Бурно/Уравновесено начало на връзка

  • 4 616
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
Здравейте! Извинявам се, ако подобна тема е пускана преди.
Споделете своя опит и мнения, ей така, от чист интерес ми е - кои връзки сте имали/сте срещали по-често в разкази на ваши познати, които са се задържали по-дълго във времето - бурните , в които имаш чувството, че си на седмото небе и всичко сякаш лети около вас, или по-постепенните, по-уравновесените, при които за всяко нещо си има момент, макар и не толкова светкавично бързо?

# 1
  • Мнения: 2 960
При мен бурните връзки завършиха със сълзи от моя страна,но човека ,с който всичко ставаше бавно и си казахме,,Обичам те" чак на 7 месец -имаме  вече детенце и се обичаме все още,дай боже още дълго време 🤗

# 2
  • София
  • Мнения: 13 745
В тази игра няма правила.
Аз съм омъжена за най-добрия си приятел от детството, с когото даже не разбрахме кога от приятели станахме двойка, пък сме заедно от 30 г.
Сестра ми имаше 2 бурни връзки. Първата приключи още по-бурно с развод след 2 г. Втората връзка вече продължава 30+ г.
Етърва ми и деверът бяха също от кротките връзки тип съученици, състуденти и т.н. от 25 г. живеят кротко и спокойно.

# 3
  • Мнения: 6 306
Само бурно начало при мен. С постепенно начало не ми се е получавало никога, тази силна тръпка и желание така и не идват, за сметка на това почва да ми става неприятно всичко. По тази причина след няколко такива неуспешни опити просто се отказах от такива. С жена ми беше токова силно началото, че имах усещането все едно съм на някаква силна дрога, буквално бях като опиянен от тръпката след първите ни срещи и целувки.
При други обаче не е така, така че универсален отговор няма. Забелязал съм обаче като че ли при мъжете по често се случва така, съдейки по мои приятели. Докато при жените стават по бавно нещата.

# 4
  • Мнения: 46 640
По принцип няма правила. Зависи си и от човека.
При мен беше като описаното от rf22.

# 5
  • Мнения: 6 880
Зависи какъв човек си. Аз съм спокоен, уравновесен човек, не обичам неща, които ме напрягат. Винаги първо съм била приятел с някой и посленещо друго. Харесвам спокойни хора. Елементарните, подвластни на емоции,са ми прекалени плоски и никога не са ме привличали. Даже ме отблъскват на няккакво първично ниво. Така че, за мен, дасе чувстваш спокойно с някой е от особена важност. Това обаче, не означава да няма страст и желание. Но си има моменти за всичко. В отношенията обичам спокойствието.

# 6
  • Мнения: 1 043
За следващата си връзка бих избрала уравновесено начало, да опозная човека, да проуча нрава му, как реагира в определени ситуации, какви са ценностите му, психопат ли е, има ли чисто съдебно минало и стабилно финансово състояние. Ако не иска да чака - следващият. Не ми е зор. Оттук насетне прагматизмът в мен ще надделява над емоциите. Сещам се за един тип, с който нещата започнаха доста бурно, по негова инициатива, съобщи ми, че оттук насетне сме ставали едно цяло и че ако ми поиска 5000 лв назаем, нямало да ми ги връща, защото ние вече сме Едно. Хахахаха, фантастиката е на третия етаж. Айде у лево. Имам дете,за което трябва да мисля и да се грижа, така че от разни "бурни романси" изпитвам позиви за повръщане.

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 17:53 от mariamp28

# 7
  • Мнения: 12 940
...С жена ми беше такова силно началото, че имах усещането все едно съм на някаква силна дрога, буквално бях като опиянен от тръпката след първите ни срещи и целувки.
...
Като rf и аз.

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 211
И аз съм от бурните. Не само началото, бури и емоции от началото до края.

