет. Ти се престараваш май излишно. НИЩО не се разбива с миксер.

# 24
  • Мнения: 7 091
Интересно. И в оригинала ти го няма количеството мляко. Shocked В описанието го пишат- в съставките го няма. Колко мляко добавяш?
Не било с лимоново кремче, а със смес за лимонов пай. Е, Тандори, фабрично произведена такава смес е супер-гъста. Wink

п.с. не сме се разбрали пак мисля...Каква ти е ползвата ми кажи да разбиваш яйцата до въздушност? Като им добавиш млякото и двете чаши боровинки и ще получиш пак омлет. Ти се престараваш май излишно. НИЩО не се разбива с миксер.

Ами аз не си купувам готов лимонов пай( смес), а си го правя, ето рецепта за homemade lemon pie filling:

In a saucepan combine 1 cup sugar with cornstarch. Gradually stir in the cold water until smooth. Stir in the beaten egg yolks. Bring to a boil over medium heat, stirring constantly, and continue to boil and stir for 1 minute.
Remove from heat. Stir in the lemon peel, lemon juice, and butter. Cool.

 То си е точно с нишесте, същото по гъстота.

Аз слагам 300 гр мляко( 1-1/3 ч.ч)

# 25
  • Мнения: 4 380
По-скоро е crème patissière -той самия си е гъст и допълнително още е сгъстен с нишесте. А колко масло слагаш в лимоновия крем?

# 26
  • Мнения: 7 091
По-скоро е crème patissière -той самия си е гъст и допълнително още е сгъстен с нишесте. А колко масло слагаш в лимоновия крем?

Маслото е 50 до 75 грама, зависи как го обичате.  Peace

# 27
  • Мнения: 3 550
От вашия спор разбрах, че ако реша да направя мъфините с пълнеж от крем, конфитюр, бита сметана със захар напр., трябва да ги сложа преди печенето.
В половината насипано съдържание във формичката трябва да ли си оформя ямичка, в която да сипя пълнежа?
С крем-нишесте би ли се получило нещо? А с кремчетата и пудингите на д-р Йоткер? Изобщо с каква гъстота трябва да е това, което насипвам?

# 28
  • Мнения: 4 380
Мисля че стана ясно че нещото което трябва дла ти е плънка, трябва да е гъсто и трябва да държи на топлинна обработка. Как си представяш да печеш бита сметана? Laughing

Можеш да ползваш гъсти конфитюри, извара или крема-сирене, варено кондензирано мляко със захар. Последното става чудесно и ще имаш най-вкусните мъфини. Wink

Прочети отново рецептата пусната по-горе и помисли ще стане ли само с нишесте! Лимонения крем НЕ Е нишесте (пудинг)!!!

Количеството плънка в един мъфин е около 1 ч.л. Би било добре ако е възможно да си направиш нещо като кладенче когато я слагаш за да не се разтича към краищата, но всичко зависи от конкретното ти тесто и плънка. newsm78 По-тежка плънка в по-течно тесто сама би си направила нужното място.

# 29
  • Мнения: 3 550
Да кажем, че английският не е силната ми страна и че от горната рецепта разбрах много малко. Пък и не ми се нрави на слуха този лимонен крем, та не се и задълбочих.
А Тандури пише:
Цитат
То си е точно с нишесте, същото по гъстота.

Общи условия

Активация на акаунт