С какво ви дразнят децата?

  • 11 392
  • 210
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Изказвам се по принцип, последният пост не беше конкретно обвързан с поста за фризьора, а принципен. И го мисля. Не виждам нищо комично в това човек да не може да се справи с малки деца, и да ги превръща в разглезени лигльовци, защото видиш ли да не ги травмира като им каже “Не”. Не съм и съгласна вината за некадърното родителстване да се прехвърля върху децата. Не знам как е възможно някой да не осъзнава в каква светлина го поставят разказаните по този начин истории.

Да не ме разберете погрешно - не коментирам кой как си гледа децата, аз си говоря по принцип и споделям личната си гледна точка.

# 181
  • София
  • Мнения: 38 898
Аз пък като родител от 18 г, знам че всичко е за момента. Днес може да се оплача, утре да се похваля, а след няколко месеца поводът за оплаквания въобще да е изчезнал.
И не е нужно да го обръщаме на драма с елементи на футуристична.

# 182
  • Мнения: 21 648
Освен от базови нужди децата имат нужда и от радост в живота, не е нужно да чуват Не за всичко извън базовите нужди..
В казуса който даде повод за такова настървение детето не прави нищо нетипично за възрастта си, нито престъпно, нито пък такова, което да дава повод за притеснения за бъдещето му.

# 183
  • Мнения: X
В коментарите по казуса никой не е твърдял и обратното. Просто няколко човека казахме, че майката се оплаква от поведение, което тя самата насърчава чрез действията си.

# 184
  • Мнения: X
Карма, пак ще го напиша, надявам се да е по-разбираемо така.
Темата е за оплакване и дрязги от децата, не за поучаване и охарактеризиране родителския капацитет на потребителите, които са споделили личен опит.


Като човек възпитавал доста деца, извън моето собствено, мога да кажа, че ми е една идея високопарно изказването за "некадърното родителство на малки лигльовци", което е грубо и ненужно.

Оплаквам се, че щерката беше изморена днес след 3 дни маратон по 14 часа на състезания и едвам стана и се занесе към у-ще и  е на косъм от закъснение. Все проверявам емейла си да видя дали са й писали отсъствие за закъснението от 5-6 минути.

# 185
  • Мнения: X
Не виждам защо дискутираме. На мен пък ми е противоестествено хора да се оплакват от резултатите на собствените си действия и да се поставят в някаква измислена беззащитна позиция, сякаш се е случило нещо извън техния собствен контрол. Да не говорим като се случва тенденциозно.

# 186
  • София
  • Мнения: 38 898
Ми не чети.
Да, тук се оплакваме от собствените си "резултати".

# 187
  • Мнения: X
Колкото вие имате право да се оплаквате, толкова аз имам право да коментирам.

# 188
  • Мнения: 6 780
Всеки има право да коментира. Мненията на Карма са си съвсем на място.

# 189
  • Мнения: 18 371
Освен от базови нужди децата имат нужда и от радост в живота, не е нужно да чуват Не за всичко извън базовите нужди..
В казуса който даде повод за такова настървение детето не прави нищо нетипично за възрастта си, нито престъпно, нито пък такова, което да дава повод за притеснения за бъдещето му.
В днешно време средностатистическите мама и тате си позволяват доста глезотии (за себе си). Е как да възпиташ спартанци. Ако аз изляза с детето и си купя сладка розова рокличка, парфюмче или анти-ейдж грижа (например), много ще ме загризе съвестта на нея да й откажа играчката, която си е поискала. Значи за мен може глезотийки, за нея не. Не е честно. Ако има, трябва да има и за двете.

# 190
  • Мнения: 17 410
Може да ги мериш и в книжки, други забавления…”глезотийките”. Не одобрявам системата - щом аз инвестирам в нещо з себе си (ходя на работа, срещи, имам нужда от много дрехи, обувки, чанти), то трябва да меря със същия аршин и за децата. По този въпрос бившият ми мъж смяташе като теб, затова е и бивш.

# 191
  • Мнения: 6 780
Нищо няма да стане на децата ви, ако не получат всяка глезотия.

# 192
  • Мнения: 1 236
Всяко нещо трябва да е балансирано.

Като малка много исках едни обувки. Още ги помня. Не бяхме богати, но не ни е липсвало нищо основно. Баща ми все теглеше лекции, че трябва да имаме финансова култура и да не се глезим. Купуват се обувки, каквито той сметне, че са здрави, удобни и си заслужават.
Винаги съм се чудила тогава, защо той може да харчи за алкохол и мезета, пък останалите от семейството не могат да се глезят. Вярно работеше много. Но неравен ми се струваше аршинът.

Имам позната, която постоянно набива на дъщеря си, че няма пари, харчи много пари за нея и се прави всичко за нейно добро - ски, уроци и всякакви.
Купува си постоянно дрехи - няма важна работа, не ходи по бизнес срещи, по-скоро ходи по други такива извън къщи.
Затрупала се е с гардероби със скъпи и офоциални дрехи, които не носи. Детето и не смее да поиска нищо, защото следват крясъци, че е неблагодарна и глезена. Тя работи и ще си купува, каквото иска, а за детето, каквото прецени.
Колкото и редно да им се струва на някои, не знаят как го приемат децата им и какви спомени могат да оставят такива реплики и набивания.

# 193
  • Мнения: 6 780
Така е, това поведение също не е ок. Трябва баланс.

# 194
  • Мнения: X
Истината е в баланса.
Децата се разпростират спрямо стандарта на семейството си.
Няма как една майка да получава минимално заплащане и да купи Айфон14 на детето си, и няма как дете на заможни родители в частно у-ще да е с гуменките от пазара.

Общи условия

Активация на акаунт