# 9
  • Мнения: 46 640
За следващата си връзка бих избрала уравновесено начало, да опозная човека, да проуча нрава му, как реагира в определени ситуации, какви са ценностите му, психопат ли е, има ли чисто съдебно минало и стабилно финансово състояние.
Бурното начало не означава прибързан брак и планиране на деца. При нас началото беше бурно, но брак сключихме на 4-тата година, дете планирахме на 7-мата. Опознахме се достатъчно Hands Plus1

# 10
  • Мнения: 1 043
За следващата си връзка бих избрала уравновесено начало, да опозная човека, да проуча нрава му, как реагира в определени ситуации, какви са ценностите му, психопат ли е, има ли чисто съдебно минало и стабилно финансово състояние.
Бурното начало не означава прибързан брак и планиране на деца. При нас началото беше бурно, но брак сключихме на 4-тата година, дете планирахме на 7-мата. Опознахме се достатъчно Hands Plus1
Така съм съгласна, да. Но откакто се разделих с мъжа ми, получавам някакви странни предложения от хора, които едва ме познават, само сме си писали, без да сме се виждали още, че искат дете от мен и да живеем заедно. Това за мен е огромен червен флаг. Особено пък обща собственост да се купува с човек, когото познаваш от два-три месеца..
Знаеш ли го колко бързи кредита има, какви глоби и неплатени данъци, осъждан ли е и т.н. Защото историята познава много случаи на измамени жени, затънали до шия, защото са имали неблагоразумието набързо да се омъжат, даже във форума се сещам за няколко такива случая.

# 11
  • Мнения: 2 224
за мен ако началото не е бурно, значи никога няма нищо да стане
Пробвала съм “с времето ще се влюбиш” но с времето около 2 години само ми доскучава
Всичко е до човек, аз съм много емоционална, но трудно се доверявам трудно се влюбвам и ми трябва любовта буквално да ме “удари по главата” за да се влюбя.
Не съм женена още, така че тепърва ще видим колко дълго ще изтрае, но спокойното начало за мен си е край

Съгласна съм, че не значи веднага да скачаш в брак и деца, първо трябва да знам, че това е човек, на когото мога да имам доверие.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Май разбирането за бурно/уравновесено е различно за всеки. Ето, някой говори, че не можел с "любовта ще дойде после". Ми то това не е уравновесено, то си е.. нищо. Rf22 казва, че при него ставало само бурно - да де, ама нали разправяше, че не бил впечатлен докато си пишели и му пращала снимки, пък после вече лапнал.
Бурно за мен ще рече, на първа среща да си привлечен дотам, че да свалиш обичайни задръжки веднага, да се правиш на магаре дет се вика, макар да не ти е характерното държане. Уравновесено е да се срещнете 2-3-5 пъти, преди интереса ти да е предизвикан и да пожелаеш да задълбочиш познанството вече на лична основа.
Моята връзка в този смисъл (34 г.) е от уравновесените. Онези от приятелите с такива, още са с половинките, при другия тип не се получи, но дали е щото са били бурни, не се наемам да съдя.

# 13
  • Мнения: 2 928
Аз съм на принципа винаги "любовта ще дойде после", защото за мен любовта се изразява в постоянна грижа, вървейки ръка за ръка с действия. Затова е нужен по-дълъг период.
Инак нямам задръжки и началото винаги е бурно. Въпросът е, че после следва същинското опознаване и от него зависи дали ще има продължение или се пристъпва към следващото бурно начало.
Не си позволявам емоциите да ми замъглят разсъдъка никога, макар да давам позивни за обратното.

# 14
  • Paris, France
  • Мнения: 14 405
Двете ми сериозни връзки, както и няколко несериозни започнаха с любов от пръв поглед. Ако не се влюбя лудо, връзка няма. Не се получава и бързо късам, защото не ми е приятно с човека.

Не знам кои връзки са по-трайни. Зависи от хората и обстоятелствата.

За дългото задържане заедно - много двойки седят заедно по инерция, а други даже имат конфликтни и откровено нещастни връзки. Не ми е важно да съм дълго с някого, а да съм доволна и щастлива с него.

Общи условия

Активация на акаунт