Петна по тялото на бебе

  • 1 155
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Добър вечер, искам да попитам какви може да са причините за появата на петна с червеникаво/оранжев отенък, седят леко грапавки и се вижда по-изразително по време на баня. Забелязвам ги от няколко дни, но педито е болно, а приятелката ми вчера претърпя лека операция и още не сме били на лекар. Бебка утре става на 4 месеца, на АМ е. След къпане я мажем с био кокосово масло. От около 2 седмици ползваме друг модел. Мислех си дали не е от него?
Някакви предложения, ще прикача снимки, но не знам колко ще се добие представа. Бебето се къпе всяка вечер.

# 1
  • Мнения: 29 864
Не се вижда добре на снимката. Съветът ми е да не мажете детето с това кокосово масло, а да вземете качествено бебешко олио. Ако не отшуми до 2-3 дни, заведете детете при ЛЛ.

# 2
  • Мнения: 28
Не се вижда добре на снимката. Съветът ми е да не мажете детето с това кокосово масло, а да вземете качествено бебешко олио. Ако не отшуми до 2-3 дни, заведете детете при ЛЛ.
Благодаря, а какво олио бихте предложили.

# 3
  • Мнения: 29 864
Забравила съм, че отдавна беше, но може да питате в аптеката. Като марки може би Uriage, A-derma, Mustela.

# 4
  • Мнения: 6 707
Бебешката козметика на Мустела е много добра.

# 5
  • Мнения: 28
Дали ние не правим грешка тогава с къпането. Всяка вечер се случва с изключение на един/два пъти. Къпем си я цялата с душ гел, ползваме корито, голяма игра пада, ципликане, гукане. Просто от около една седмица ми направиха впечатление тези зачервени участъци. По крачетата на места и по двете ръчички около рамената и предмишници. Първите дни мислех, че е от борбата в легена докато се циплика ама сега ми се виждат по-скоро оранжевикави отколкото червеникави😀 Стават по-отчетливи при къпане, сигурно сме й изсушили кожата. Четох няколко часа из темите и никъде не видях, че къпят бебетата си всеки ден целите, а само дупе и т.н а цялосто къпане през 1/2/3 дни.
Ще купим козметиките, които са най-споменавани, ще разредим къпането и ще заменим с подмивания, дано се размине бебка от нещо по-сериозно.

П.с въпрос към бащите, как се справяте със стреса около бебетата когато се чудите дали им има нещо:grinning:

# 6
  • Мнения: 29 864
Всекидневното къпане на бебетата не е, понеже са мръсни. Това е ритуал за отпускане преди сън. Къпете я, но с по-щадящи козметики или изобщо без.

# 7
  • Мнения: 28
Всекидневното къпане на бебетата не е, понеже са мръсни. Това е ритуал за отпускане преди сън. Къпете я, но с по-щадящи козметики или изобщо без.
Понеже малко се обърквам - къпане всеки ден коса + тяло или къпане през 2 дни, кое е по-правилно или препоръчително? Аз не помня ЛЛ на бебка да е казала нещо за къпането, освен в началото да внимаваме с пъпчето и да не напълним ушичките.
Дали може да е реакция от първата ваксина ама пък 2 седмици по-късно.
Също така бебето е с много светла кожа и такива мнения срещнах в други теми из форума.

# 8
  • Мнения: 1 796
Аз съм против всекидневното къпане. Миене само с водичка на дупето по няколко пъти на ден - да, къпане всеки ден - категорично не.
Има много статии по въпроса, ето откъс от една:
“Честото къпане не е полезно, дори е вредно за кожата – така измиваме природните масла, които кожата ни отделя за естественото си омазняване. За да възстанови тази природна „смазка“, на кожата и трябват не по-малко от 8 часа, а ако се къпем по 2 пъти дневно, защитните ѝ елементи изобщо не могат да се възстановят и незащитената ни кожа е предразположена към инфектиране, което означава, че по-често ще хващаме инфекции и ще се проявява алергии.”

Първо й нарушаваме баланса на кожата, после я мажем с масла, че да й го възстановим… и защо?

# 9
  • Мнения: 29 864
Всеки взема решения за детето си. Както казах, вечерното къпане не е , понеже детето е мръсно, а за разпускане преди сън и негово удоволствие като ритуал.  Не е нужно да се ползват измиващи козметични продукти всеки ден.

Разбира се, нищо няма да му стане на бебето, ако не го къпете всеки ден.

Ако обривът не отшумява, задължително консултация с лекар.

# 10
  • Мнения: 48
Аз търча на лекар при подобно нещо. Били сме за претопляне, за неподходяща дреха, за смяна на кодзметика (наследствено изключително нежна кожа) и т.н. Тревожете се умерено и разумно!

# 11
  • Мнения: 28
Аз търча на лекар при подобно нещо. Били сме за претопляне, за неподходяща дреха, за смяна на кодзметика (наследствено изключително нежна кожа) и т.н. Тревожете се умерено и разумно!
Да, ще се ходи, но както казах педито е болна и я чакаме от 03.04 да е на работа. С мамето не коментирам моите паники, че от болницата нищо не може да направи и аз си вилнея тук с въпроси😅✌️

# 12
  • Мнения: 29 864
Е, защо ще чакате педиатъра? Когато го няма, трябва да имате заместващ. Ако има нещо по-сериозно, пак ли ще чакате?
Ако днес няма подобрение, утре заведете детето при заместващия лекар.

Възможно е тези петна да са от претопляне, от козметика. Предполагам детето е изцяло на кърма или АМ, така че изключвам алергия от храна. Ако е на АМ, може да се купи такова без лактоза (или там, както се казваше), за да се види дали не е от това.

# 13
  • Мнения: 28
Е, защо ще чакате педиатъра? Когато го няма, трябва да имате заместващ. Ако има нещо по-сериозно, пак ли ще чакате?
Ако днес няма подобрение, утре заведете детето при заместващия лекар.

Възможно е тези петна да са от претопляне, от козметика. Предполагам детето е изцяло на кърма или АМ, така че изключвам алергия от храна. Ако е на АМ, може да се купи такова без лактоза (или там, както се казваше), за да се види дали не е от това.
Няма заместник, а където попитахме само едно джи пи от съседна стая на нашата лл погледна бебето за 2 мин и каза - нищо й няма.

Близко е до акъла, че щом няколко пъти пиша, чакаме педито, тя самата няма заместник..

# 14
  • Мнения: 29 864
Ами, близко е до акъла, че, когато има проблем, се търси лекар. Като го няма ЛЛ, детето се води при друг, ако ще и платен!
При най-голямото ми желание да помогна, да ми се отговаря по този начин.....Близко е до акъла, да се оправяте сами!!!

Общи условия

Активация на акаунт