Какъв е този период... не желае да си спи в леглото

  • 1 518
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
И моят син преди време започна да спи следобедният си сън на спалнята  Confused Преди това никога не е спал на друго място освен в леглото си , но ... бързо му омръзна и сега пак си спи в кошарката  Laughing
По - скоро се притеснявам , че започна да иска да го приспиваме  Thinking , а досега и това не сме правили ...

# 16
  • Мнения: 2 220
Ох, и нашият убостник е така... Направо не знам как ще се справим. Баща му няма нищо против да спи при нас, но аз имам! Лошото е, че започвам да свиквам, а и е по-лесно...

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
И аз да се запиша в отбора при нас това е от лятото, никога не съм я приспивала винаги си заспиваше сама, но на 1 г и 10 месеца явно доста неща и се струпаха, махнахме залъгалката и решетката на кошарата защото започна да я прескача, тогава и никнеха кучешките зъби и се събуждаше към 3 сутринта и докато преди заспиваше само след като я гушнех и я оставех в леглото. Започна да реве и да не се успокоява, след половинчасов рев я вземах при нас и моментално заспиваше, ако не ходех на работа може би нямаше така да се получи незнам и аз. И така както си спеше в отделна стая сега спи при нас на мен ми  е малко трудно, защото постоянно я наглеждам да не се е отвила.
За обедния сън когато си е вкъщи  си заспива сама, но понякога не иска в леглото си, а на дивана.

# 18
  • Мнения: 5 370
И аз да се запиша в отбора при нас това е от лятото, никога не съм я приспивала винаги си заспиваше сама, но на 1 г и 10 месеца явно доста неща и се струпаха, махнахме залъгалката и решетката на кошарата защото започна да я прескача, тогава и никнеха кучешките зъби и се събуждаше към 3 сутринта и докато преди заспиваше само след като я гушнех и я оставех в леглото. Започна да реве и да не се успокоява, след половинчасов рев я вземах при нас и моментално заспиваше, ако не ходех на работа може би нямаше така да се получи незнам и аз. И така както си спеше в отделна стая сега спи при нас на мен ми  е малко трудно, защото постоянно я наглеждам да не се е отвила.
За обедния сън когато си е вкъщи  си заспива сама, но понякога не иска в леглото си, а на дивана.


Веднага ти казвам идея за отвиването-вземаш едно чувалче за сън и просто се раждаш, дето има една дума. Накъдето си иска се търкаля между нас, хич не се шашкам, че ще настине. Взех му чувалче от ДАНЕТ и съм ама адски доволна, даже и лятно ще купя по-нататък.
Това между другото, малко офф от темата, но да споделя опит, викам. Wink

# 19
  • Мнения: 147
ох и ние сме така, направо не можем да се наспим с татито...ама като гледам от всички тука оплакващи се децата са ни горе долу на еднаква възраст, та дано да е някакъв период, който да отмине скоро и все пак ще е интересно ако някой знае как да се справим да сподели опит, че да не станем като тези деца дето ходят на училище и още си спинкат при мама и тати newsm78

# 20
  • Мнения: 2 757
И ние  в групата Sad Почна да се буди и да идва по някое време през нощта при нас 7-8 месечна...Но времето на спане в нейното легло все повече се скъсяваше и от няколко месеца покрай много честите й боледувания тая есен спи непрекъснато при нас...
Проблемът въобще не е за подценяване, децата много трудно се отучват от този навик...Знам за деца, които ходят на училище и още спят при техните! Имам още по-фрапиращ пример от роднинско смейство, но няма да го цитирам. За себе си съм решила, че ще се посъветвам с детски психолог и специалист по проблемите на детския сън... Децата ни вече са твърде големи, не бебета и според мен би било варварско да ги отучваме с метода на рева.. а сама разрешение не мога намеря.
Аз си признавам - спях с майка ми на едно легло сигурно до 9ти клас. Беше си ни супер. Поне на мен  Laughing Беше ме страх да спя сама  Joy Ама това само в къщи де - не съм взимала майка ми с мен по лагери и т.н.  Laughing  Виж, като бебе съм си спала в креватчето  Peace и някъде от 1ви клас поради теснотия свикнах на персон и половина с мама и после никой не успя да ме изсели от там  Joy Но тя си нямаше мъж, така че положението е по-специфично  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 172
Нашият такъв период почна като Мони беше на 7 месеца. Кърмех го и нощем, но до тогава не го оставях да спи при нас, ама почна да ме вдига по мноого пъти на нощ и го оставях при нас, докато маймунката не реши, че направо трябва да го успивам в  нашето легло и така до година и 9 месеца. Да е жив и здрав братовчед му - на 14 години, дето успя да го запали за идеята следобедно лягане и заспиане в неговото легло при баба му. Ние после с баща му, като се прибрахме у дома се възползвахме от това, че хич не обича да си дава своето на друг и на свалена преградка на леглото му, разиграхме едно театро, че се караме с баща му кой от нас ще вземе леглото на Мони и ще спи там без него. Като убедително тръгваме да се настаним в леглото и момчето веднага се втурна да си брани собствеността  Laughing
В последно време му е на мода да се пазари 1 до 10-15 минути, че ще спи на голямото легло, ние сме твърди и отказваме, ако вземе да се тръшка аз напусскам територията с условието да ме викне като си легне (има отворче от 2 махнати пръчки и оттам се оправя сам). Има единични случаи на ексцесии, но не му отстъпваме, а гледаме да сменим темата, да му отвлечем вниманието и после все едно до сега не сме спорили му казваме игриво да ляга в леглото.
Сега като гледам при вас кога се е проявил тоя мерак, чакам ново включване Sad

# 22
  • Мнения: 5 362
Имахме такъв проблем и го решихме като допряхме нейното легло до спалнята и махнахме решетката.Сега хем си спи в леглото,хем е до мен. Grinning

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Веднага ти казвам идея за отвиването-вземаш едно чувалче за сън и просто се раждаш, дето има една дума.
Това между другото, малко офф от темата, но да споделя опит, викам. Wink
Благодаря, но тя вече и в чувала не иска, а е голяма и сама си го съблича, от 7 месечна беше с чувалче и зимно и лятно освен в най - горещите дни и аз бях много доволна,

# 24
  • Мнения: 81
Аз имам същия проблем със сина ми, но в добавка той и в нашето легло не спи, а лази или се разхожда върху нас... Следобед си спи в неговото легло и се наспива добре, по 2-3 часа сън откарва, а нощем го приспивам в неговото легло - повечето пъти заспива на ръце, а тежи 14 килограма Rolling Eyes и към 2 през нощта се събужда наспан и готов за игри, следват песнички, убеждаване но ако го сложа в неговото легло се скъсва да реве, гушвам го и се успокоявя, но не заспива... идва в нашето легло и е буден до 4-5 сутринта, естествено и ние Confused и накрая заспива между нас с крака обратно на  нашата посока, понякога спи до 9 чак... Аз се чудя дали не е заради зъбите - растат му кътниците, но не са пробилир но пък и не плаче от болка... или може би защото от известно време вечер пие кисело мляко, а не АМ, и то му простъргва стомаха, но не е много гладен, като се събуди в 2ч. по-скоро към 4ч. понякога пие мляко... не разбирам защо не си обича вече леглото и защо въобще не му спи вече 6 дни поред между 2 и 4ч. някой с подобен проблем има ли или хрумки за какво да предприемем?

# 25
  • Мнения: 5 370
Аз имам същия проблем със сина ми, но в добавка той и в нашето легло не спи, а лази или се разхожда върху нас... Следобед си спи в неговото легло и се наспива добре, по 2-3 часа сън откарва, а нощем го приспивам в неговото легло - повечето пъти заспива на ръце, а тежи 14 килограма Rolling Eyes и към 2 през нощта се събужда наспан и готов за игри, следват песнички, убеждаване но ако го сложа в неговото легло се скъсва да реве, гушвам го и се успокоявя, но не заспива... идва в нашето легло и е буден до 4-5 сутринта, естествено и ние Confused и накрая заспива между нас с крака обратно на  нашата посока, понякога спи до 9 чак... Аз се чудя дали не е заради зъбите - растат му кътниците, но не са пробилир но пък и не плаче от болка... или може би защото от известно време вечер пие кисело мляко, а не АМ, и то му простъргва стомаха, но не е много гладен, като се събуди в 2ч. по-скоро към 4ч. понякога пие мляко... не разбирам защо не си обича вече леглото и защо въобще не му спи вече 6 дни поред между 2 и 4ч. някой с подобен проблем има ли или хрумки за какво да предприемем?
Да не би да е гладен, милият, аз вече давам вечерната супичка максимално късно, около 20-20-30 някъде, и после шише адапте с бисквитки. Иначе нощем се буди за СОКИ соки, но то е сигурно защото парното доста затопя стаята.
Иначе положението, което описваш, ми е частично познато.....моят син доскоро се будеше къде 5 часа, 5.30-6.00, готов за игри.
Но какво да се прави, деца са ни и това да са проблемите.....има къде по-ужасни неща, това се преживява. Peace

