режим-спазва ли го някой

  • 1 814
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 132
Благодаря на всички мами за публикациите, че ние сме вече на месец, но от много дълго време ме гложди това с нощното хранене, особено като се дере от някакви колики. Не, че съм спряла да му давам когато и както поиска, но.....все пак нали сме "социални животни". Знаех си аз, че това са си чисти глупости. Всеки път, когато съм си послушала интуицията, никога не съм била подведена, ама пусто и този разсъдък. То няма лошо и в него, но клишетата дето ни заобикалят са много и някак си сме загубили способността си да слушаме вътре в себе си. А за къменето - то май това му е цаката, да даваш на поискване. Тя и моята баба три деца е изгледала, и все къмени дълго, и никога режим не е спазвала.
Пак благодаря на всички мами, защото камък ми падна от сърцето!!!!

# 46
  • Мнения: 2 829
Они, а не става ли да я сложиш да легне до теб преди да почнеш да я кърмиш? След това със зърното на гърдата я гъделичкаш по бузката. Или ако не иска да си обърне главата към теб завърташ цялото телце към теб и като засуче лекичко я бутваш обратно.
Моя син също не дава да го местя, само понякога ако не иска да засуче легнал след като се успокои аз клякам на спалнята, навеждам се настрани и падам на лакътя си, на ръката с която държа бебето, завъртам се, така че той да легне по гръб, а аз надвесена на него (целта е да го сложа да легне без да пуска гърдата), след това с другата ръка леко му повдигам главичката и си измъквам ръката, изчаквам да се успокои и се донамествам, така че да сме легнали един до друг, той с глава обърната към гърдата ми, аз обърната настрани, долната ми ръка минава над главичката му или под възглавницата ми.
Не знам дали можеш нещо да разбереш от обяснението ми, но ние така процедираме. През нощта само като се размърда, както лежи до мен му бутам цица в устата и продължавам да спя.
Успех и да пишеш как се справяш! Grinning

# 47
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Абе това педи наред ли е ooooh! - как можеш да оставиш бебче на една- две седмици да реве нощем без да му дадеш да папка като е гладно! #Cussing out  Не я слушай въобще- кърми си когато бебчо е гладен и не му мисли много!
Аз все още кърмя моят бебок когато поиска, дори и нощем по веднъж или по два пъти Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 1 067
Здравей и честито бебче..

Нямам много натрупан опит в кърменето, но да ти кажа как стана при нас. Бебка си ядеше на поискаване в началото, кърмих си я и вечер. Постепенно тя сама си направи режим на 3 часа, но нощното кърмене си остана. Понякога се буди и на 4 часа...Но смятам да продължиом с нощното кърмене докато тя самата не се откаже. За мен щом бебето е гладно, трябва да папка...
А това с нощното отбиване и водата... просто не го разбирам...   newsm78
Така най-вероятно никой в къщата няма да спи поради гладно и ревящо бебе...  #Crazy

# 49
  • Мнения: 8 242
НИКОГА не съм се и опитвала да спазвам режим.. Яде си когато е гладен.. И още няма особено изградени навици  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт