моля мнения за предизвикано раждане

  • 2 908
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 191
Аз като раждах бях със система окситоцин и родих много бързо и лесно. Когато свърши се чудех това ли било.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 932
Първо искам да уточня, че не искам да те притеснявам, с това което ще напиша. Когато раждах аз, момичето с което бяхме в една стая преди това и сложиха такава таблетка. 4-5 часа нищо не ставаше, после и се спука мехура и за половин час роди. Само че този половин час и се видя сигурно цял ден (пък и тя така твърдеше). Та този половин час имаше една почти постоянна контракция, без никаква почивка, даже и апарата така го отчиташе. Сложиха и да диша кислород. После като роди, заради прекалено бързото родоразширение получи много разкъсвания, включително и на шийката. Почти един час я шиха.
Незнам при всички ли е така или си е до организъм. После пак бяхме в една стая и тя каза, че ако е знаела за това развитие на нещата е щяла да настоява за предизвикване чрез система.

# 32
  • Мнения: 353
Vesi@,откъде знаеш,че е забранено използването на Мизопростол и по какъв начин води до дихателна недостатъчност на плода newsm78.
PolarFoх,като вещо лице,би ли написала рисковете от раждане с простагландини Praynig!Освен противопоказанията за предищно секцио,операт.интервенции върху матката и др.

# 33
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Kozlyo,работя в болница и от там знам.Цитотека предизвиква мощни и продължителни контракции,при които достъпа на кислород до плода намалява и той може да изпадне в дихателна недостатъчност,но пък раждането приключва бързо и за това макар и забранен препарата се използва от някой лекари и сега.Самият цитотек с основното му действие върху храносмилателния тракт не е забранен.За простагландините не съм чула лоши отзиви,дори доста колежки родиха така.

# 34
  • Мнения: 353
Ако си в Плевенската болница,доц.Божинова много ги тачеше простагландините и доста такива раждания навъртя.Цяла лекция чете даже за позитивната им роля при големи аборти,атонични кръвотечения и раждане.Колкото до Цитотека като гастропротектор на стомашната лигавица,май там изобщо не намери тоя интерес, както в АГ-то.

# 35
  • плевен
  • Мнения: 1 249
И на мен доц.Божинова ми е чела лекции за простагландините.Те по принцип знам,че имат добър ефект при индуцирано раждане,защото не само предизвикват мат.контракции,но и повишават зрелостта на маточната шийка,дори могат да се приложат преди окситоцинова инфузия.

# 36
  • Мнения: 7 640
Vesi@,откъде знаеш,че е забранено използването на Мизопростол и по какъв начин води до дихателна недостатъчност на плода newsm78.
PolarFoх,като вещо лице,би ли написала рисковете от раждане с простагландини Praynig!Освен противопоказанията за предищно секцио,операт.интервенции върху матката и др.


чак вещо лице Laughing

кофти е когато се сложи простин без да е предупреден екипа или даже жената.

Раждането наистина може да тръгне страшно бързо и са станат идиотски руптури- на меките тъкани, на матката рядко.

За хипоксията на плода- вярно е, тоновете може да паднат до критични стойности, веси го е описала.

Относно лекциите във възхвала на препарати- скептично съм настроена- фармацевтичните фирми има сериозни бонуси.

Но всяко нещо си има показания Peace

И въобще не е едно и също слагането на простагландини и система с окситоцин!

# 37
  • София
  • Мнения: 8 932
Vesi@,откъде знаеш,че е забранено използването на Мизопростол и по какъв начин води до дихателна недостатъчност на плода newsm78.
PolarFoх,като вещо лице,би ли написала рисковете от раждане с простагландини Praynig!Освен противопоказанията за предищно секцио,операт.интервенции върху матката и др.


чак вещо лице Laughing

кофти е когато се сложи простин без да е предупреден екипа или даже жената.

Раждането наистина може да тръгне страшно бързо и са станат идиотски руптури- на меките тъкани, на матката рядко.

За хипоксията на плода- вярно е, тоновете може да паднат до критични стойности, веси го е описала.

Относно лекциите във възхвала на препарати- скептично съм настроена- фармацевтичните фирми има сериозни бонуси.

Но всяко нещо си има показания Peace

И въобще не е едно и също слагането на простагландини и система с окситоцин!


Като чета това, май точно същото се случи с момичето, за което писах по-горе.

# 38
  • Мнения: 1 008
Не изчетох всичко, което са ти написали другите момичета... Но според мен да си избираш дата на която да родиш /ако това е причината/ е ужасно неоснователно... Това е Божа работа, на който и ден реши да се появи бебето няма значение... важното е да е живо и здраво! Най- добре е всичко да си стане по-възможно най-естествения начин. Предизвиканото раждане мисля, че е оправдано в случаите,когато се преносва или по други медицински причини.
Иначе дали със система или с хапче... всеки организъм е различен и реагира различно. Може да стане бързо и безболезнено, може да е бавно и трудно... За 1 час малко трудно обаче...

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз родих така и съм много доволна. Нямах никакви проблеми, но бях с епидурална упойка.
Дано и вторият път си родя така Praynig Споменът от раждането ми е чудесен Peace

Общи условия

Активация на акаунт