Запек

  • 1 330
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
Всеки ден по веднъж сутрин ходи моят малък мъж.
А иначе най-ефикасното и безболезнено нещо (изпитано) против запек е един чай :БЛЕВИТ Л....много помага и бебоците много го обичат!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 702
Ако е изцяло на кърма е нормално да не се изхожда всеки ден, защото се усвоява почти напълно.

... ако има мама на изклю4ително кърмене и  без бебе да има запек,ще се радвам да пише,за да разбера 4е греша ...


Няма кърмено бебе със запек!

# 17
  • Мнения: 6 461
Погледни тази информация. Peace

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/140/53/

Имала съм проблем и с големия ми като бебече (беше само на АМ),и с малкия ми който беше кърмено бебче.
Правила съм им редовно масажи на коремчето-определено помагаха. Peace
Няколко кафени лъжички доматен сок също  им помагаха.
Ползвала съм и  Дуфалак  .


# 18
  • Мнения: 1 157
Преди да почна да и давам плодове ползвах дръжка на мушкато,а от както почнах да и давам плодове  си реших проблема с кивито.Изяжда 1 киви и до 30 мин.проблема ни е решен и затова вече през ден и давам по 1 киви.Никога не съм ползвала медикаменти за разхлабване smile3550

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 25
Незнам колко ти е голямо бебечето...
Малкия когато ми спря кърмата и минах на АМ се запече. Дълго време имах този проблем акаше на 2-3 дена за разлика от преди когато не можех да му смогна да сменям памперси. В началото давах Дуфалак имаше ефект само от него ,давах сок от круша ,сливи и какво ли още не. После разбрах че не съм ги давала правилно сока или пюрето от разхлабителен плод се дава  сутрин на гладно преди ядене и се изчаква там 1 или 1/2 час и тогава си го храниш с каквото си го храниш. Опитай има ефект ....

# 20
  • Мнения: 2 242
Jinjer не пишеш на каква възраст е бебо и дали и с какво сте захранени?

Моят опит - до сега не съм опирала до лекарства – в краен случай минава на диета, но първоначално засилвам някой определени продукти: Круша, синя слива, тиква, кайсия

# 21
 Момичета и аз се включвам,
 моя бебчо на 2 месеца и половина има същия проблем- всъщност не знам дали е проблем. Изцяло на кърма е, но педиатърката каза да му давам сокчета от ябълки и след това моркови- и така проблемите започнаха. когато спрях соковете на другия ден се изходи, после пак- -- пауза от 5 дни имам в предвид не ака и затова пробвахме с тернометъра- стана и пак пауза от пет дни,в които само това ми беше в главата - обадих се на друго педи и то ми каза- круши сок или киви...и това пробвах. Вчера нищо не съм давала и така вече 6 дни не е акало детето. Хора от тези педита - да хване да ги убие човек съветите им само поне според мен са толкова противоречиви- моята например ми повтаря само с тернометъра ще стане. Дайте ми моля ви съвет какво да правя? Тази сутрин пробвах пак с тернометъра остави че детето се дърпа и крещи, но и нищо не става...Притеснявам се много, а всъщност детето не плаче да го боли и е весел..Моля ви за съвет...
от една вече побъркваща се майка

# 22
  • Мнения: 5 393
След като си дала сокове, значи бебето ти вече не е изцяло на кърма. Crazy
С риск да стана банална, ще повторя това ,което пиша в почти всяка друга тема по този въпрос- много е малко бебето за сокове.Не се препоръчва нищо друго, освен кърма до 6тия месец.Сокове се дават евентуално след годинката- по-добре е направо плодове(по-полезни са от сока) За изцяло кърмени бебета е НОРМАЛНО да не се изхождат по няколко дни, понякога и над 7,колкото и шокиращо да звучи(стига бебето да не показва признаци на болка и дискомфорт ,различни от коликите, и има апетит)Оставете бебетата си да се изакват самички.Всякакви термометри и медикаменти само объркват организма, правят червата лениви и постепенно зависими от тези интервенции.Запека се познава по твърдата консистенция на акото-излиза трудно и на топчета.Ако е с нормална консистенция, значи не е запек, дори ако бебето се изхожда през голям интервал от време.
В БИБЛИОТЕКАТА на КЪРМАЧЕСКИЯ форум има ужасно много информация по всички въпроси свързани с кърменето и бебето.Влезте там и прочетете-наистина много подробно е описано всичко.

# 23
  • Мнения: 1 382
Мартин беше на 5 месеца и не ми ака 5 дни, изцяло на кърма. Нищо му нямаше, не беше запек  Peace

Общи условия

Активация на акаунт