# 26
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Здравейте мами. Малко предновогодишно ми идва това нещо, защото от 1 седмица нашата АНна не желае да си спи в леглото. Иска да спи само при нас, спи напряко на леглото, т.е. краката й са ми върху очите, а главата й върху главата на мъжа ми. Върти се, не иска да се завива, бута ни, ръчка ни с лакти, рита ни... направо не се спи  Confused И през цялата нощ е на stand-by режим и в момента, в който се опитам да я преместя на леглото й тя се усеща и започва да пищи все едно на това легло има някакви шипове или нещо друго не знам.... В ужас съм се видяла тези последни нощи, не знам на кой свят съм от недоспиване...
Кажете от опит - това период ли е? И ако да, кога ще отмине, щото не се трае... Sad Ще продължавам с опитите д я местя, ама вече психически не настройвам като го правя това, защото тя като се усети и след това реве сто часа и някой трябва да стои до нея и да я успокоява... Тя от както се е родила спи на отделно легло, дори от 1-2 месеца в отделна стая, със сестра си. София спи перфектно, но Ани направо ни разказва играта. Преди е спала при нас само в екстремни случаи като е била болна или като й расте някой по-труден зъб...

Казвайте някакви хватки за прилъгване щото мама и тати вече ходят като сомнамбули. Не знам дали ще изкараме довечера до 12 часа  Crazy Crazy Crazy

Благодаря и весело посрещане на новата година!   bouquet


Да се запиша и аз в отбора - съвсем същото е и при нас. С малката няма проблеми, но голямата иска при нас и това. Ще добавя, че нито съм я кърмила нощем като по-малка, нито е спала при нас - спеше си в нейното легло до един момент, после реши, че повече няма да спи там и това е. Като чета горните постинги, май няма решение - ще трябва да чакаме да отмине или да сменяме леглата.

# 27
  • Мнения: 1 753
Е, момичета явно не съм сама... И от тук написаното става ясно, че трябва упорито да се опитваме да ги отказваме от този навик, че ме чака същото със София, а на спалнята няма място за четирима  Mr. Green

Не мога да си обясня от къде дойде този пробрем. Още преди 2-3 месеца махнахме решетката на леглото, падала е, но за 1 седмица си свикна. След това ги сложихме двете в една стая, нямаше проблем... Обаче сегааааа.... ужас някакъв... Тя винаги е била приспивана, още от бебе заспива някой, но преди, след като заспи я слагах на нейното легло, а сега само да се усети че я местя и испада в истерия. Аз също не съм привърженик на насилствените действия спрямо децата и затова няма да я оставям ако не иска. Но съм решила, че няма да спирам с опитите докато в един хубав ден не я намеря в нейното легло на сутринта...

Е тва е! Ами... честита нова година все пак! ДА сме живи и здрави, пък другото ще го борим някак  Wink Wink

# 28
  • Мнения: 2 784
И ние имахме подобен период. Отминава. Отначало се опитвахме да бъдем толерантни към детето, но след почти месец толерантност, ни кипна. Слагах я насила още след банята в нейното креватче и твърдо повтарях, че това е нейното легло и ще си спи в него. Рева истерично първите няколко пъти, после се примири със съдбата си. Преди това се приспивахме на нашето легло и после я местехме. Сега вече сме новодомци и е сама в стая. Очаквахме драми, но тя отскоро заспива сама. Гушкаме се 5-10 минути, казваме "тао"(чао Wink) и излизаме от стаята и тя си заспива. И спи почти до сутринта, чак към 6 се мести при нас. Чак ме е страх да се похваля. Sick
 Не казвам, ченасилственото отучаване е правилният начин, но на Калина, ако не и сложиш граници ни се качва на главите.
Ал, стрелчета са, че и на една дата момите... Wink, няма лесни начини при тях.

# 29
  • Мнения: 5 370
И ние имахме подобен период. Отминава. Отначало се опитвахме да бъдем толерантни към детето, но след почти месец толерантност, ни кипна. Слагах я насила още след банята в нейното креватче и твърдо повтарях, че това е нейното легло и ще си спи в него. Рева истерично първите няколко пъти, после се примири със съдбата си. Преди това се приспивахме на нашето легло и после я местехме. Сега вече сме новодомци и е сама в стая. Очаквахме драми, но тя отскоро заспива сама. Гушкаме се 5-10 минути, казваме "тао"(чао Wink) и излизаме от стаята и тя си заспива. И спи почти до сутринта, чак към 6 се мести при нас. Чак ме е страх да се похваля. Sick
 Не казвам, ченасилственото отучаване е правилният начин, но на Калина, ако не и сложиш граници ни се качва на главите.
Ал, стрелчет
Офф топик-как преодоля страха от отделянето на мома Калина в друга стая?  Embarassed Embarassed
Признавам си, че съм шубелийка и отсега съм заявила на мъжото, че искам бебефон....макар и да не е бебе вече Станислав. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт