Re: моите симптоми

  • 4 893
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 520
Цитат на: Mishence
На следващия ден си направих тест с касетка - 2 чертички. ..... !


Сигурно въпроса ми ще ви се стори тъп, ама какъв е този "тест с касетка"?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 688
разбира се, че не е тъп!Не знам и аз колко съм компетентна, но
ако не се лъжа, това е една така да се каже пласмасова пръчица, на която по средата и в единия край има  по една дупчица. В едната капваш урина, а от другата отчиташ. Всъщност принципа е като на лентичката, но това е по-точно може би, защото не се зацапва напр.

Не знам дали съм права и дали съм разбираема...
ако бъркам поправете ме!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 520
Много благодаря, мисля че те разбрах. Не ми се е случвало да ме питат в аптеката какъв точно тест искам, та затова се зачудих, но ще потърся и такъв.

# 3
  • Мнения: 4 324
Въпроса ти мила Лалка изобщо не е тъп.

Ето ти един сайт да погледнеш и визуално какво е тест тип касета

http://www.3med.net/kartinki/ustroistvo.doc

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 688
Лалка, и аз погледнах страницата оставена от Таня.
Да точно това имах и аз впредвид... Надявам се и ти това да си разбрала от странното ми обяснение! Погледни страницата!

Поздрави!

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 207
Цитат на: pitanka
искам да допълня темата с още един въпрос, който ме вълнува...
като се прави планирано... очакваме всеки ден да разберем дали вече сме мами... не може да тичаме при лекарите всеки ден... а в аптеките около нас има само... некомпетентни аптекари... и така: кои са най-бързите тестове и колко дни след бременността отчитат??? Питай патило ... казват хората Wink

имам съмнения, надежди и т.н.... ако не се лъжа трябва на съм на 1 седмица... всичко, което чета тук, отговаря на състоянието ми... мисля и че издебнахме оволацията... ама как да разбера???


за марка не знам, но ако е ранен, трябва да хваща възможно най-малкото количество от хормона

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 688
а кой е този хормон?

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 207
извинявай, моя грешка
хормонът е hCG
на самата опаковка на теста пише какви нива отчита

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 688
ха, стана!

вече се срамувам...
какви граници ще ме устроят?

Малко вече прекалявам, ама като хич не съм наясно...

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 207
ами колкото по-малко количество отчита, толкова по-рано ще хване евентуална бременност.

# 10
  • Мнения: 539
wa_wa чак мен ме обърка. значи на всички тестове които правих аз пишеше едни и същи индикации там за чувствителност измервано в Uml и на всички пишеше различно - на единия че отчита бременност след 7 ден от зацхеване на другия след 14 дни, на третия - веднага след закъснението. Много различно а индикациите едни и същи. Ицените бяха различни де. Изчакай според мен да доиде времето за цикъла и тогава вече купуваи тестове. Аз доста се набутах Wink

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 207
Цитат на: rosi
wa_wa чак мен ме обърка. значи на всички тестове които правих аз пишеше едни и същи индикации там за чувствителност измервано в Uml и на всички пишеше различно - на единия че отчита бременност след 7 ден от зацхеване на другия след 14 дни, на третия - веднага след закъснението. Много различно а индикациите едни и същи. Ицените бяха различни де. Изчакай според мен да доиде времето за цикъла и тогава вече купуваи тестове. Аз доста се набутах Wink


ами предполагам е леко рекламен трик, но според ментрябва да се тества около деня на предполагаемата следваща менструация, но според мен не може тестове, които отчитат едно и също ниво на хормона да дават надежден резултат в различни дни.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 520
Много благодаря момичета за бързата реакция. И особено на Таня за страницата. Научих нещо ново Simple Smile)
Сега ще си търся такъв тест, защото от другите правих вече два, но са отрицателни. А вече ми закъснява 6 дни ..

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 688
ами стискаме палци за положителен резултат!!!

# 14
  • Мнения: 3 634
Ох... аз съм го писала доста пъти, ама хайде още един път, че нали повторението е майка на знанието...

Та аз като забременях първия път и през ден правех тестове, и чак на 54я ден от цикъла ми направения тест беше положителен. Знам че е трудно да се чака, но пък ако настояваш да знаеш, може би кръвен тест направен в лаборатория ще е най- верен дори и аптекарските тестове да са негативни...

Нещо май несмислено стана туй мое писание... ама от нощна смяна кат се върнеш и е така...  Rolling Eyes

Успех и аз стискам палци  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 920
Лалка стискам много много всичките си палци.

Това което аз мога да споделя за тестовете, е че задължително трябва да се правят с първата урина. Иначе през деня може да ти излезе отрицателен тест...а той да е положителен.

# 16
  • Мнения: 3 634
Tова с утринната урина (първата след като станеш от леглото) е за ранна бременност. Ако вече си навлязла във 2-3 седмица теста би трябвало да покаже веднага...

Между другото, MADE IN къде пише че са направени тез тестове? Ако са от братска Русия не бих им вярвала кой знае колко... Един такъв тест ме излъга и само да знаете колко разочарована бях след това  Cry

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 207
Гери, на повечето тестове пише, че май са американски или отговарят на техния стандарт. проблемът не е толкова какви са тестовете, а как са съхранявани. попаднах на няколко дискусии, в които се говореше, че в нашите аптеки се съхраняват неправилно и от там идва неточността в повечето случаи.
колкото за първата урина- да има нещо вярно, защото при продължителното задържане на урина явно този хормон се увеличава като количество-, или просто сутринта количеството е по-голямо, което напълно обратно на тестовете за овулация-те трябва да се правят следобед или привечер

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 520
Благодаря за подкрепата момичета. Още не съм направила нов тест, май ме е страх че пак ще покаже една чертичка Sad(...
Но обещавам утре да си взема и ...каквото сабя покаже.

# 19
  • Враца
  • Мнения: 5 207
успех с теста, не се притеснявай, неведението е по-лошо. срискаме палци и на краката даже Wink

# 20
  • Мнения: 4 324
http://www.surecheck.info/ -това са марка тестове за бременност и мисля че точно тези са касетъчен тип.

Между другото сайта е доста забавен. Много добре е разяснено как се прави теста и как се отчитат резултатите. Лично аз не съм пробвала този тест. Ако някоя от Вас има наблюдения - да казва.

P.S. - струва само 3 лв.  Confused

Поздрави и целувки на всички

# 21
Цитат на: lalka
Много благодаря момичета за бързата реакция. И особено на Таня за страницата. Научих нещо ново Simple Smile)
Сега ще си търся такъв тест, защото от другите правих вече два, но са отрицателни. А вече ми закъснява 6 дни ..

# 22
  • Мнения: 2 479
Аз вече не съм за тук - в петия месец съм,но прочетох темата и ми се иска ако мога да помогна.Преди да забременея моят гинеколог ми препоръча тестовете "клиър вю" - не мога да го напиша правилно на латиница.Теста е тип касетка и доста надежден според него,а и според мен.Аз го направих вечерта на 6 ден от закъснението (определено не беше сутрешна урина,но определено и аз не се надявах на положителен тест - направих го заради мъжа ми) и отчете много ясен  резултат,така че мисля,че наистина отчита ранна бременност.
   С този или с друг тест - пожелавам на всички скоро да видите двете чертички,много,много силно ви го пожелавам и ви стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт