Човек на "нашето" ниво

  • 8 352
  • 268
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 237
ЧС, просто не е прието да се развеждаш в тези модели, а не че кипят от щастие с избраника на мама и тати... Липсата на развод не е доказателство за нищо.

# 31
  • Мнения: 41 448
ЧС, просто не е прието да се развеждаш в тези модели, а не че кипят от щастие с избраника на мама и тати... Липсата на развод не е доказателство за нищо.

Е да, изолиран като единствен факт не е доказателство, но все пак е аргумент и ако има и други...

Цитат
A recent survey found that 60 percent of young Indians accept arranged marriages, and 81 percent are happy to stay in a joint family after marriage.
Скорошно проучване установи, че 60% от младите индийци приемат уговорените бракове, а 81% са щастливи да останат в такова семейство и след сватбата.


https://www.vice.com/en/article/5dpp93/indian-matchmakers-arranged-marriage

# 32
  • София
  • Мнения: 4 668
Ха, на мен ми даде, че съм 0.90% /имам дете, бяла, 34г, не съм дебела, средна височина, само за дохода не знам кво да пиша по техни стандарти, сложих 20к годишно, ама за тях сигурно е ниско/
За мъжа, ми даде 0.60% ама щото писах без деца, 30-40г, бял, не дебел, дохода беше автоматично на 80к, предполагам е някакъв среден за там/.
Много забавно.
Хаха, видео коментаторите често дават за пример тамошни жени, дето слагат по 80-100к средно за мъж. Имаше една, дето беше се изцепила, че 15% от мъжете (1 на всеки 7) печели по 1млн $ годишно.
Аз съм го написал средното, 55к бруто, което се равнява, най-грубо казано на 1900лв бруто месечно в България.
20k $ на година в щатите е 2/3 от минимална заплата, все едно български 450лв.

80к доход е 1.5 на средната заплата там, т.е. равнява на 3900лв в София. Не е среден. Но на жените така им изглежда Simple Smile

Според мен не е коректно да се чеква "бяла", защото за щатите белите са сигурно 1/2. В България повечето сме си българи. Т.е. по-коректно е "any race".
Също калкулаторът за заплата има чекбокс "под и над сумата". Т.е., коректното е "над"
Също, за възраст не е коректно да се чеква от 34 до 34. Защото така изкуствено се сваля % вероятност, но не е "търсен" ефект при избора. Идеята е да се ограничи това, което е търсено и ценно.
Не знам как си ги изкарала тия %, сложих твоите чекбокси, излизат 10ина %

Интересно, че само като махнеш наднорменото тегло и жените падат на 30%.

Има някакъв лек дефект калкулатора. Реалният резултат в милиони жени се променя, но % остават същите.
Например заседна на 31%, а жените падат от 40 на 12млн, ако смъкнеш възрастта от 18 до 35г.
Реално трябва да е около 9%

# 33
  • Мнения: 6 732
Ок,за другото съм съгласна, за дохода специално нямаше как да го знам. Но ако си чекна 55к сигурно ще падне още процента.
Но за any race няма как да стане. Където и да съм, все ще съм си бяла, и ще искам бял мъж.

# 34
  • Мнения: 29 808
Според мен означава да се събереш с човек, който има подобен на твоя мироглед и подобни възможности. Преди години случайно попаднах в компания на деца на богаташи....(деца, деца 25-35 + -годишни). Никога през живота си не съм се чувствала толкова не на място, там темите на разговор бяха коренно различни - яхти, самолети, почивки и т.н. За себе си смятам, че мога да намеря тема за разговор с много хора, но там бях като паднала от Марс. Та, точно това значи "човек от нашето ниво" - някой, с когото да имате общи неща.

# 35
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 061
И това доживях... С калкулатор да правиш сметки за връзки. Макар че откакто списвам по-сериозно във форума вече не се чудя защо много хора са сами.

# 36
  • Мнения: 18 655
Няма калкулатор, който да покаже защо човекът е дисквалифициран. Ако смята сам да достига до отговора, му трябват т.нар. софт скилс, или някой друг да му го каже в прав текст, ако този другият прецени, че първият ще вдене, но му липсва капацитет да достигне сам до откритието.

# 37
  • Мнения: 115
Абсолютно съм на мнение, че е много наложително човек да има реална преценка за себе си, за да не се чуди защо е сам и никой не го иска за сериозна връзка.

Трябва да има, да. Само че осъзнаването защо нещо е някак си, не го прави по-поносимо. Следва чудене "вешаться или стреляться"...

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
За индийците не съм съгласна.Преди години бях по чужбина и колегите ми бяха индийци.Наслушах се на всевъзможни истории за това как булката се запознава с мъжа си, чак на сватбата.Години наред стои в уреден брак,с човек,който не обича,не харесва.На това отгоре другите мама и тати са си пробутали боклука,сина им е алкохолик.Та мерси за такива уредени бракове.Повечето индийци с които работех си имаха официално”семейство” в Индия ,а в Европа са с жена,която те самите са избрали.
А по темата-оказва се ужасно сложно да разпознаеш “твоя “човек.Покрай мен имам много разведени след години живот заедно.Заради несходни интереси и начин на живот.Това последното никога не съм мислила,че влиза при подбора на кандидати.Пример :Мъж обича да стои до малките часове на нощта,а жената си ляга към 22.Никога не се засичат сутрин.Почивните дни той си ляга към 4 и става към 16 часа следобед.Тя сама с детето,и никъде не ходят почивните дни семейно.На море тя отива за да се къпе и разхожда по плажа,а той за да спи.И там разногласия .Друг пример:Мъжа обича да ходи по разходки,екопътеки,да пътува.Тя обича само в Мола.Разведени са вече.Друг пример:Той обича да пътува,да посещава природни обекти,екопътеки.Иска да покаже красотата на природата на детето им.Тя е в другата крайност-къщно пиле.Не обича да излиза,почивните дни си стои вкъщи,дори да няма какво да прави.
Сходните интереси и начин на живот  се оказват много важни при избора на партньор,не само интелектуалното ниво.Прперудите можеш да ги изживееш със всеки,който ти хване окото,но не можеш да разчиташ само на тях и при дълготрайните отношения.Там си трябва и сходство в характерите и интересите,та дори ако щеш и хобитата на партньорите.Сега се сетих поради каква прозаична според някои причина се разделиха познати от детството ми.Той е душата на компанията,обича да посреща приятели и компании.Почти всеки ден.Тя е интроверт,не обича шумни компании и хора.Щастлива е да е само с любимия мъж.Той посреща голяма компания,тя мърмори,че пак ще сервира и мие,след цял ден работа.

# 39
  • Мнения: 29 808
Е, да, ама тези различия не се "виждат" в началото на връзката, еле пък, ако са се оженили 20-инагодишни... Почти всичките ми познати, които се ожениха млади, на 19-20 г., сега са разведени и с нови семейства, понеже не са се познавали достатъчно, не са познавали дори самите себе си. Разбира се, че има и двойки, които са заедно от младежи, хора и съдби всякакви.
Затова смятам, че е важно двойката да поживеят поне година заедно преди брак и/или дете.

Ще намериш сходен човек на местата, в които се подвизаваш. Ако ходиш в чалготека, ще се срещнеш с различен тип хора, отколкото в библиотека или на екскурзия примерно. Каквито са ти интересите, такъв човек ще срещнеш.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 895
Човек е трудно да определи собственото си ниво, защото хората освен невярна преценка за качествата и възможностите си (и по-ниска, и по-висока), често имат липси в опита, които прикриват дефицити. Тези неща обикновено лъсват във връзките с различни типажи, особено по-продължителните, но това не значи задължително, че човекът ще има капацитета да ги види и отработи. Човек трябва да е доста осъзнат, самоаналитичен и самокритичен за да се определи обективно, да не се подцени заради комплекси, да не се надцени - понякога също заради комплекси (парадоксално) или защото му се иска човек, в чиято категория той самият не попада.

Относно "човекът на нашето ниво" - смятам, че с моята половинка сме на едно ниво. Не, не сме еднакви по всички параграфи, но се допълваме добре, там където сме различни. На сходно ниво сме като интелект и външен вид, а също сме на една възраст, което за мен е голям плюс. За мен търсенето на партньор с голяма разлика в нивото винаги води до проблеми - единият вероятно ще се чувства прецакан цял живот, все едно се е примирил и направил голям компромис, а другият постоянно ще е нащрек, да не изгуби голямата "печалба", и вероятно често ще се чувства непълноценен. Определено смятам, човек трябва да се цели според възможностите си.

# 41
  • София
  • Мнения: 35 261
Нивата в България не са много, в някакви екстрени ситуации има разместване по слоевете, рядко напускаме хабитата и възпитанието си, та не знам “нашето” ниво да е проблема, по скоро “нашите” кривотии.

# 42
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 061
Да де, ама нали в това е проблемът, че не може да прецени обективно възможностите си...
Затова казах, млади, влюбени и загубени избират някакъв партньор, често без абсолютно никакви критерии и мисъл и каквото стане. Колкото повече опит се натрупва, дори и само да гледаш какво се случва около теб, толкова повече вдигаш критериите. Навремето казвахме, че някой с нереални представи е гледал много филми. Сега мога да перифразирам, че гледа много подкасти...

# 43
  • France
  • Мнения: 12 974
Наистина не ги разбирам тези дюлгерски работи със списъците и нивата. Или един човек те привлича, или не. Или ти го привличаш, или не. На хартия може и да сте един за друг, но ако не ти идва да го натиснеш в ъгъла, докато му разкопчаваш ризата - няма смисъл тази работа.
За да една връзка да е стойностна и продължителна трябва да имате сходни интереси и виждане към света. Толкова. Нито парите са толкова важни, нито кой къде е расъл... не се ли кефите на едно и също нещо - няма как да има бъдеще.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 668
Сигурно е непонятно за някои хора, ама има хора, които са доста привлекателни и едно 50%, а може и 80% от противоположния пол "му иде да им съблече ризата". Така че, това няма как да е единствен критерий. А по-скоро се приема за даденост.
Но се намесват всякакви други фактори, включително и рационални доводи, лични, набити, или току що снесени от услужлива приятелка от типа "ами Ако, ами Ако".

Общи условия

Активация на акаунт