Какво да очакваме за децата си като част от ЕС

  • 3 883
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
като говорим за ЕС - гледайте този филм "Истроията на Рон Кларк" - е аз очаквам след 3-4 години нашите училища и учители да заприличат на тези, нищо, че действието се развива в Америка, само дето хич не вярвам да се появи у нас някой като Рон Кларк

# 16
  • Мнения: 4 585
   Преди 20 месеца направих 30 ксерокопия на решението на ТЕЛК. Оня ден не ми достигна 1 за жената от социалните, дето идва 2 пъти седмично в къщи - на нея и трябваха 2, беше останало последното.
  Докато се чудим за безплатната винетка, на чие име трябва да е колата? Какво значение има на чие име е? Няма никаква логика да има значение. Какво значение има колко е мощна, ако не шофира инвалидчето на 2 години. Таткото може да е тираджия или автомобилен състезател и шофирането на автомобил над 1500 кубика да не му е проблем? В същото време социалните си разхвърляха по 1 13-та заплата. Ще усетя, че сме влезли в Европейския съюз тогава, когато отида при социалните и ми кажат:
  - Имате право на това, това, ето ви винетка, ето ви карта за градски транспорт, ето ви за извън градски, ето ви документ че сте освободени от местни данъци и такси. Посочете Айбан на банкова сметка по която да ви превеждаме помощите.

# 17
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
ех, Волф, голям ентусиаст си, дали ще го доживеем това време newsm78
обаче в твоя ред на мисли - ако докато гражданките, които си разнасят бебета по светофарите, за да се надишат с дим, докато мамите заработят по нещо в празните чашки от кафе си получават помощите в тон с ЕС, ние бихме могли да си малтретитраме децата и така те ще попаднат в модерната група 'деца в риск" и за тях ще има помощи, защото групата '... с увреждане" още не са я заложили в социалния бюджет Twisted Evil
ако сме в риск - ще си имаме айбани и ще чакаме групата превеждаща по айбаните да се самоувреди от много работа и да се сети, че за да си самопомогне, ще трябва да регистрира внимание и на групата".. с увреждане"

сори за оффа, ама аз от няколко дни само за такова европейско отношения слушам от хората около мен и се чудя ние влезнахме или излезнахме от ЕС Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 4 585
    А, минавало ми е през ума да гримирам жена си и детето със синини, зеленини и кафявини и после да заблъскам с една стара табуретка по панелката към съседа, докато дойде полицията да документира тормоза.
    Аз съм оптимистичен песимист, т. е. вярвам, че може да стане още по-зле.
    Ето сега някои аптеки вдигнаха цените на профилактичните и противогрипните лекарства. Отбелязоха го журналисти  и толкова. Имаме хора в общините назначени да защитават правата на потребителите, имаме и евродепутаттка и какво от това? Защо да не направят малко пари през грипната епидемия. Прилича на мародерство, но на нас. Търговците биха казали "бизнес" или "пазарна икономика". Остава търговците на илачи да ги мъчи съвестта.
    "И мучит совесть, у кого она есть"
   В щатите има осъдени търговци, задето са качили цената на минералната вода по време на наводненията.

# 19
Мислите ли че ще има промени в скоро време? Аз лично много се надявам на подобрение, макар и да не е бързо.
      Не,не мисля!
И не защото съм песимистка, а защото сме робска нация, която не е свикнала да си търси правата, а управляващите -независимо от цвят-са ЛАПАЧИ на наш гръб!!!!!Никой не е в състояние да ме убеди в противното!Ето,защо толково късно влезохме в ЕС.Сега вече сме си гастарбайтерите на Европа и нещата ще се развиват-за 20години сигурно все нещо ще се промени,но много повече можеше да се изгради през тъй наречената демокрация, а всъщност нямаше у нас добра воля за това-защото много от хората не им се работи....факт...всичко им е скъпо, (скоро говорих с 1мама,която ми обясни как пюре от 1,45 е безумно скъпо за нея,но когато я попитах, защо сама не си приготвя тиква или оризова каша,ми извади от 9кладенци вода , за да ми обяснява, колко е заета със захранването на бебето и че няма време и за това)и 1книга не е прочела за гледане на дете, защото пак има "материални"проблеми(нищо, че си купи gsm-последен модел)....Да се върна на темата-а управляващите ни не се нуждоят от развита нация-трябва им ЕВТИНА РАБОТНА ръка-както и на обединена Европа между впрочем,защото ако СЕ ОТПУСКАТ КРЕДИТИ ЗА БИЗНЕС-ще вземе да се появи 1средна класа,която пък е по самостоятелна финансово и по-си търси интересите, а сега-приведена главичка, сабя не я сече.......Не ме разбирай погрешно, аз съм за това, че сме европейци и не припадам по никакъв начин по американската демоакрация например,нито по руския капитализъм.....но извън географското понятие Европа, има и друг смисъл-култура например( къде са ни реставрираните стари софийски сгради?А законите,които поущряват запазването на паметниците на културата?Защо са ни!?Нали като строим големи, грозни,"модерни",нискокачествени небостъргачи реализираме високи и бързи печалби?Нищо, че с тези темпове на загрозяване скоро София няма да е 1 от красивите стари столици на Европа-каквито са Прага, Будапеща,Виена и т.н.).Европа означава и чистота-докато с това у нас се занимават единствено тези сънародници, които пословично са далеч от хигиената-братята роми,а останалите украсяват градове и села с цветни наелонови торбички(защото с идването в големия град си донесоха и селския манталитет да не се интересуват за друго освен собствената си черга)......европеизация означава и стремеж към образование,което пък от своя страна ти гарантира просперитет и място в съответната среда..........А какво е отношението на....голяма част от самите родители към учителите, образованието ,четенето изобщо?Преди да работи в нас,гледачката на моето дете е гледала дете на някакви богаташи-е много се гордее, че онова дете е имало колкото си поиска джобни пари, дрехи единствено от Бенетон, Кензо и не знам си къде, но в последствие разбрах, че за ДВЕ ГОДИНИ НЕ СА ПРОЧЕЛИ ЕДНА ЦЯЛА КНИГА!!!!!!Да спомена ли, че европеец означава зе мен и човек, който кара достойно старините си, а тук пенсионните фондове отдавна са изпапкани, а моите родители са пенсионери и хич не ме топли, че когато тях вече нама да ги има на този свят,ще има пенсии, адекватни на цените и стандарта ни на живот.Да спомена и здравната реформа!!!!!
     С едно изречение-ще сме по-добре, когато ВСИЧКИ имаме ВОЛЯ за това, а това няма да е скоро.......

     

# 20
  • Мнения: 4 585
     Мама 2002, аз съм селянин, но не съм идвал в София, да ти оцветявам града с "наелонови", нито с найлонови , нито с полиетиленови торбички. А ти като цитираш Зара внимавай, че като гледам цитата ти, тя нищо такова не е писала.

# 21
  • Мнения: 838
   Преди 20 месеца направих 30 ксерокопия на решението на ТЕЛК. Оня ден не ми достигна 1 за жената от социалните, дето идва 2 пъти седмично в къщи - на нея и трябваха 2, беше останало последното.
  Докато се чудим за безплатната винетка, на чие име трябва да е колата? Какво значение има на чие име е? Няма никаква логика да има значение. Какво значение има колко е мощна, ако не шофира инвалидчето на 2 години. Таткото може да е тираджия или автомобилен състезател и шофирането на автомобил над 1500 кубика да не му е проблем? В същото време социалните си разхвърляха по 1 13-та заплата. Ще усетя, че сме влезли в Европейския съюз тогава, когато отида при социалните и ми кажат:
  - Имате право на това, това, ето ви винетка, ето ви карта за градски транспорт, ето ви за извън градски, ето ви документ че сте освободени от местни данъци и такси. Посочете Айбан на банкова сметка по която да ви превеждаме помощите.
ех,мечти,мечти! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт