Различно отношение към двете ми деца

  • 3 007
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Изобщо не живея с приятната мисъл, че всички роднини ще обичат децата ми, пък че и еднакво. Това е абсолютно невъзможно. Аз самата имам различно отношение към роднинските деца. И колкото и да се опитват да ми вменят определени чувства /засега не че има желаещи да го правят де/, не виждам как подобна мисия би завършила с успех.

За конкретната ситуация - не мисля, че е опит за демонстрация на някакво злонамерено отношение. Явно жената не е свикнала с новата ситуация и след време всичко ще си дойде по местата. Аз лично съм връщала подаръци в началото, когато синът ми беше съвсем малък. Но е ставало дума за малки почерпки, подаръчета и т.н. Тогава тактично обяснявам, че не мога да пиема подаръчето за Наталия, защото няма за брат й. След един-два такива случая нещата си дойдоха на мястото. Не съм правила ярки демонстрации, не съм целяла да обиждам никого или да натривам нечий нос. Не виждам ползата за никого. Да изхвърля демонстративно подаръка ми се струва също толкова невъзпитано и проява на лош вкус, колкото и да изпратя един подарък, когато децата са две. Още повече, че второто може да се разтълкува като неволен жест, а първото си е откровена простотия.

Колкото до деца от различни бракове - бащата на малкото е редно да поговори с майка си. Съвсем ясно е, че тази жена няма начин да обича двете деца еднакво. За това не може да се кори, но поне от куртоазия би трябвало да ги зачита като равни по такива поводи. Отделен въпрос е, че майката винаги търси разлика в отношението, просто по подразбиране. Последното го твърдя от опит.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 673
Колкото до деца от различни бракове - бащата на малкото е редно да поговори с майка си. Съвсем ясно е, че тази жена няма начин да обича двете деца еднакво. За това не може да се кори, но поне от куртоазия би трябвало да ги зачита като равни по такива поводи. Отделен въпрос е, че майката винаги търси разлика в отношението, просто по подразбиране. Последното го твърдя от опит.
newsm10
Много си права! Това е и една от причините да не се връзвам много-много.....

# 47
  • Мнения: 5 468
Как ще води само едното дете на море?! #Crazy
Не ми го побира главата.
Прави сте, че децата не трябва да се делят. Но аз пък не я виждам тази свекърва с 2 и 3 годишно дете на море.
Не е ли по-добре да заведе поне едното Blush? Така вниманието й ще бъде единствено към него и няма опасност от разни случки... да не дава Господ Peace. Аз не бих й имала доверие да й дам и двете ooooh!.

# 48
  • Мнения: 15 619
Щом майката е усетила, че децата са делени от свеки и не иска да е така, какво има да се умува. Ситуацията, изглежда, не е такава, каквато ти я представяш.
Тук става въпрос за даване, подаряване/независимо какво/ на едното дете и пренебрегване на другото.

# 49
  • Мнения: 7 430
Бъди лоша към свеки и добра към децата си.
....

 Peace

Само ако говориш с нея - може да се промени отношението и дано това стане Peace
За съжаление и аз виждам "леко" разделение от страна на двамата свекъри относно децата ми, но ....скоро всичко ще си дойде на мястото Peace

Пожелавам ти успех и .... и натрий ноСА Wink

# 50
  • Мнения: 3 506
Прави сте, че децата не трябва да се делят. Но аз пък не я виждам тази свекърва с 2 и 3 годишно дете на море.
Не е ли по-добре да заведе поне едното Blush? Така вниманието й ще бъде единствено към него и няма опасност от разни случки... да не дава Господ Peace. Аз не бих й имала доверие да й дам и двете ooooh!.

Има резон в това, което казваш, но:
- разликата между море само със сина ми и море със сина ми и дъщеря ми е минимална;
- никой не я кара да води никое море на дете. след като се натиска, редно е да си прецени възможностите, така че нещата да са справедливи и за двете деца;
- справедливо предложение би било да заведе единия за три дена и другия - за три - примерно (това на първо четене).

Поне така си мисля, пък знам ли, може и да греша  Thinking

Иначе съвсем вярно е, че ако случайно реши да вземе и двамата, ще ми е сто пъти по притеснено, защото така ще ги надъха един срещу друг, че после... За щастие вероятността е съвсем минимална...

Общи условия

Активация на акаунт