Човек на "нашето" ниво

  • 8 371
  • 268
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 024
Четейки една друга актуална в момента тема се спомена за това как човек трябва да е реалист и да си търси човек на неговото ниво. А хората често не могат да преценят обективно своето, какво остава за нивото на потенциален партньор, ниво. Та какво е вашето и какъв партньор смятате, че заслужавате? Смятате ли, че сте обективни в това отношение и по какви критерии съдите за това?

Лично за себе си избягвам да тръгвам със списък от изисквания, не че нямам, но гледам най-вече дали има привличане и приятно прекарано време. Малко ми е далеч това с нивата, но определено би ми било интересно да разбера какво мислите по горните въпроси.
Дефинирай какво разбираш ти под 'ниво'. Въпросът ти е много интересен, поздравления.
Колкото до отговор - ще ти го дам, не ти трябва списък с изисквания, от каквото ниво си ти, такъв партньор привличаш, на същото ниво, както и да го разбираш нивото.

# 16
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 821
Не е нужно да си обективен, само да си доволен. На едни им е нужно партньорът да е на същото интелектуално ниво за да си разискват Шопенхауер, на друг да е на същото физкултурно ниво за да си тичат заедно по 5км сутрин, на трети да са на същото парично ниво за да си паркират две еднакви ламборгинита в гаража, и т.н. всеки си избира лично и е различно.

# 17
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 452
С ММ скоро си говорехме,че точно от такива претенции ,жажда за нива и подценяване на хората доста наши познати и набори около 40г и 40+ си останаха моми и ергени без изгледи да се променят нещата ..Никой не прави компромиси,високи изисквния,НЕдаване без получаване-комплексни неща които водят до ...никъде ..
По-заможните не допускат обикновен човек на заплата от панелката да му влезе в покоите /жив пример наш съсед
за други пък професията е водещо и на живот и смърт -лекарка няма да се прежали с такси шофъор ...Голям фактор имат и родителите на 20+ годишните при избора на гадженце-това наблюдавам при моите колежки-все гледат да се въртят нещата около техния статус и ниво.

Последна редакция: нд, 26 мар 2023, 08:58 от teddynm

# 18
  • Мнения: 18 813
Всичко има значение, включително и кой къде е расъл и пасъл. И къде пасе сега.

# 19
  • Мнения: 6 880
Ами то е нормално да се срещат и харесват взаимно хора на едно ниво. Ся примерно, аз живея в бг провинцията, ми няма как да срещна принц Хари, нали. Нормално е да срещам хора на моето средностатистическо ниво. Също не слушам чалга и не ходя по кръчми. Следователно трудно ще срещна хора под моето интелектуално ниво, защото нямаме обща среда. Общо взето зависи каква ти е средата, с какво се занимаваш, какви са ти интересите. От това зависи и какви хора ще срещаш. Ако си планинар - срещаш планинари. Ако си чалга фен - срещаш такива. Ако си рокер и караш мотор - пак. И така нататък. Ние с моя мъж се срещнахме като студенти и нататък градихме всичко заедно. И заедно минахме на следващи нива. Това мисля,е най-успешния вариант.

# 20
  • Мнения: 5 161
Всичко има значение, включително и кой къде е расъл и пасъл. И къде пасе сега.
Особено къде е расъл и пасъл.Сега може да пасе другаде, но някои неща си остават.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 668
За пореден път, препоръчвам видеотата на Кевин Самюълс в Ютуб. Той говори точно за нива и точно за брак.

Въпросът е сложен и обширен. Съдържа много второстепенни въпроси.
Например, поне малко от малко е необходима обективна оценка на себе си и другия. Примерно от 1 до 10 или 1 до 100. Ако ще сравняваме. Знам, че има теория, че всичко сляпо се случва, без оценки, но аз не вярвам на това.

Също е съществено (като част от горното) да знаем колко сме редки и колко е рядък мъжът/жената, която търсим. В едно видео последно гледах и "интернет калкулатор" на търсения мъж. Имаше чекбокси за възраст, обвързаност, раса, финансово състояние, и тн, и накрая излизаше % от всички мъже. Много лесно се стигаше около 2%. Примерът във видеото, примерно заплата 2пъти над средната, необвързан, диапазон 35-50г и падна на 2.7%

Е, ако си средностатистическа жена, дори и (в твоите очи) красива, дали си в топ 2.7% от жените?

Сега, ясно, че някои не търсят финанси, а примерно пеперуди, или хумор или голям инструмент. Няма лошо. Стига да сте честни със себе си. Това само вас касае.

Важното е, че 2та пола имат разминаване в приоритетите, това, което търсят и предлагат. Много често жените не го осъзнават и искат от мъжете да търсят точно тези качества, които те самите търсят. Да, ама мъжете търсят жена, а не мъж в женски дрехи. Така че, успешна кариера, изплатен апартамент, кола, са им много нисък приоритет.
Затова е честна обективността с процентите, за да се сравниш с останалите от твоя пол. (знам, че е мръсна дума сравняването, ама няма как, така работи избирането за брак)

Особено при интелигентните и образованите хора е по-трудно, защото им се налага да съчетаят и емоционални изисквания и интелектуални и физически. И става експоненциално по-малка вероятността за съвпадение по всичко. Затова е добра идея компромис, остава да си решат с кое от всичко може и до колко.

Щом някой с години търси и не намира, шансовете са, че критериите са високи. Или е в някоя родопска изоставена мина, без налични мъже.

# 22
  • Мнения: 10 941
С Мм сме на едно ниво във всякакви отношения. Срещнахме се на работното място, т.е. имаме еднакво образование, оказа се, че имаме еднкави разбирания, нагласи и даже детски изживявания. Не мога да си представя да се занимавам с някой друг, дори да е на по-високо ниво. Нито ми трябва по-богат, нито по-умен.

Замислих се, че винаги до ММ мъжете, с които съм излизала са били на по-ниско интелектуално ниво от мен. Не някакви тотални тъпаци, но все пак аз винаги бях по-умната и интрлигентната. И явно за това не са се получили нещата, защото не бих търпяла мъж с по-ниско умствено ниво цял живот. Излизала съм в мъже, които са били доста по-богати от мен, но като е кофти човек, парите не са фактор. Не, че бих и търпяла някой лентяй. Общо взето нивото ми е среностатистическо, не съм търсила нещо по-високо на всяка цена.

А това за хората с огромно и грешно самочувствие, които остават сами накрая, заради безкрайните си нереални изисквания е факт. Всеки Ганьо търси да си хвана манекенка... И при жените е същото. Имах колежка от университета, дето беше грозничка, дебеличка и не блестеше с ум, лепваше се на всички хубавци и се чудеше защо не я искат за гадже.. ами.. как да й обясниш, ако тя не може да се прецени реално.

# 23
  • Мнения: 18 401
Изборът според мен става инстинктивно, на подсъзнателно ниво, но това не значи, че не са задействани преценките по критерии, които човек си има. Например вчера в една друга тема писах, че не бих допуснала до себе си човек, който говори с вулгарни, грозни думи. Ако ме питате, едва ли ще се сетя да го спомена като критерий. Но още на първия вулгарен израз, който употреби пред мен, човекът ще бъде дисквалифициран. Това е така, защото някои неща се подразбират, само че е индивидуално за кого какво се подразбира.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 668
Калкулатори:

Женски калкулатор
https://igotstandardsbro.com/

Мъжки калкулатор
https://realitycalc.com/

Калкулаторите са за САЩ, но ако нормализираме заплатата спрямо средната за страната, ще се придобие някаква бегла яснота. Средната заплата за САЩ е 55 000 бруто на година. За България средната е 1900лв бруто на месец, и 2600лв за София бруто на месец.
Например, ако търсим мъж с 4к бруто в България (5 в София), трябва да зададем на горния калкулатор за САЩ 110 000$ годишна.

Не включва химия, външност, характер и тн.

Ето пример:
    35-50г
    not married
    any race
    at least 6' tall
    not obese
    earning at least $110,000 per year

Резултат: 0.27%
Cat enthusiast

# 25
  • Мнения: 18 401
Парите са променлива величина. Преди промените една роднина се омъжи за преуспяващ мъж, партиен секретар и не знам си кво. След промените той остана без работа, за никого нямаше значение, че е партиен секретар, изобщо пълен крах. Тъй че нямаше файда от цялото упражнение, поне да беше се омъжила за човек, който й харесва. А тя остана с партньор, който хем я дразни, хем няма пари, защото имаха вече деца, а и времената бяха малко по-други.
Тъй че калкулаторите са само към фиксиран момент, бъдещето е неизвестно.

# 26
  • Мнения: 6 880
Ха, на мен ми даде, че съм 0.90% /имам дете, бяла, 34г, не съм дебела, средна височина, само за дохода не знам кво да пиша по техни стандарти, сложих 20к годишно, ама за тях сигурно е ниско/
За мъжа, ми даде 0.60% ама щото писах без деца, 30-40г, бял, не дебел, дохода беше автоматично на 80к, предполагам е някакъв среден за там/.
Много забавно.

# 27
  • Мнения: 41 929
Според мен разковничето е в това да се вземат млади, когато все още нямат нищо и да градят заедно. Но и да се развиват заедно, защото имам наблюдения върху няколко семейства, вече бивши, в които жените учиха и се амбицираха да се развиват и израстват, докато мъжете им си останаха на същото ниво. В един момент се оказва, че вече нямат дори общи теми за разговор.
За връзките в по-късна възраст го има и това, особено ако единият е постигнал повече, дали пък не са с него заради възможностите, парите му...
Абе всичко е на късмет... Както една съфорумка каза скоро, пускаш тото (вземаш една жена/един мъж), пък то се оказал джакпот.

Споделям това мнение. В моя приятелски кръг повечето "заварки" станаха в студентските години, когато бяхме еднакво бедни. Не и според тогавашните разбирания, де. Затова може би е по-добре да се каже еднакво неуспели все още в живота. Но имаше химия и привличане и имаше горе долу еднакво ниво на образование (все студенти и някак все се оказваше, че сме завършили езикови гимназии), на интелект, на амбиции, на социален произход. И нещата станаха, а после се развиха във времето и малко са разведените.
И това за развитието също е важно, защото макар да са почнали от едно ниво, ако единият отиде много напред, а другият не, се получава пропаст между тях. Най-често жените изостават и стават неподходящи, защото вече не са на нивото на преуспелия мъж, това по мои наблюдения. Към това добавям и запускането на физическата форма и външността, пак по-критична за съжаление при жените.

За зряла възраст, когато младежите вече работят и са постигнали различен имотен/финансов статус, нещата според мен стават по-сложни. Май доста по-сложни, защото компромиси се правят по-трудно, претенциите са повече, сметките ги има, а и страховете, че другият си прави сметки съвсем не са за подценяване. И някак химията не хваща толкова силно, поохладена от опита. Честно казано това например е бъдещето на детето ми и съм разтревожена, но мога само да се уповавам на Господ за благоприятен край.

Последна редакция: нд, 26 мар 2023, 09:43 от Черна станция

# 28
  • Мнения: 7 062
Аз мога да кажа, че имам достатъчно адекватна преценка за себе си. Познавам се, знам си кусурите, знам си и положителните качества и съм наясно какво мога да предложа. Не смятам, че някога съм целяла да бъда с мъж на ниво, по-високо от моето. Но съм имала връзки с мъже/момчета, които доста очевидно бяха под моето ниво и те самите го осъзнаваха. Затова и връзките приключваха сравнително бързо. Такава съм - мога да дам шанс стига да намеря нещо у партньора, което да ми харесва, да ме привлича.
С моя мъж много си приличаме и сме на едно ниво. Това и двамата го знаем. Но както вече споменах и в друга тема, работата беше и на късмет при нас.

Абсолютно съм на мнение, че е много наложително човек да има реална преценка за себе си, за да не се чуди защо е сам и никой не го иска за сериозна връзка.

# 29
  • Мнения: 41 929
Понеже писах за младите, а за много от нас това са децата ни, на майтап или не чак толкова, при разговори сме си мечтали за индийския модел - мама и татко се срещат с други мама и татко и женят младите. При това се оказва, че мама и татко правят много трезва оценка на нивата във всяко отношение и подборът е доста ефективен, като доказателство е ниският процент разводи. Еееех, мечтииии Simple Smile


И да добавя нещо за нивата. На млади години за да се свалите с някого е било достатъчно да има химия - харесвате се, вземате се пробно и карате известно време. Но едно е да се гаджосваш с някого, друго е сериозната връзка. Пеперудите можеш да изживееш с всеки, но брак се гради след трезва преценка и само с подходящия. И там вече се намесват нивата, самооценката и оценката на другия. И според мен това е правилно, защото брак основан само на пеперуди няма много шансове (освен при късмет покрай пеперудите и другото да се е случило ОК).

Общи условия

Активация на акаунт