Ефективно лечение на бактерията ешерихия коли

  • 2 270
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Моля всеки, който е успял да се пребори с бактерията ешерихия коли  да сподели своето мнение и да даде съвет.
Баща ми е на 82 години и след поставянето на катетър се появи проблема и бактерията при него. Цяла година  водихме борба но за съжаление без резултат въпреки спазването стриктно на предписанията на различни уролози.
Бяха изпробвани различни видове антибиотици, комбинирани с урокомфорт, цистерин и друго подобни с активна съставка екстракт от червена боровинка но резултата е незначителен - намаление само на концентрацията на бактерията и след спиране на антибиотика отново се увеличава.
Вече повече от два месеца баща ми е без катетър но бактерията остава след последното изследване на урина преди седмица.
Това му причинява болка, парене  и дискомфорт главно при уриниране.

Ще бъда много благодарен на всеки, който сподели своя положителен опит.

# 1
  • Мнения: 4
Здравейте. Много съжелявам за случващото Ви се. Аз преди години имах ешерихия коли. При мен доста бързо се изчистиха нещата, не знам защо при баща Ви вече година бактерията не може да изчисти. При мен пуснахме посявка, за да видим към кои антибиотици бактерията е резистентна. Въз основа на тези резултати ми изписаха два антибиотика и ги пих 20 дена. Предполагам сте обиколили доста лекари, но моят съвет е да се обърнете към друг уролог, да се пусне такова изследване и след това антибиотик. Успех

# 2
  • Мнения: 54 425
За съжаление в такива случаи трябва да се минимизират симптомите.
С катетър е много често срещано да се размножават бактерии, поради постоянно отворения канал.

Аз имах дълга борба със същата бактерия, изпих 15 АБ за две години и все си стоеше.
Накрая се махна или след първата ваксина срещу ковид, която просто ми подобри имунитета, не че самата ваксина е ликвидирала Ешерихията, или от една Американска боровинка, която дълго пих.
Тази е
https://366.bg/product/natures-way-chervena-borovinka-plod-465-mg-h100-v-kapsuli
По 2 пиех.
И да кажа за АБ. Моите са били винаги след антибиограма. Никога на сляпо.
Но ефект нямаше, или ако да, то е бил за много кратко.
Накрая отказвах да ми изписват АБ, но те и уролозите вече не бяха склонни.

# 3
  • Мнения: 7
Благодаря ви много за съветите. Ще купя на баща ми тази червена боровинка да пробваме.Надявам се да има добър ефект.

# 4
  • Мнения: 20
Има ваксина уро ваксом. Трябва напълно да си се изчистил с антиобиотици, след това да минат десет дни, прави се посявка и ако няма бактериален растеж се започва ваксината.Пие се три месеца.Няма друго спасение.Все пак се посъветвайте с уролог след завършване на вашето лечение кога да почнете ваксината.

# 5
  • Мнения: 3
Здравейте. Не знам дали моят отговор ще ви помогне но ми се прииска да се включа.
Аз също имах Ешерихия коли, дошли чрез стендове в бъбреците. По време на цялата ми бременност,бях на антибиотици. Мисля,че поне 10нсъм изпила.
Но моят проблем беше,че ми изписваха леки антибиотици,заради бременността. Оказа се ,че я поддържам,понеже задържам урина в бъбрека. След като ми поставиха дренаж,да излиза от бъбрека,бактерията изчезна .
Та това се случи с мен.
Баща ви имаш ли е ехограф или по силен скенер да се види дали случайно задържа урина? Моят съвет е,ако не ,да проверите това. Надявам се,да съм ви била полезна.

# 6
  • Мнения: 41
Здравейте! Пих 10 дена амоксиклав за бакерия в урината и след още 10 пуснах пак! Бремена съм в 25 седмица и ме е страх пак да пия антибиотик, нямам и никакви оплаквания . Дали ешерихи коли 10 на 3 може да се оправи без антибиотик? Пращам ви снимка от стерилната урина и от обикновената.

Общи условия

Активация на акаунт